פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שיואו, פרום: בעד או נגד לעשות נשף סיום מפואר בבית הספר

   בימים אלה ממש מתחילות ההכנות לקראת נשף ה"פרום" הנוצץ, כמו בחו"ל, ויש כאלה שחושבים שזה סתם מיותר. אז מה דעתכם? אביה מתלבטת ואתם מחליטים

   בעד!

   ה"פרום" החגיגי, הלא הוא נשף סיום הלימודים, הוא עוד אחד מהאקטים המתלווים ליציאה ממערכת החינוך, ביניהם ספר מחזור, טקס הסיום ומפגש עם ההורים בכיתות. ויש לנו סיבה טובה מאוד לחגוג!

   אחד הדברים המשמעותיים שמופיעים בכל סרט נעורים אמריקאי הוא הפרום ושות': חיפוש שמלה מהממת, נסיעה מלכותית בלימוזינה והכרזת מלך ומלכת הנשף. מה רע בקצת זוהר ונצנצים? בנות, לא בא לכן לקבל הזמנה לנשף מבן זוג מסוקס, ולהפך?

   אין דרך טובה יותר לחתום 12 שנות לימוד מאשר לאבד את הראש עם כל השכבה במסיבה איכותית - ובסטייל. פלצני לכם מדי? תישארו בבית! אם עכשיו זה לא הזמן לצאת, ליהנות ולהתפרע קצת – אז מתי הוא יגיע?

   בנשף יש גם הרבה מעבר למשמעות השטחית שלו, יותר מאשר כולם חושבים. בהיבט הסמלי ניתן לראות חבורת בנות מטופחות בשמלות ערב מהודרות לצד גברים מחויטים בטוקסידו. סגירת מעגל שבעזרתה נוכל לשקר לעצמינו שככה נראה בעוד עשרים שנה, או שכולנו נהיה מוצלחים ומאושרים.

   פרום? חכו לנו עם הלימוזינה!!!

   נגד!

   לא באמת חייבים להעתיק הכל מהאמריקאים. זה סתם נראה ככה, בגלל שזה מה שאנחנו עושים בדרך כלל. אבל רבאק, נשף סיום באווירת "בוא תזמין לי לימוזינה כדי שאני ארגיש טוב עם עצמי ואעלה את זה לפייסבוק" היא מיותרת. נשף כזה הוא ראוותני, פלצני ומאוד מאולץ.

   נגמרו הלימודים? נהדר! זה לא אומר בעצם שאין שום סיבה להתראות יותר בפורום הכללי של כל השכבה?

   מי שרוצה פרום מהאגדות ולא יכול להסתפק בלסגור מועדון או סתם בסושיה הקרובה איש איש וחבריו – שיילך על זה. אבל הטירוף הזה סתם נראה כאילו הוא מוביל אותנו למהפכת קיטש אמריקאית שבסופה כולנו נאכל המבורגרים פעמיים ביום ונחגוג את הסוויט סיקסטין שלנו. פחד אלוהים!

   אם יש עוד תאריך בחייכן בו תאלצו לקנות שמלה יקרה שלא תלבשו שוב אף פעם, מה כל כך מיוחד בחתונות? ואם חלק בנות יאבדו את בתוליהן במכונית כמיטב המסורת – אפילו ילך מוטיב המקוריות. למען האמת אין כל סיבה נראית לעין להעתיק גם את האקט המפונק והפלצני של הפרום המפואר.

   פרום? לא תודה!