פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   קוראים לכם: עוד רעיונות לפורמטים של "סלב כלשהו מחפש אתכם"

   אייל גולן "קורא לך" ומחפש זמרת, אבל יש עוד דברים שאפשר לחפש בעזרת תכנית ריאליטי נוצצת. קבלו כמה הצעות לפורמטים מהפכניים

   אם צפיתם בשבועיים האחרונים בערוץ 24, בטח הצטרפתם בשמחה רבה ועם שיר מזרחי בלב לחיפוש של אייל גולן אחרי הזמרת הבאה ב"אייל גולן קורא לך". זמרת שתהיה שילוב של שירה, יופי, קול וכריזמה מהדהדת ושתעשה מספיק עיניים לירון אילן, והיא תהפוך להיות האחת והיחידה שאייל גולן יפיק לה אלבום. על הדרך סביר להניח שהיא תזכה לשיר מיוסי גיספן, תעבור ריאיון נוקב אצל סיוון קליין בגרין רום, אח"כ בטח תוזמן להתארח בסלון של דידי הררי ובסוף התהליך המפרך – אם יהיה לה מזל – היא תקבל חיקוי ב"ארץ נהדרת".

   כל זה עוד לא קרה, אבל קיבלנו תיאבון וחשבנו על עוד פורמטים מטלטלים מהסוג הזה, שיצליחו להחזיק את הז'אנר עוד קצת מעל המים, רגע אחרי שכולם הספיקו לקבור אותו. הנה ההצעות.

   פורמטים ריאליטי – צביקה הדר (אביב חופי)
   (צילום: אביב חופי)

   רעיון מס' 1: צביקה הדר מחפש את מנחה הריאליטי הבא

   שם התכנית:
   "קבלו בבקשה את..."

   הפורמט:
   אתם יודעים איך זה עובד: מלאכת הריאליטי בישראל מרובה, ואין הרבה אנשים שיעשו אותה. אם תסתכלו טוב סביבנו, תגלו שתעשיית מנחי הריאליטי די מצומצמת. גם אם ניסו להרחיב אותה – לא תמיד הצופה הישראלי ראה את הליהוקים הטריים בעין יפה, ובסוף נשארנו עם צביקה הדר, גיא זוארץ, פיני טבגר, אסי וארז, שנושאים בנטל הסמסים על גבם כמעט לבדם. יש צורך קיומי להחיות קצת את הברנז'ה ולחפש עוד מנחים שיוציאו לפרסומות, יבשרו על הדחות ואחר כך יחזרו לעוד עונה כדי לעשות בדיוק אותו דבר.

   מי ינחה:
   צביקה הדר בכבודו ובעצמו.

   משימות אפשריות:
   משימת ההדחה, שבה יפגינו המתמודדים את כישורי ההדחה שלהם (כדי לא להיות מודחים בעצמם) מאנשים לא מספיק מעניינים. משימת הסמול טוק, שבה יבדקו עד כמה גבוהה היכולת של המתמודדים להעביר זמן מת באמצעות שיחה מביכה עם האנשים שמולם. פאנ'צי-קרש ברגעים הנכונים יוסיפו לניקוד.

   הגמר הגדול:
   יהיה בהיכל נוקיה, כשלראשונה בתולדות הריאליטי העולמי יינתן הכבוד לזוכה – כמנחה ריאליטי מצוין בפוטנציה – להכריז על עצמו כמנצח, ברגע שללא ספק ייכנס לפנתיאון הטלוויזיה הישראלי.

   פורמטים ריאליטי – טל פרידמן (אביב חופי)
   (צילום: אביב חופי)

   רעיון מס' 2: טל פרידמן מחפש את הקומיקאי המטורף הבא

   שם התכנית:
   "הו איז דה פאקינג נקסט פרידמן?!"

   הפורמט:
   גם בתעשיית טלוויזיה שמנסה להצחיק אותנו כל הזמן, די ברור שיצורים כמו טל פרידמן קשה למצוא בה. "ארץ נהדרת" מצחיקה מאוד בלעדיו אבל ממש מפוצצת מצחוק איתו, ואם תוסיפו לכל זה את הפאה הירוקה שיש לו על הראש לאחרונה תקבלו אדם שמרוב שהוא מוכשר ומשוגע בו זמנית, כנראה שהוא היחיד בתחום. אז פה הוא נכנס לתמונה, בניסיון לחפש עוד מטורף שהוא מספיק נועז כדי להשתגע כמוהו – אבל גם מספיק מצחיק כדי שנאהב את זה. התהליך עצמו צפוי להיות לא פחות קורע מהתוצר הסופי הנבחר.

   מי ינחה:
   אייל קיציס.

   משימות אפשריות:
   ניתן לכם להתפרע עם הדמיון שלכם, כל עוד זה יהיה מספיק מחורפן.

   הגמר הגדול:
   יתרחש בתוך בריכת בוץ ענקית כשהמתמודדים מחופשים לעציצים, נאבקים על כל טיפת חוסר שפיות נוספת. הזוכה ייבחר על ידי פרידןמ ועוד כמה קולגות מטורללות שלו, תוך שכלול קריטריונים לא בהכרח הגיוניים שייקבעו מראש.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   (צילום: יח"צ)

   רעיון מס' 3: בר רפאלי מחפשת את הבר רפאלי הבאה

   שם התכנית:
   "דה ברבור".

   הפורמט:
   בר רפאלי, אם תרצו או לא, היא אייקון יופי בישראל. היא מודל, היא סמל, היא השחקנית הראשית ב"סשן", היא הבת של ציפי, היא האקסית של דה קפריו ובחמש מילים שיסכמו את כל זה: היא אחת שאין שנייה לה. כאן טמונה הבעיה: העם בישראל חייב אחת שתהיה שנייה. וזה לא שאין מועמדות לתואר; יש בהחלט, אבל האם באמת תזיק לנו עוד אחת, ועוד כזאת שבר רפאלי בכבודה ועצמה תבחר? עבור אחוז נכבד מהציבור, כנראה שהתשובה היא לא.

   מי ינחה:
   אסתי גינזבורג.

   משימות אפשריות:
   משימת המסלול, שבה הבנות תלכנה על סטנד מוגבה כמו ג'ירפות גמישות תוך דפיקת מבטים נוקשים למצלמה. משימת הפפארצי, שבה הן תצטרכנה להתחמק מ-40 פלאשים בדקה.

   הגמר הגדול:
   במסלול אופנה במילאנו, מול בר עצמה, ליאונרדו ושאר חברים.

   פורמטים ריאליטי – האולפן השקוף (ShutterStock , יח"צ)
   (צילום: shutterstock)

   רעיון מס' 4: ערוץ 24 מחפש את העיר הבאה שהוא יעשה בה אולפן שקוף

   שם התכנית:
   "איפה ינחת האולפן השקוף?"

   הפורמט:
   אחרי שורה מפוארת של ערים ברי מזל שזכו בכבוד, לשמש כבית הזמני של ערוץ 24 והאולפן השקוווווווף, מתבקש להעמיד את העניין למכרז. או בטייטל פחות כבד ויותר מוכר: תכנית ריאליטי שבה ערוץ 24 יבחר את העיר הבאה שבה הוא יעמיד בגאון את האקווריום שלו. יש מה להוסיף? אה, כן, שאת המועמדות שלכם אתם מוזמנים לתת לנו בטוקבקים.

   מי ינחה:
   ירון אילן.

   משימות אפשריות:
   משימת ראשי הערים, שבה כל ראש עיר ינסה לפנות אל חבר השופטים כדי לשכנע אותם למה העיר השווה שלו הכי מתאימה לקלוט את האולפן. משימת הרחוב, שבה עינת שרוף תסתובב עם מיקרופון ביד ואש בעיניים ותבדוק איזה רחוב הוא המתאים והנלהב ביותר לשמש בית לנכס כמו האולפן השקוף.

   הגמר הגדול:
   איך לא, באולפן השקוף הנוכחי, בהשתתפות מועדון מגישים מצומצם ואקסקלוסיבי בעבר ובהווה: אלירז, בנות "יפה לך", אייל גולן, יוסי גיספן ורבים וטובים אחרים. קלאסיקה.

   פורמט ריאליטי – קדאפי (רויטרס)
   (צילום: רויטרס)

   רעיון מס' 5: הלובים בוחרים מנהגי חדש

   שם התכנית:
   "הדיקטטור".

   הפורמט:
   נראה לנו שהרעיון ברור.

   מי ינחה:
   אהוד יערי.

   משימות אפשריות:
   משימת הנאום, בה יידרש המתמודד לשאת נאום משולהב ולנפנף באגרופים מול נבחרי העם, כשהכוריאוגרפיה המרשימה ביותר תזכה אותו בנקודות ובפונפונים צבעוניים. מבחן העימות, שבו הוא יצטרך לתת בראש באלגנטיות תוך הפצצה בסיסמאות ריקות מתוכן מול כל מי שייקרה בדרכו.

   הגמר הגדול:
   בכיכר העיר, מול מיליון לובים מריעים מוטרפים ועם שלם שרוצה עתיד. יהיה הכי מרגש.