פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הצילו, המורה משתגע

   אתם אוהבים מתיחות של מורים בזמן השיעור, או חושבים שזה לא יפה ושצריך להפסיק להתעלל במורה שלך? אביה מתקשה להחליט בסוגיה, אז אתם צריכים להצביע!

   בעד:

   מורים ידועים בתור אחת משלוחות השטן על פני האדמה. כל דבר שנוכל לעשות להם לא יגיע לרמת הסבל שתלמידים סבלו ממוריהם במהלך השנים - החל מתקופת האבן בה הם נהגו להכות על זרועות תלמידים בעזרת סרגל, ועד היום, כשהם פיתחו לעצמם דרך מהירה להגיע לגיהנום - תוכנת המשו''ב.

   בעידן האינטרנטי, שבו לכל פלאפון יש מצלמה ולכל אדם יש חשבון פייסבוק ואת יוטיוב במועדפים, הגיוני שנצלם לעצמנו כל מיני רגעים בחיינו - המתרחשים בכיתה. אם אפשר להביך מורים תוך כדי - מה טוב.

   ומעבר לכל זה, למה הם לוקחים את זה תמיד כל כך אישי? זה רק ספורט! ומי שיש לא את המתיחה הטובה ביותר עם מספר הצפיות הגבוה ביותר הוא המנצח.

   ריבוי מבחנים, עבודות, ציוני הגשה גרועים שמחייבים את כולנו להשלים בגרויות. כל זה מתחבא מתחת למעטפת ה'לימוד והחינוך' שמנחילים לנו, כביכול, המורים השונים. אם אחרי כל זה אנחנו לא רשאים להעניק להם קצת מהידע שלנו בנושא הומור - איזו מין מערכת חינוך זאת?

   נגד:

   מתיחות אכזריות וחסרות בושה שתלמידים נוהגים לערוך על מוריהם הן בגדר טרנד חדש שמתחזק. צילמתם את עצמכם מורחים למורה שלכם דבק על הכיסא? היכונו לתביעה! ואפילו מוצדקת. המורים הם בני אדם, ורובם עוסקים במקצוע הזה (או לפחות הגיעו למקצוע הזה) מתוך הרגשה של שליחות חינוכית. הרי הם בחרו במקצוע קשה ולא מתגמל עם משכורת נמוכה יותר מזו של הכלב בפרסומת למפעל הפיס. אנחנו גם ככה עושים להם חיים קשים, אז לא לעניין לעבור כך את הגבול.

   והרי הגבול הדק בין מתיחות תמימות או העברת פתק משעשע על עיגולי הזעה של המורה לאה לבין השפלה איומה ברחבי האינטרנט - לא כל כך דק!

   מעשי קונדס הם בטעם טוב עד לשלב מאוד ברור. לאף אחד לא מגיע למצוא את עצמו סופג העלבות ותמונות מביכות בפומבי.