פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   סיכומשבוע

   ניו זילנד רעדה, לוב השתוללה, באר שבע נפצעה ואייל גולן בחר את האחת שלו. סיכום כל מה שקרה השבוע, ויש גם שאלת סקר בשבילכם: האם באמת יהיה פה מזרח תיכון חדש?

   האייטם הטראגי: האדמה רועדת

   רעידת האדמה שפקדה השבוע את ניו זילנד הפכה את העיר השנייה בגודלה במדינה כל כך קסומה, קרייסטצ'רץ', לעיר שכולה הריסות, אבק ופיח. באופן שהוא לא נקלט שנייה אחת הספיקה לפורר בנינים, מגדלים ואזורי מגורים הומי אדם שגרמו למדינה כל כך נעימה להפוך לאזור מוכה אסון. הרעידה גבתה גם נזקים גדולים בנפש – וטראומה אחת ענקית. מספר ההרוגים עומד כרגע על 145 – ביניהם גם אזרח ישראלי. נקווה שבקרוב זה ייגמר.

   ובמילים פשוטות: רעידת אדמה בניו זילנד גרמה להרבה נזק והרוגים, שמספרם ממשיך לעלות עד עכשיו.

   צוותי חילוץ בהריסות בניין רשת הטלוויזיה CTV בקרייסטצ'רץ', ניו זילנד (רויטרס)
   הנזק בניו זילנד

   האייטם החגיגי: כורים יקרים שלום

   אחרי שנכלאו במכרה במשך יותר מחודשיים והוצאו משם עם קפסולות כמו בסרט של האחים כהן, המשיכו השבוע הכורים הצ'יליאנים במסע ההופעות העולמי שלהם. התחנה הפעם הייתה ארץ הקודש, אחרי שמשרד התיירות ראה לנכון להזמין את גיבורי העולם האלה לראות כמה אנחנו יפים, לשים פתק בכותל וגם קצת לסחוט פלאשים חגיגיים. התחנה הבאה: לוב?

   ובמילים פשוטות: 24 מתוך 33 הכורים הצ'יליאנים המפורסמים ביקרו אותנו השבוע אחרי הזמנה רשמית של משרד התיירות.

   הכורים הצ'יליאנים בכותל, במהלך ביקורם בארץ, פברואר 2011 (עומר מירון)
   הכורים הצ'יליאנים בביקור אדוק בכותל המערבי

   האייטם הדרמטי: "המהפכה", פרק 348

   גם השבוע תופסת המהפכה הערבית פרק נכבד בחדשות, כשבמוקד הפעם נמצאת לוב עם מנהיגה הייחודי מועמר קדאפי. אלא שבמקום לתפוס מחסה באיזה בונקר שכוח אל בטריופלי ולבקש רחמים, קדאפי נקט בגישה מעניינת והחליט למנף את הבלאגן כדי להביך את עצמו עם ספיצ'ים מוזרים ודרמטיים, כולל הופעה אחת שבה הוא אוחז מטריה, מתחפש למרי פופינס (הקרדיט ל"ארץ נהדרת") ומפוצץ אותנו מצחוק. מלבד לוב, אגב, השבוע הספיק להתרחב גם תפריט ההפיכות, שעכשיו כולל גם את עיראק, תימן, בחריין וסעודיה.

   במילים פשוטות: האזרחים במדינות המזרח התיכון ממשיכים להשתולל ולמחות נגד השלטון, כשהפעם השלטון של קדאפי בלוב מתחיל להתנדנד.

   גובר הלחץ הבינלאומי על משטר קדאפי (רויטרס)
   קדאפי נואם

   האייטם הספורטיבי: אולסטארס ה-NBA

   גם השנה לא ויתרו באמריקה על הצגת ה-NBA הגדולה של השנה. אז נכון שרק לא מזמן היה את הסופרבול, אבל כנראה שהאמריקאים דורשים מוועדת התרבות שלהם יותר, ולכן הפעם הם זכו לראות באל-איי את האולסטארס: אירוע שבו יש שחקני מזרח מנסים לקרוע את אלה של המערב, כמה מהם משתתפים בתחרות שלשות ועוד כמה מרחפים בתחרות הטבעות. השנה ניקח משם את בלייק גריפין, אחד הכישרונות הכי מבטיחים בליגה, מרחף מעל מכונית (!) בדרך להטבעת השנה בארה"ב, וכנראה גם בעולם.

   במילים פשוטות: אירוע הכדורסל הנוצץ של ארה"ב התקיים השבוע בלוס-אנג'לס, ותאמינו לנו שהיה שם כיף.

   בלייק גריפין מטביע בתחרות ההטבעות (GettyImages , Kevork Djansezian)
   בלייק גריפין מטביע

   האייטם הטלוויזיוני: אייל גולן בוחר את האחת

   במשך חודש פמפם לנו ערוץ 24 את הפרומואים שלו לתחרות הכישרונות הצעירים של אייל גולן, שבה הוא מחפש נואשות את האחת. שזה אומר סוג של הזמרת הגדולה הבאה, שכפרס גם יופק לה אלבום פרי עטו. לצורך כך גויסו לפרויקט גם ארבע אושיות בתפקיד שופטים (ביניהם יוסי גיספן וירון אילן) ובמשך כל השבוע, שלוש שעות ביום, הם התיישבו כדי לשמוע עשרות בנות עם חלום לקנות לו יהלום מסלסלות להם את הנשמה, ורק רוצות שאייל גולן יקרא להן לקיסריה הקטנה.

   במילים פשוטות: אייל גולן מחפש יורשת, ועושה את זה בריאליטי חגיגי בערוץ 24.

   דיפולט (מערכת וואלה! , דיפולט)
   אייל גולן בפוזה של שופט

   שימו לב ש:

   השבוע נחת טיל בליבה של באר שבע, שהחזיר את כולנו לימי המלחמה של אז. הטיל הזה מפחיד לא רק בגלל שהוא תפס אותנו לא מוכנים בתקופה שאמורה להיות שקטה; אלא גם בעיקר בגלל שהוא מרעיד את כולנו עם אזעקה מטלטלת ופיצוץ שמזעזע אותך, ואז מחזיר אותך לשגרה עדינה שבה השקט שאנחנו כל כך רוצים הופך להיות קצת שברירי, וקצת עדין.

   ושאלת השבוע שלכם:

   האם עידן חדש מתחיל בעולם הערבי עם פרוץ המהפכות האחרונות, או שזה סתם טרנד שעוד מעט יעבור?