פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הצילו את האהבה!

   קשה למצוא אהבה, אבל קשה עוד יותר לשמור עליה. שיר נותנת טיפים לשמירה על הזוגיות, כדי שבוולנטיינז הבא גם כן תהיו פה

   "האהבה עיוורת", "לאהבה אין גבולות", "האהבה כואבת", "אהבה כנגד כל הסיכויים", "אהבה לא אפשרית"... כל כך הרבה משפטים, מילים, שירים וסיפורים נכתבו על האהבה, אבל כל כך הרבה כאב מלווה אותה לא פעם.

   אז איך באמת הופכים את הרגש הזה לזוגיות מופלאה, לאהבה אמיתית וכנה? איך מתגברים על הריבים המכשולים וכל מה שבדרך? והכי חשוב – אחרי שסוף סוף השגנו את האהבה המיוחלת, איך שומרים שהיא לא תדעך?

   אל דאגה, שיר רזיאל ז'קונט כאן לשירותך עם כמה טיפים לשימור הזוגיות!

   טיפ 1: דברו על זה

   כשכל אחד מבני הזוג נכנס למערכת יחסים הוא בא תחילה עם מי שהוא ומה שהוא. הרבה פעמים אנחנו נוטים להיות סגורים, לא להביע רגשות, לשמור בבטן כעסים ודברים שמעצבנים. זה לא המקום!

   כדי לדעת לקיים זוגיות טובה עלינו לדעת להתבטא ברמה הרגשית, להבין את האחר ולהיות מובנים לו. לפעמים אנחנו מפחדים להתבטא ולהגיד מה מפריע לנו, מה מציק לנו , רק כי אנחנו פוחדים להיכנס לריבים וויכוחים ועימותים, פוחדים מחוסר ההסכמה ומפגיעה או מהיפגעות. אך רק כאשר שמים את כל הקלפים על השולחן ומדברים על הכול אפשר לצמוח הלאה, לתקן ולשפר.

   בן או בת הזוג שלכם הם לא מגידי עתידות! אם לא תגידו להם מה מציק ומפריע לכם הם לא ידעו זאת בעצמם.

   זוג שוכב על דשא (ShutterStock)
   פשוט לדבר

   טיפ 2: תעיפו את האגו

   אין דבר יותר גרוע מזה במערכת יחסים: אגו!

   אם האהבה היא אמיתית צריך לדעת לשים בצד את האגו, את כל הציפיות שהאחר יספק את כל הצרכים שלנו. שימו את הגאווה בצד ותהיו שם תמיד בשביל השני, בלי לשחק משחקים.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   תראו אותי! הנה אני! לה לה לה אניייייייי

   טיפ 3: תישארו אתם

   אל תשתנו לפי איך שמתאים לחבר שלכם. אם האהבה היא אמיתית צריך לאפשר לאחר את החופש להיות מי שהוא ולא לנסות לשנותו מקצה לקצה, והכי חשוב - לתת בו אמון. כך נוכל לאפשר גם לעצמינו להיות מי שאנחנו בתוך הזוגיות שיצרנו, ולא מי שבן/בת הזוג היה רוצה שנהיה.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   כן, שיואו, אני מה זה אוהבת כדורגל... אנחנו פשוט מושלמים זה לזו!

   טיפ 4: להקשיב

   הקשיבו, ואל תוכיחו שאתם טובים יותר. להיות ביחסים טובים זה חשוב יותר מלהוכיח שאנחנו חכמים יותר, צודקים יותר, מקריבים יותר למען השני. ברגע שאנחנו באים מתוך האגו שלנו, אנחנו ניבהל אם האחר לא יקבל את דברינו. אם האהבה באה ממקום של נתינה אמיתית לא נחשוש להקשיב ולהשמיע.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   אני מקשיב, מותק, אני מקשיב

   טיפ 5: די לריב!!

   אתם באמת אוהבים אחד את השני אבל לא יודעים/מצליחים לגשר על הפער שבין האהבה שלכם לבים זה שאתם פשוט חפרנים!!! שלא מפסיקים לריב?!?!

   חבר'ה, אתם רק בני טיפעשרה, זה לא שהבית שלכם ייפול בסופו של דבר אם תיפרדו והנישואים יגמרו בן רגע הילדים יישארו בלי הורים מאוחדים. קחו הכל בפרופורציות ותדעו מתי לעשות סטופ למערכת היחסים שלכם אם אתם רואים שלא משנה מה אתם רק רבים ולא מסתדרים! האהבה מנצחת הכל רק אם באמת רוצים בכך,אם אתם לא מצליחים אף פעם לפתור את הריבים ביניכם כנראה שאתם לא רוצים מספיק.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   לא חבל על הקמטים בפרצוף?

   אז חאלס עם השטויות, קחו את עצמכם בידיים ואת הזוגיות שלכם לטוב ולרע. מכאן הכל תלוי רק בכם.

   ומה הטיפים שלכם בעניין?