פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה

   איך אוכל לדעת שאני עדיין בתולה, אם אי אפשר ללכת לרופא? איך להצליח לאונן? ומה הקשר לחמאה? הגינקולוגית עונה על הכול!

   בת 17 שואלת:

   אני ערבייה ואין לי עם מי להתייעץ. בחיים לא קיימתי יחסי מין אבל הייתי מכניסה אצבעות. ופעם אחת מצאתי על התחתונים שלי כמה נקודות דם. איך אדע אם איבדתי את הבתולים שלי? אל תגידי לי ללכת לרופא נשים ולבדוק, כי אני חיה במסגרת לא מפותחת, ואני חייבת לדעת אם אני בתולה או לא. אם אתחתן בהמשך עם מישהו, שהוא לא יעשה לי פאדיחה ויגרש אותי כי אינני בתולה.

   ד"ר אברמוב עונה:

   הדרך היחידה לבדוק אם את בתולה או לא זה רק על ידי בדיקת רופא נשים. אם בעייתי לך להגיע לבדיקה בקרבת מגורייך פני לבדיקה באזור או עיר אחרת.

   החדרת אצבעות יכולה להרחיב את קרום הבתולים וגם לקרוע אותו, אם החדרת יותר מאצבע אחת.

   אנונימי שואל:

   חבר שלי וחברה שלו חשבו לקיים מין אנאלי כאשר חמאה / מרגרינה משמש כחומר סיכה.

   האם זה מסוכן? טוב? לא טוב?

   ד"ר אברמוב עונה:

   אין מניעה להשתמש בבמרגרינה או בחמאה כחומר מסכך. חשוב מאוד למרוח חומר שמנוני כדי למנוע כאבים בחדירה לפי הטבעת.
   אפשר להשתמש גם בווזלין כחומר סיכוך.

   חשוב לא להחדיר את האבר אחרי מגע בפי הטבעת לנרתיק, כדי לא לגרום לזיהומים נרתיקיים.

   בת 17 שואלת:

   אני מנסה לאונן ולא מצליחה, לא על ידי החדרת אצבעות ולא על ידי זרם מים ובסגנון - שום דבר לא גורם לי לתחושת עונג או לתחושה שונה בכללי. יותר מזה, כשאני יוצרת מגע עם הדגדגן זה גורם לי לכאבים. מה לא בסדר איתי?

   ד"ר אברמוב עונה:

   רוב הנשים מצליחות להגיע לאורגזמה במגע על הדגדגן, אבל ראש הדגדגן הוא אבר מאוד רגיש ולפעמים נוצרת תחושת כאב באזור. לכן נסי לא לגעת בדגדגן עצמו אלא באזור שמסביבו.

   הנאה או חוסר תגובה קשורים הרבה פעמים היכן הראש או המחשבות נמצאות. לאונן זה לא סתם לגרות את אבר המין, אלא צריך להכניס את הראש לחשיבה מינית או פנטזיה מגרה, או לחשוב על סרט או ספר עם סצנה ארוטית שמגרה אותך.

   צירוף של גירוי יחד עם חשיבה מינית יביאו אותך לדרגת הנאה יותר גבוהה או לאורגזמה. אם עדיין לא תצליחי להגיע לאורגזמה את יכולה להיעזר בספרים העוסקים בנושא, כמו "לעצמך – מיניות האישה" של לוני ברבך או "עינוגי אישה" של רייצ'ל סוויפט.

   בת 18 שואלת:

   אני בת 18 וכבר שנתיים לא בתולה. אני לא נוטלת גלולות.
   המחזור שלי הוא סדיר ומגיע כל חודש באותו התאריך, אך בחודשיים האחרונים הוא לא סדיר. בחודש שעבר הוא איחר לי ביום והחודש הזה הוא הקדים לי ביומיים. רציתי לשאול אם זה יכול להיות חשד להריון.

   ד"ר אברמוב עונה:

   זו לא תמונה אופיינית של הריון, אך אם את מקיימת יחסי מין ולא משתמשת בשום אמצעי מניעה כדאי לעשות בדיקה להריון כדי לשלול את האופציה, וללכת לרופא נשים להתאמת אמצעי מניעה.