פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הורים בהפרעה

   גם אתם כמו קשת מ"ארץ נהדרת", שאומרת להורים שלה מה לעשות? גם אייל, והוא בעד לחנך את ההורים ביד קשה

   השבוע התפרסמה ידיעה על ילדה מפונקת בת 13 משדרות, שאיימה על הוריה שאם לא ייתנו לה לצאת לבלות, היא תתלונן נגדם במשטרה. והיא אכן עשתה זאת. התברר שהיא שולטת בהורים שלה ביד רמה, לא מוכנה לקבל "לא" כתשובה ואף נוקמת בהורים כשהם מסרבים לה.

   ילדה מהסוג הזה אפשר לראות גם במערכונים האחרונים של "ארץ נהדרת", שבהם פקאצה בת 12 בשם קשת מקבלת את ההחלטות של הוריה לגבי בת המצווה שלה ומטרטרת אותם לעשות בשבילה דברים. היא מייצגת דור שלם של ילדים שלא נותנים להורים שלהם להגיד להם מה לעשות.

   אני מהמר שכמו תמיד, אוסף של מבוגרים מטומטמים יקראו את זה ויגידו שצריך לחזור לחינוך של פעם: שצריך להרביץ, שרק ככה אנחנו התלמידים המפגרים מבינים, ושצריך להחזיר את הכבוד למבוגרים.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   אבוש, אימוש, לכו לעזאזלוש

   אז זהו, שאני ממש לא מסכים. נכון, יש ילדים שמתחצפים, מרביצים, לא מקבלים את מה שההורים שלהם אומרים ואף עושים ההיפך רק כי הם יודעים שזה מעצבן אותם. אבל יש גם סיטואציות הפוכות שקורות, אני משער, בבתים של אותן פולניות חסרות חיים - רובן רוצות שיהיה החינוך החמוד של פעם, והן מטלפנות לבן שלהן אחרי כל שיעור לשאול אם הוא כבר קיבל את המבחן וכמה הוא קיבל, ואם הוא מזמין חברים אליו, ואם הוא לקח ספר מהספרייה ואם הוא לקח היום אומגה שלוש.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   אויש, אמא, סתמי

   הילדים לאותם אימהות פולניות צריכים לשים לזה קץ. לא צריך להתקשר למשטרה כמו הילדה בת ההיא מהכתבה, אבל לעשות את זה בצורה בוגרת. אתם חושבים שאתם מסוגלים לבנות לעצמכם מערכת שעות משלכם לחיים? אז לכו לפיה. אמא שלכם לא צריכה להחליט לכם שלא ללכת לסרט בגלל שמחר יש מבחן ממש חשוב בתנ"ך. נכון - אתם צריכים ללמוד למבחן, אבל אתם באמת חושבים שזה ככה רק כי אמא שלכם אמרה? לא ידעתם על המבחן קודם, לפני שאמא שלכם אמרה? אם לא למדתם קודם אז אתם סתם חושבים שהמבחן לא מספיק חשוב ואז גם ככה מה שתעשו בזמן הזה הוא לרבוץ בפייס, ואם כבר למדתם – מגיעה לכם מנוחה. איזו סיבה יש שאמא שלכם תחליט לכם שזה חשוב ואתם לא תדעו לבד?

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   יאללה, תעשו לי קפה

   אז כן- אני בעד קצת התחצפות והליכה כנגד מה שההורים אומרים, כל עוד זה נעשה בצורה בוגרת וכי זה חשוב לכם. ואם אתם יפי נפש מידי - הצביעו נגד ותכתבו שזה בגלל החינוך המגעיל והמכוער של המדינה הזאת, וחזרו לראות את נשיונל ג'יאוגרפיק כי אמא לא מרשה לראות "האח הגדול". אויש, תנוחו.

   אז אתם בעד או נגד להתנגד להורים?