פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שמח בווילה: על הפרק של "האח הגדול"

   הפקת התכנית רימתה אותנו ללא בושה, ליהיא מגעילה ולעתי אין עמוד שדרה. אלאור על הפרק הסוער של "האח הגדול" אתמול

   השבוע הגעתי למסקנה חשובה. האינטרס של קופרמן, מפיק "האח הגדול", הוא רק רייטינג. איכות היא מילה גסה בין כתלי משרדי קשת וקופרמן, ועצוב שאת הפורמט עם הפונטציאל הגדול ביותר בטלוויזיה הורסים אנשים רודפי בצע.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   לי עוז מסכם במשפט אחד מדויק את כל המהות של הפרק אתמול (צילומסך)

   יומיים לפני המשדר ביום רביעי, דיברו באינטרנט על הפיאסקו שהפקת התוכנית עומדת לערוך: הדיירים הוותיקים יבחרו דייר חדש אחד שלא ייכנס לבית. ביום רביעי התברר שהשמועות אכן נכונות, מה שעורר כעס כלפי ההפקה: הרי אבירם מעורר כל כך הרבה אמוציות שליליות בפני ליהיא, עד כי ברור כשמש (סטגדיש!) שהוא יהיה כדייר שלא "יזכה" להיכנס לבית. ובכלל, שאר הדיירים החדשים לא מעוררים כל כך הרבה אנטגוניזם כמו אבירם, מה שהדגיש בבירור את תרגיל היח"צ שההפקה סידרה. ממש כמו במערכון של ארץ נהדרת, "הגברים של שדרות רוטשילד": נכניס את אבירם לארבעה ימים בבית, בלי לחיות באמת עם הדיירים הותיקים, אולי נגניב איזו פגישה בינו לבין ליהיא ועתי - ומה קיבלנו? 40 אחוזי רייטינג נוטפי מזומנים. הפקה יקרה, אתם חושבים שאנחנו עד כדי כך טיפשים? הכנתם הכל כדי שאבירם ייכנס ויצא כלא היה. מיני דני-דין. עם ישראל בז לכם.

   המביך בכל העניין הוא הטקסט שהקריאו אסי וארז במשדר של אתמול ושל יום רביעי, בו גינו את "השמועות" וש"ברור שאבירם לא ייבחר". הגינוי הזה מבזה ומוריד את כבודם לרצפה, על שבחרו לקרוא את השטויות הללו. בושה.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   מרחק נגיעה. אוווווווווווווו (צילומסך)

   אני קיוויתי שאבירם יכנס לבית. אבירם הוא אדם אצילי ואוהב אדם. ההתנהגות שלו הייתה כל כך במקום עד שלעתים היה נדמה שאם יצטרף לבית, המקום הראשון מובטח לו. באותה נשימה, גם אם רצה או לא, קבר את הסיכוי של ליהיא ועתי להגיע למעמד הזה. ובכלל, נראה שהעונה הדיירים החדשים מאוד איכותיים ומעניינים ויגיעו רחוק מאוד. במהלך כל התכנית, כשהראו את הדיירים החדשים ביחד, היה נדמה כי נוצרה שם קבוצה עם כימיה ודינמיקה מאוד טובה. חבל שלא הכניסו את כולם לבית האח. האינטרקציה ביניהם נראית מאוד מעניינת שהייתה מפרה את השלווה (המאוד לא קבועה) של פרידה.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   זהירות, אדם אצילי לפניך! (צילומסך)

   הטלנובלה, פרק 8,495

   כל המשדר האחרון היה בטעם מלוח (מדמעות) של טלנובלה. ובכל זאת ישנן סיטואציות שהייתי רוצה לשים עליהן את הדגש.

   הרגע הטלוויזיוני בו אבירם נכנס לבית וליהיא ממלמלת "It's not OK" הוא רגע שלא יישכח הרבה זמן. לאחר מכן היא הלכה לחדר האח הגדול והמשיכה עם הטענה שלה שהם משוגעים ושזה לא בסדר. בית האח הגדול כל כך מעלים את המודעות עצמית? היא קוראת לאקט שההפקה עשו כ"לא בסדר"? היא האדם הראשון בבית שהתנהג לא בסדר(חוץ מפרידה והתנ"ך). העליהום שעשתה בבית כלפי שאר הדיירים במטרה שאבירם לא ייכנס זה בסדר? גם לו מגיעה הזכות להציג את הצד שלו במשך 50 ימים. ובל נשכח את "המלכה" פרידה, ששוב חייבת לתת את הטון בבית והפעם בצורת הגזירה השבועית - אבירם לא נכנס לבית. חבל שדיירי הבית מנותקים מהעולם, אם היו רואים את המתחולל במצרים אולי היו מתקוממים נגד המלכה. כמה אירוניה בבית האח הגדול.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   כולנו אוכלים חרא. יאמי! (צילומסך)

   הפגישה בין אבירם לליהיא הייתה כמובן מסחטת רגשות מצד הצופים. בפגישה בין אבירם לעתי היה נדמה כאילו מדבר האח הגדול במקום עתי, ישות חסרת אופי ורגשות. עתי גם נפרד מליהיא במשדר הנוכחי וזה רק מחזק את העמדה שצורה לקנקן יש אך תוכן אין.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   רגע המבוכה הכי ארוך בטלוויזיה (צילומסך)

   מנת קרב

   את מנת הקרב השבועית סיפקו דנה ועמיר. הבית כבר התפלג למחנות ברורים והדבר רק עושה חסד לעמיר שנמצא בצד של דנה. דנה התווכחה עם עתי על כך שהיא רוצה שהתקציב של כל הדיירים בבית יהיה שווה ושפרידה לא תקבל יותר ועתי בחוסר האופיו דגל בעמדה מרחמת כלפי פרידה. וליהיא? צחקה על דנה. עמיר התעצבן מהצחוק של ליהיא ומהר מאוד התפתח ריב קולני בין השניים אליו עתי ודנה הצטרפו.

   ההפקה עשתה טובה לליהיא ועתי, כי אם הייתה הדחה של דייר ותיק במשדר אמש, כנראה שאחד מהם היה מודח. עתי התגלה כעוד יותר חסר אופי וליהיא התגלתה כאדם מאוד מגעיל. עתי וליהיא רק חיזקו את עמיר שהוכיח גדלות נפש כשאמר שהוא כן אוהב את ליהיא, רוצה להיות בסדר איתה וליישר את ההדורים והיא אמרה שהיא שונאת אותו ואוהבת לשנוא אנשים. בתחילת העונה, כשיגאל חשף את הרודנות שבעמיר לא אהבתי את עמיר וכך היה הלך רוח בטוקבקים, אך לפתע מצאתי את עצמי מסמפט ואף מסמן את עמיר כמועמד מוביל. כמובן שדנה שוב יוצאת צודקת בויכוח, המקום בגמר מובטח. את זה כבר אמרתי?

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   אופס סליחה, זה רגע המבוכה הכי גדול בטלוויזיה (צילומסך)

   השבוע תהיה הדחה כפולה של שניים מהדיירים הותיקים בבית, דבר משמעותי במיוחד. עוד מיוחד בהדחה הזאת זה העובדה שהדיירים החדשים יחליטו לאיזה שני דיירים מגיע להיות חסינים בהדחה הכל כך קריטית. צפו לשבוע לקקני במיוחד כלפי הדיירים החדשים ומתוח בין הדיירים הותיקים.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   בתמונה: עתי מתאבל על העובדה שבגמר הוא כבר לא יזכה (צילומסך)

   לגזור ולשמור:

   ג'קי (על רם):"איך הוא נכנס, איזה מדען, איזה מדען". העסק הפך להיות עצוב. ג'קי מצליח להשתחל רק לפינת "לגזור ולשמור" של הפרק בעקבות חוסר התבלטות בבית.

   פרידה:" אל תדאגי, ליהיא, הוא לא נכנס". כן המלכה. העם דורש הפיכה בשלטון בית האח הגדול.

   אבירם (על ליהיא):" כמו שאסי אומר'דיירי האח הגדול, אתם בערוץ 2, נא להתנהג בהתאם', כנראה שהיא לא הבינה את זה". פשוטו כמשמעו.

   הילה (לעתי):"אולי הגיע זמנכם". צודקת. לבחורה יש פוטנציאל להגיע רחוק.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   בתמונה: דיירים לא חשובים שממש לא היה אכפת לנו מהם אתמול (צילומסך)

   הפייבוריטים שלי מבין הדיירים החדשים:

   הילה הציגה נוכחות מרשימה כבר בתכנית הראשונה שבה הופיעה, וזה עוד לפני שהפכה לדיירת מין המניין.

   מירב גם היא נשמעת כדיירת איכותית ומרשימה.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   בתמונה: ג'יפה (צילומסך)