פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה

   החדרת טמפון יכולה לקרוע את קרום הבתולים? ולמה אני לא מצליח לגמור? הגיניקולגית עונה על הכול

   אנונימית שואלת:

   לפני כמה ימים החדרתי טמפון, היה לי כאב ממש חזק והוצאתי אותו. אני מחדירה טמפונים כבר שנתיים ולפעמים אני מחדירה לא נכון ומוציאה, אבל הפעם הזו הייתה כואבת. האם יכול להיות מצב שנקרע לי קרום הבתולין בגלל זה? אני ממש דואגת כי הפעם הראשונה חשובה לי מאוד.

   ד"ר אברמוב עונה:

   נדיר שקרום הבתולים נקרע בגלל החדרת טמפון. בדרך כלל הוא רק מתרחב מעט, אבל אם החדרת לא נכון זה אכן יכול לקרות. את יכולה לפנות לרופא נשים לבדיקה כדי לראות מה המצב.

   בן 17 שואל:

   התחלתי לא מזמן מערכת יחסים וזאת פעם ראשונה שמישהי עושה לי ביד. הבעיה היא שלוקח לי מלא זמן לגמור כשהיא עושה לי את זה. זה לא שאני לא מגורה, אני פשוט לא גומר. בדרך כלל עם עצמי לוקח לי הרבה פחות זמן, וגם אני וגם היא מבואסים מהעניין (אני בגלל שזה מלא זמן ואני מרגיש חוסר אונים והיא כי היא מרגישה שהיא עושה משהו לא טוב...).

   ד"ר אברמוב עונה:

   זו תופעה נורמלית שקשה לך לגמור, לוקח זמן להתרגל למגע של יד אחרת משלך. נסה ללמד אותה איך בדיוק אתה אוהב את המגע – לחץ, חוזק, קצב תנועות. אין סיבה להילחץ ולהיכנס לתסכולים, אבל בהחלט יש מקום ללמוד ליהנות ממגע של יד אחרת.

   בת 20 שואלת:

   האם וגיניזמוס (תופעה של התכווצות מכאיבה בלתי רצונית של שרירי הנרתיק בזמן חדירה) יכול למנוע מאישה להיכנס להריון?

   ד"ר אברמוב עונה:

   יכול להקשות, אבל לא למנוע לחלוטין.

   אנונימית שואלת:

   אני זוכרת את עצמי מאז גיל קטן שאני מאוננת. שמתי לב שכשאני מחדירה לעצמי אצבעות ומרגישה שעוד דקה אני גומרת, אני מרגישה פתאום שאני צריכה להשתין. השאלה שלי היא איך בעצם אורגזמה מרגישה? ככה זה אמור להיות? כי כל פעם ברגע שאני מרגישה שאני עומדת להשתין אני מפסיקה.

   ד"ר אברמוב עונה:

   תחושת השתנה יכולה לקרות כשהאורגזמה קרבה. נסי להשתין לפני האוננות. אם את במיטה שימי מגבת מתחתייך. אפשר גם לנסות ולאונן במקלחת. אל תעצרי את הגירוי ותשתחררי. לא בטוח שבאמת יברח שתן, אולי זו רק התחושה של אורגזמה שמתקרבת.