פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   רוצים שינוי!

   מה הכי הייתם רוצים שישתנה בבית הספר שלכם בשנת 2011? סער גיבש רשימת בקשות

   עכשיו , כשכולם ממהרים לסכם את שנת 2010 שלהם בכל כך הרבה תחומים, נראה שהגיע הזמן לתת ציונים גם לאיזו מערכת אחת, מערכת החינוך. היא לא מקובלת או אטרקטיבית, והיא מעניינת רק כשמתפרסמים מבחנים כושלים של תלמידיה, כשיש בה אלימות או בתחילת ספטמבר, שהמורים שלה שובתים. והגיע הזמן להתעקש.

   אז הנה כמה דברים שכדאי לשנות ב-2011 , כדי שב-2012 יהיו פה תלמידים שמחים וטובי לב שלא יתמרמרו על זה שהמורה שלהם מתסכלת אותם, ואז לתרץ שהכלב אכל להם את שיעורי הבית. הציון, אם תהיתם, עדיין לא הולם את הפוטנציאל.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   נמאס! (צילומי אילוסטרציה: shutterstock)

   1. להחזיר את המיקוד במתמטיקה

   הבגרות במתמטיקה היא לא רק המפוצצת מכולן, אלא גם משאירה בעקבותיה ערימות אדירות של חומר לימוד. השנה המיקוד במתמטיקה, שנתן למורים קצת לנשום, בוטל כלא היה והשאיר אנשי מקצוע ותלמידים לחוצים והיסטריים כשהם נאלצים להתמודד עם יותר ספרי בני גורן על הגב, זה שגם ככה נסדק מכל הספרים האחרים.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   תלמיד לאחר התקפה קטלנית של משוואות דיפרנציאליות

   2. לרווח כבר את הכיתות

   כי לא מעט מורים או מכירים את אחת הבעיות הכי מעיקות בכיתה: הצפיפות. 40 ילדים בכיתה שעדיף אילו היה מכניסים בה 20, שכבות עמוסות מדי וחדר דוחק מחניק, שלתוכו דוחפים תמיד עוד כמה שולחנות. לכו תצפו ממורה לתת יחס אישי לתלמידים שצריכים אותו, ומהתלמידים ליצור איתו אינטראקציה שלא מסתכמת בהנפת אצבע נואשת.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   הצילוווו

   3. להחזיר את החופשים, כי אנחנו בני אדם

   כמעט כמו כל שר חינוך חדש שמשתוקק לבצע מהפכנות ושינויים, הכריז השנה גדעון סער על מייקאובר: אין חופש אחרי טיול שנתי, אין חופשים לפני מתכונות וגם לא לפני בגרויות. במציאות הכל כך לחוצה שלנו, עם מבחנים ושאלות פתוחות, כדאי היה שמשרד החינוך יגלה בנו התחשבות ופתיחות בתחילת השנה החדשה . ברמה הפרקטית, אפשר גם להחזיר לתלמידים את ימי החופש שהם כל כך זקוקים להם ושהם לא חנוכה ופסח. גם הם, ברוב המקרים, לא חופשיים לגמרי.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   תנו לנו חופש!

   4. להפסיק עם התקלות בבגרויות

   כן, אנחנו מדברים על פארסת הבגרות במתמטיקה של מאי האחרון. אז, אם שכחתם, הודלפה הבחינה של שאלון 004 בטיימינג מדאיג של יומיים לפני. משרד החינוך ניסה לשדר קוליות, וחשב שמערכת המחשבים הטרנס אטלנטית שהקים חזקה מספיק כדי לגרום לכך שהבחינה תתחיל בזמן ברחבי הארץ. זה לא קרה, ומבחני המתמטיקה שגם ככה מלווים במנות לחוץ גדושות בזיעה התחילו בדיליי מעיק. השנה, נראה שממש נסתדר בלי תוספות שכאלה.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   תארו לכם שזה יקרה שוב, ובבגרות שלכם

   5. להיות מקוריים

   כי אפשר. וצריך. להיות יצירתיים, לצאת מהקופסה המוכרת, להמציא, לחדש, לעצב שיטות ואז לשפצר אותן או לחבר חדשות. הכל כדי לעשות כאן מערכת חינוך קצת יותר מתחדשת, ארגון מעט יותר רענן ובעיקר אנשים לא מיואשים שישמחו לבוא אליה.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   הנה, עכשיו הלימודים הרבה יותר יצירתיים! שלוש תלמידות בשיעור תנ"ך אידיאלי

   ומה אתם הייתם רוצים לשנות?