פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שבוע פ33ה

   מיקי עוזבת, אבל ג'סטין מגיע, והפליטים לא הולכים בינתיים לשום מקום. סער מסכם שבוע, ומתפלל לשלומו של אבי כהן

   מעבר לכל שגרת השבוע האחרון, אם אפשר לקרוא לה בשם הזה, נראה שבשני האחרון התרחש אירוע שהוא מעבר אליה. אבי כהן, אחד משחקני העבר הגדולים והזכורים של דורנו, נפצע בצהרי היום קשה מאד בתאונת דרכים בזמן שהיה בדרך לרופא שיניים על האופנוע שלו. פציעתו לא רק הצליחה לחבוט בלב כולם, אלא גם הותירה אותם ואת עולם הכדורגל בפרט עם דמעות, תפילות וכאב. מאז, בעוד המשפחה לא עוזבת את מיטתו ורק מייחלת לשנייה שבה יתעורר ויקום, נראה שכל מה שאפשר לעשות בחלוף הזמן הוא בעיקר להתפלל לכך שזה יקרה.

   בנות, להתחיל לצרוח

   ג'סטין ביבר הוא מסוג הזמרים שמצליחים לשטוף את העולם גם בזכות הדברים שנלווים אליו. הוא רק בן 16 אבל כבר נחשב "מוצר", עם מיליוני מעריצות, ביליוני צפיות ביוטיוב ומאות הופעות בשנה, שנה שללא ספק הפכה למשמעותית ולפורצת הדרך בחייו הקצרים. אלא שהשבוע חלה תפנית במערכת היחסים של המעריצות המקומיות עם ביבר: הוא הבטיח כי יגיע להופיע בארץ באפריל, ומאז השאר די היסט(ו)ריה. מרגישים את האדמה רועדת?

   ג'סטין ביבר (AP , Evan Agostini)
   ג'סטין בהופעה. בקרוב אצלנו (צילום: AP)

   זה סוף החדשות

   מיקי חיימבויץ' לא עונה לטייפקאסט של מגישת חדשות. היא לא רצינית כמו יונית לוי, לא דרמטית כמו יעקב איילון ושומו שמיים, לפעמים גם תתפסו אותה צוחקת בלב מהדורה. רק זה מספיק בשביל להיות מעין אנטיתזה לתפקיד שלה, אבל העובדות הן שעם מגע הקסם שלה חיימוביץ' מצליחה, כבר 18 שנה, להיות בלב ליבה של תעשיית החדשות בישראל. השבוע היא החליטה לשים את העט על השולחן של אולפן חדשות 10 ולפרוש, כי התעייפה מלהתעסק מקרוב באירועים קשים מדי – וכך השאירה את הפרטנר שלה לבד ואותנו נטושים. החדשות הטובות הן שזה יקרה רק בקיץ.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   ביוש!!! 3 (צילום: יח"צ)

   זרים? לא כאן בבקשה

   כבר חשבנו שהתקדמנו קצת בכל הקשור לטיפול בסודנים ובזרים שחצו את הגבול לישראל בשנה האחרונה. השבוע הוכח לנו שהתבדינו, כשהנושא עלה שוב לכותרות בסערת צונאמי עם ההפגנות של תושבי דרום ת"א שזועקים לגירושם מהאזור, עם רעיון הקמת מחנה המעצר המתוכנן להם ועם הפגנות הנגד. ועד שאלי ישי (שר הפנים שמופקד על הנושא) ושות' יחליטו שהם מחליטים מה לעשות, כנראה שאנחנו ניאלץ להתנחם בסוג של חיוך עצוב במערכון של ארץ נהדרת, שנגע בצורה הכי מדוייקת שאפשר לבקש בנקודות הכואבות של כל הפרשה במערכון פתיחת העונה של התכנית אתמול. גם אם למרות הכל, בסופו של דבר, הארץ לא הכי נהדרת.

   הפגנה למען זכויות היהודים ונגד מסתננים בשכונת התקווה בתל אביב, דצמבר 2010 (אורי לנץ)
   ההפגנה נגד המסתננים הזרים בשכונת התקווה. לא רוצים אותם פה (צילום: אורי לנץ)

   בהצדעה

   זה הזמן לאחל מזל טוב ליוחנן דנינו, שאחרי הסחבת בכל מה שקשור למינוי הצפוי שלו, הבדיקות, הביקורות והסוכנים, מונה סופסוף למפכ"ל הנכנס של משטרת ישראל. כך הוא סגר מרוץ קצת עגום למפכ"לות, שזכור לכולם בדמות פרשת בר לב, אורלי אינס, מ' והחשדות. זה לא גרם לדנינו להרוס לעצמו את הכניסה החלקה לנעליים, כי בינתיים הוא כבר הספיק להציג לראווה את החזון והיעדים וגם להבטיח למנות צמרת משטרה חדשה ולעשות מהפכה של ממש! אנחנו כבר שלחנו פרחים. רק על הגישה.

   מפכ"ל המשטרה על מינוי דנינו: נבחר האדם המתאים (גדעון צנטנר)
   דנינו, רגע לפני שקיבל את זר החרציות שסער שלח לו (צילום: גדעון צנטנר)