פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   בדרכים

   יכול להיות שאהבה היא לא יותר מהפרשה מוחית ולא ממש רומנטית. אבל נועם פנחסוב עדיין רוצה לאהוב

   אני נמצא בתקופה מאוד קלישאתית בחיי, שבה אני שואל את עצמי בכל בוקר כשאני שותה את הקפה הראשון: מה זו אהבה? האם יש בכלל משהו מאחורי המילה הזו? האם היא קיימת? אני שואל את חבריי הקרובים אם יש כזה דבר, ולמה הוא כל כך קשה אליי.

   לחבריי אין בינתיים תשובות בשבילי, ולאט לאט אני רואה אותם מתחילים לשאול את עצמם את אותן שאלות. הפכתי אותם לאנשים קלישאתיים כמוני, שואלים כמוני...

   איך בוחרים במי להתאהב? לא מזמן אמרו לי שהרגש הזה הוא סוג של הפרשה במוח שלנו, וככל ששיחתנו התקדמה איבדתי ריכוז עד שעיניי נעצמו.

   הפרשות? זה מה שזה?

   למה מי שאני בוחר (או ההפרשות שלי בוחרות) להתאהב בה לא מתאהבת בי? היא אומרת שהיא נמצאת כרגע בתקופה עמוסה של מבחנים, והיא מלאה בפחדים וחששות. אז היא עמוסה במבחנים או מלאה בחששות?

   גם אני עמוס, לא במבחנים עיוניים שצריך ללמוד אליהם כל היום אבל בסוג אחר של מבחנים, כאלה שבאים לנו בחיי היומיום בלי שאנחנו לומדים עליהם חודש לפני, אלא באותו הרגע. גם אני מלא בפחדים וחששות וזה לא מונע ממני להתאהב. להפך, זה עוזר לי לשכוח מהם ולהתגבר עליהם.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   (צילום: ענבל צח)

   חבר טוב שלי כתב משפט נהדר בשיר שלו "אין לי מה לתת, אף פעם לא היה יותר מרושם, אין טעם להעמיק עוד בתחפושת, סתם עשן ומבטים" (תומר ממיה). אני מתחיל להאמין שהוא כתב את זה עלי.

   מצד אחד זה מאוד מחמיא שהרושם הראשוני שלי הוא חיובי, ואין לי בעיה עם זה שהשירים שלי גורמים לי להיראות כמו בנאדם עמוק ורגיש. יכול להיות שאני באמת כזה. מצד שני, מה עם ההמשכיות? האם אני משתנה? האם הצד השני משתנה?

   פעם מישהי יקרה לליבי שאלה אותי אם אני אוהב אותה... אמרתי לה שאני מאוהב בה, ושבעיניי זה הרבה יותר מאהבה. קוראים לאהבה ככה אחרי שההתאהבות הופכת לשגרה. אמרתי לה שביום שאוהב אותה, אמצא מילה אחרת לאהבה, כזו שתוכל להעביר את הרגשות שלי כמו שהם באמת, כמו שרק אני מרגיש ולא עוד אלפי זוגות שגרתיים.

   הנושא הזה מעסיק אותי מאוד, כמו כל מי שקורא את הטור הזה אני מתאר לעצמי.

   אם אתם תוכלו לעזור לי למצוא תשובה לאחת מהשאלות ששאלתי פה, זה אולי קצת ירגיע אותי.

   המשך שבוע טוב וקלישאתי,
   נועם פנחסוב.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   (צילום: ענבל צח)