פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שבוע פ33ה

   אז השבוע א' נחשפה, אחוזי הרייטינג של מאסטר שף היו בשיאם ורמזור על גג העולם. סיכומשבוע

   הזמן הוא סוף נובמבר. עד עכשיו עוד חיכינו בסבלנות, כססנו ציפורניים, אבל ידענו להתאפק. למה בכל מדינה אירופאית קרירה הגשם כבר נוטף על חלונות הזכוכית שלה ורק פה יבש, חמים, ומחוסר נוזלים? אבל נראה לאחרונה שאט אט, בין תחזית כתומה לאדומה, סף הסבלנות מתחיל להראות ולגלות סימנים ראשונים של שבירה. לפחות עד שיבוא, במהרה, החורף.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   למעיל שלכם כבר הספקתם לעשות סיבוב דאווין? (אילוסטרציה: Shutterstock)

   לא עוד א'

   אם בוחנים את השבוע האחרון מבחינת כותרות העיתונים, אין ספק שפרשת בר לב והמתלוננות הייתה זו שמשכה הכי הרבה תשומת לב. במצב העניינים הנוכחי נראה שאין צורך לתהות למה: מועמד למפכ"לות משטרת ישראל שגורר אחריו שתי מתלוננות על מעשים כל כך חמורים מחייב התייחסות מחמירה לפחות באותה המידה, כי זו כנראה מהותה של מדינה שרוצה להיות ערה להתרחשויות.

   השבוע א' חשפה את פרצופה ואת שמה באחד מהנאומים הדומיננטיים והמרגשים שנשמעו אל מול מצלמות החדשות מזה זמן רב. העדות לעוצמה של הפרשה מגיעה אתמול (ו') בדמות העלייה במספר המתלוננות כנגד תקיפה מינית, נתון שהופך מיד להיות סוג של פולו אפ לכל הסאגה.

   אורלי אינס-קניג (אורי לנץ)
   ד"ר אורלי אינס, א' - אנחנו איתך. בנות, אל תשמרו בבטן, השמיעו קולכן תמיד (אורי לנץ)

   לא עוצרים ברזמור

   נראה שכל מי שראה את "רמזור" ידע שמדובר בסטארט אפ בדמות סדרה גדולה. השבוע קיבל אדיר מילר את החותמת הסופית להרגשה הזאת, כשקטף פרס אמ"י יוקרתי שהגיע גם כקינוח להחלטתה של רשת FOX ליצור לסדרה גרסה אמריקאית. בלט בהיעדרו לרבים: מר רן שריג, שהחליט להיאלם דום ולא למהר להגיב לאירוע. לכו תבינו למה.

   ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפגש עם יוצרי התכנית "רמזור" לרגל זכייתם בפרס האמ"י הבין-לאומי, נובמבר 2010 (אורי לנץ)
   ביבי ורמזור. נייס (צילום: אורי לנץ)

   היפה וחולי האיידס

   השבוע חופית טייב, פריס הילטון הישראלית (או יותר נכון, פרחה עם חיבה עזה לכלבה שלה) פלטה פליטה פרובוקטיבית במיוחד בראיון לגיא פינס. לקרוא לדראג קווינס נשאות איידס זה לא בדיוק מה שאת צריכה לעשות באירוע כזה. מעניין מה לכלבה סטייסי יש לומר על זה. אבל העיקר שהיא התנצלה. בתקווה שהיא למדה דבר או שניים.

   חופית טייב, מתמודדת ה"יפה והחנון", נובמבר 2010 (אביב חופי)
   עוף זה ציפור ופרה זה חיה? (צילום: אביב חופי)

   הדובדבן שבקפצת

   מאסטר שף לא התבלטה במיוחד כריאליטי ארוך ונמרח. בדיוק מהסיבה הזאת היא מסיימת את חלקה על המסך כבר היום, ואחרי מסע בזק שמשך אחריו, ככה על הדרך, הרבה מאד אחוזי רייטינג שנהנו לראות את סמדי בומבה מכינה חריימה עם הפרח בשיער. חצי הגמר שהתקיים ביום חמישי השיג לא פחות מ-36.5% אחוזי רייטינג, וזה רק כמנה ראשונה לקראת הגמר שייערך היום בערב. הימורים לזוכה אתם מוזמנים לבשל לנו בטוקבקים, כל עוד אתם לא בוחרים באייל שני. למרות שזה היה ממש מצחיק כשנפלו לו המשקפיים.

   אייל שני שופט בתוכנית מאסטר שף (יח"צ)
   אז מי יזכה? חוץ ממנו, כן? (צילום: יחצ)