פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הארי פו?טר?!

   מירון בכלל רצה ללכת לג'קאס, אבל הוא מצא את עצמו ב"הארי פוטר ואוצרות המוות". דווקא היה כיף

   יום שישי בערב. כרגיל, אין הרבה מה לעשות בפתח תקווה. הצעתי לחבר שאוהב סרטים ללכת לג'קאס. להפתעתי, הוא כבר החליט ללכת להארי פוטר החדש, אז אמרתי יאללה, נזרום.
   בהתחלה לא היו לי בכלל ציפיות מהסרט, לא ראיתי פרומואים ולא חשבתי בכלל ללכת לסרט הזה. להפתעתי, נהניתי ממנו ממש ואני לא מתחרט לרגע שהלכתי.

   הסרט הוא המשך ישיר של הסרט הקודם, "הארי פוטר ונסיך חצוי הדם". בכל הסרטים הקודמים עמדה עלילה בפני עצמה, והקשר שלה לסרט שקדם לה היה מועט. בסרט הזה העלילה מתבססת כמעט על כל שישה הסרטים הקודמים. ולמי שעדיין לא ראה את הסרט - אני ממליץ מאוד לחדד את זכרונו ולהיזכר בעלילות הארי פוטר הקודמות.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   נראה די מגניב, לא? מתוך הסרט הארי פוטר ואוצרות המוות (צילומים: יחצ)

   הסרט התחיל למרבה הפלא ללא פתיח, ללא קליפ ולא כלום. בסצנה הראשונה העלילה מתחילה, ובסצנה השנייה מרדף! אני לא אגלה לכם בין מי למי ומי מת, כי אז זה יהיה מעפן, אבל זו היתה בהחלט פתיחה מפציצה ומרשימה. האקשן וההתרחשות לא דועכים לקראת הסוף - מי שחושב שהעלילה בסרט היא כמו בסרטים הקודמים, איטית ולא מתקדמת, טועה. העלילה רצה וחייבים לעקוב כל הזמן, ז"א שאם החלטת לנמנם לכמה שניות, לא ממש כדאי לך. אם מפספסים פרט קטן, הלך כל הסרט.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   האמת שגם זה נראה די מגניב

   רגע, ומה קורה שם בכלל?

   בעיקרון, הארי פוטר וחבורתו (העבריינים הבריזו מבית ספר) הם המושיעים של עולם הקסמים ושל העולם בכלל. כל כובד האחריות הזאת נשענת עליהם, כי אם לא יצליחו במשימה להרוג את וולדמורט (פאק, איזה פחד, אמרתי את שמו!), אתם לא רוצים לדעת מה יקרה.

   במהלך הסרט אנחנו מגלים מה הם אוצרות המוות, שלושה חפצים יקרי ערך מאוד, שאם אדם אחד יצליח לשים עליהם את ידיו הוא יהיה בלתי מנוצח. הסרט נגמר באופן המותח ביותר שראיתי בחיי. כמובן שאני לא אגלה לכם, כי אז תשנאו אותי לנצח. אבל רק אגיד שהחלק השני של הסרט אמור לצאת ב-15 ביולי בארה"ב, וכנראה כמה ימים אח"כ בארץ.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   היי, וזה לגמרי נראה מגניב!

   לסיכום, זה סרט מותח, מומלץ ובנוי טוב. שווה ללכת לראות עם חברים ולהשקיע עליו 37 שקלים חדשים. הסרט ארוך ואין הפסקה באמצע, ככה שמאוד מומלץ ללכת לשירותים לפני כדי שלא תשתינו בכיסא ויהיה מביך. ולשאלתכם, מי פיטר את הארי? אני לא מגלה!

   תהנו.