פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   צב ראשון

   אשחר כהן סבל וחווה את טראומת חייו בצו הראשון, אז הוא דאג להכין אתכם, כדי שלא תחזרו הביתה בוכים

   צו ראשון הוא באמת לא מפחיד כמו שהוא נראה. מה שכן, זאת החוויה הכי מעצבנת, ביורוקרטית, מחניקה, מטרטרת, משעממת וחסרת כל פואנטה שאפשר לעבור בפאקינג חיים שלכם!!! היו לפחות ארבעה שלבים במהלך הצו הראשון, בהם כמעט התחרפנתי והתחלתי לערוף ראשים. מכיוון וראשי המתבגרים חשובים לי, הכנתי כמה נקודות חשובות לציון כדי לעזור לכל המתקרבים לאותו מועד מפחיד ומעיק, כדי שיעזור לכם לעבור אותו בשלום. יחסי.

   הידעת?!

   לאחר שתגיעו, תקבלו כרטיס מגנטי שאתם אמורים להיסחב איתו לשארית היום. לכן, השתדלו לשמור אותו במקומות אליו תוכלו להגיע, כמו הכיס או תא קטן בתיק, והשתדלו לא להצית אותו, מפתה ככל שזה נראה. בלשכת הגיוס פזורים חמישה מחשבים, כחול, אדום, צהוב, ירוק, ותכלת- הם אולי נראים לכם כמו הפאווריינג'רס, אבל הם הרבה יותר מרושעים והרבה פחות עליזים. בכל תחנה תצטרכו להעביר את הכרטיס במחשב המתאים לה. נראה פשוט? חה! נאיביים שכמותכם. להעביר את הכרטיס זאת המשימה הכי מסורבלת שאולי תוכלו לעבור בלשכת הגיוס. את הכרטיס לא מכניסים למחשב, צריך להעמיד אותו מול אור קטן וחביב שבוקע מחור במרכז המחשב כדי שהכרטיס ייקרא. זה פשוט בתיאוריה, אבל לאנשים סביבך כבר אין כוח, והם כנראה יצלבו אתכם וייקחו את הכרטיס כדי להראות לכם איך עושים את זה, רק כדי שתפסיקו להתעסק להם איתו מול העין. לאחר שהבנתם את הקטע, תוכלו להצטרף ללהקת הנשרים ולצלוב כל נוב-כרטיסים שיעיז בכלל לחפש חור במקום להחזיק את הכרטיס מול האור! טיפשים שכמותם.

   ללשכת הגיוס יש עוד דרכים רבות לחרפן אתכם וכולם נמצאים בפרטים קטנים ומלחיצים. רוב לשכות הגיוס בנויות כמו מבוך, ובכל מני מקומות תלויים שלטי "הידעת" שאמורים לשעשע אבל אותי מאוד הפחידו, יחסית לסיטואציה: "הידעת! ג'וק יכול לחיות תשעה ימים בלי הראש שלו, עד שימות מרעב!!!"

   הוא מבוגר ממך בשנתיים, תרגעי ותפסיקי לבכות

   הדבר החשוב שצריך לזכור לגבי חיילים, הוא שהם גדולים מכם רק בשנתיים, אולי שלוש. הם אולי נראים מבוגרים ומאיימים, אבל הם עדיין מתבגרים. זה יוריד את הלחץ שלכם בראיונות ומבחנים.

   למרות זאת, נראה שמנסים להלחיץ אותנו בכוונה. כששאלו אותי: "אם תמות במהלך שירותך הצבאי, למי אתה בוחר לתת את כספי הביטוח?" הייתי בטוח שיש פה כבר משהו מתכונן.
   במהלך הראיון הראשון, שאמור לשמש כ"אימות נתונים" ינחיתו עליכם גם בוחן בלשון, אני לא יודע איזה פרטים אישיים זה מברר חוץ מ"אידיוט" או "לא אידיוט" אבל אני מניח שלכל דבר יש מטרה בעולם הקטן של הלשכה הצבאית.

   נסו למצוא עניין

   בכלל, אל תצפו ליותר מדי ראיונות ומבחנים. את רוב הזמן שלכם אתם עומדים לבזבז בלחכות. תביאו איתכם משהו שיעזור לכם להעביר את הזמן, כמו ספר טוב, או חשפנית.

   אני, לעומת זאת, מצאתי הנאה מלהקשיב לשיחות הסובבים אותי, טלנובלות רצות שם כאילו מדובר בערוץ ויווה. אתם מבינים, מסתבר שהחבר של קרן בגד בה עם מישהי אחרת אבל זה בסדר כי המישהי האחרת מה-זה כונפה. פרייסלס.

   זה עוד לא נגמר

   הבדיקות הרפואיות לעומת זאת, מצדיקות את כל הלחץ סביב היום הזה. אני לא רוצה לדבר על זה כי אני עוד בטראומה, אבל כדאי לכם להביא בגדים שקל לפשוט אותם, כדי שלא תסתבכו וכמעט תפלו. וכדאי שתעשו בדיקות שתן מראש, או שתצטרכו להסתובב עם כלי מלא שתן מול הרבה עיניים בוחנות.

   את היום הזה אפשר לסכם במילה אחת: איכס. תתכוננו לאיכס, אבל תשתדלו לא לפחד ממנו.

   בהצלחה!