פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה

   למה כואב לי בסקס? ולמה איבר המין שלי בולט? ד"ר ליאורה אברמוב עונה לכל השאלות שלכם

   בן 20 שואל:

   מעולם לא שכבתי עם אף אחת רק בגלל שתי סיבות. הפין שלי לא עומד בזווית למעלה כמו לכולם, כלומר הוא קשה אבל הוא לא עומד. והסיבה היותר מעצבנת שאני לא יכול להסתובב בבית עם תחתונים כי כולם יכולים לראות שהוא בולט מאד. אף פעם כשהייתי עם תחתונים בבית הוא לא היה במצב שינה, כלומר שאפשר להיות עם תחתונים בכייף בלי שהוא יהיה בולט (עומד) כל הזמן. הוא קשה ורואים את זה. אני ממש מתבייש להתחיל עם בנות, אני מרגיש שאני לא אספק אותן בגלל הגמירה המהירה מאוד שיש לי. מה אני יכול לעשות?

   ד"ר אברמוב עונה:

   לא סביר שהאבר שלך במצב זקפה מבלי לעמוד 24 שעות בלי הפסקה. מצב שכזה זה מצב חירום ברפואה. יכול להיות שיש לך איבר יותר גדול מאשר של גברים אחרים ולכן הוא בולט יותר. נראה לי שהרבה גברים עם אבר יותר קטן היו מתחלפים איתך! אבל, אם אתה מוטרד מבחינת מבנה האבר או מידת הזקפה בזמן גירוי מיני פנה לבדיקת רופא אורולוג. חבל לסחוב תסביכים לתקופה ממושכת ולעצור לך את החיים המיניים והזוגיים בגלל זה.

   לגבי שפיכה מהירה – ההגדרה היא כשהשפיכה קורית תוך פחות מדקה בתוך הנרתיק. הממוצע אצל גברים זה 2 וחצי דקות. ניתן ללמוד לשלוט בשפיכה בעזרת טכניקות התנהגותיות. יש שני ספרים בעברית שמסבירים על הבעיה ומלמדים את הטכניקות– "פז"ם" של הלן זינגר קפלן או "גבר מין והצלחה" של צבי צוקרמן.

   בת 21 שואלת:

   אני נמצאת בזוגיות של שנה. במהלך הסקס ממש מתחילתו אפילו, יש לי כאבים בדגדגן (שורף כזה) וגם בחדירה כאבים חזקים ואני לא נהנית לעשות את זה. זה מוריד את החשק. אני סובלת גם מדלקת בדרכי השתן. ממה הכאבים האלה? למה כואב לי ושורף לי?

   ד"ר אברמוב עונה:

   אי אפשר לתת לך תשובה מבלי לבדוק אותך. יכול להיות שיש דלקת חיצונית, יכול להיות שאת לא רטובה מספיק בחדירה, יכול להיות שאת מכווצת, ויכול להיות שיש לך וסטיבוליטיס שזו תגובת רגישות יתר בפתח הנרתיק שיכולה לקרות גם באזור הדגדגן.

   פני לבדיקת רופא נשים וטפלי בנושא. נסי בינתיים למרוח משחה או ג'ל של אזראקאין חצי שעה לפני החדירה בפתח. זה חומר מרדים שיקל על הכאבים בחדירה.

   בן 18 שואל:

   הזרע שלי דביק מהרגיל. הייתי עם בחורה שאני לא הבחור הראשון שהיא שכבה איתו, והיא אמרה לי שהזרע שלי צמיגי ודביק באופן ממש יוצא דופן. הוא נדבק לעור, אפילו קשה להסיר אותו ולקלף אותו. למה זה קורה? האם זה נורמלי או שיש בעיה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   צמיגות הזרע משתנה ותלויה בגורמים שונים. תזונה, מצבים דלקתיים, וגם בתדירות השפיכות. יש גברים שהצמיגות של הזרע שלהם מאוד גבוהה, דבר שיכול לפגום באיכות הזרע.

   בת 19 שואלת:

   אני על גלולות כבר בערך ארבע שנים, אבל באמצע היתה לי הפסקה. זכור לי שבהפסקה, בגלל שהיה לי ביוץ, איבר המין שלי הריח טוב וטעם טוב. אבל תחת גלולות יש לי הפרשות לא נעימות כל כך, טעם מוזר וזר, כבר זמן מה. זה קשור לגלולות? יש גלולות אחרות שלא יעשו תופעת לוואי זו?

   ד"ר אברמוב עונה:

   גלולות משנות את חומציות הנרתיק ומשנות את הרכב החומרים הכימיים בתאי הנרתיק. את יכולה לעשות שטיפות נרתיקיות מדי פעם – לא מומלץ לעתים קרובות מידי. אולי החלפה לגלולות אחרות עם מינון הורמונלי אחר תשפר מצב. התייעצי עם רופא הנשים שלך.

   ובואו שוב בשבוע הבא לקרוא תשובות לשאלות נבחרות של גולשים