פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה

   למה עדיין יורד לי דם? והאם יש משאבה שמגדילה את הפין? ד"ר ליאורה אברמוב עונה לכם

   בת 16 וחצי שואלת:

   יש לי חבר כבר 9 חודשים ושלשום שכבנו בפעם הראשונה. אחרי האקט ירד לי קצת דם, ניקיתי והכול היה בסדר. ביום ראשון בבוקר ראיתי שיורד לי קצת דם מהנרתיק ורואים שזה לא מחזור. שמתי פד ליתר ביטחון אבל לא יצא לי דם במהלך היום. כשחזרתי הביתה ראיתי ששוב ירד לי דם. רציתי לדעת אם זה נורמאלי או שאני צריכה לפנות לרופא?

   ד"ר אברמוב עונה:

   דימום אחרי הפעם הראשונה משתנה מאישה לאישה. יש נשים שבכלל לא תדממנה אפילו שהן היו בתולות, יש נשים שיהיה להן דימום קל ביותר, ויש כאלה שהדימום הוא כל כך חזק שהוא כמו מחזור. כך שמה שאת מתארת אינו חריג ואין לך מה להיות מוטרדת. הקרום נקרע, כלי הדם בקרום מדממים ויקח אולי עוד 24 שעות עד שהדימום יפסיק לחלוטין. יכול להיות שיש גם פציעה קטנה בתוך הנרתיק ולכן הטיפטופים הממושכים.

   בת 18 שואלת:

   הלכתי עם אמא שלי לרופאת נשים במטרה לבקש גלולות נגד הריון מכיוון שהרופאה המליצה לי עליהן בביקור הקודם שלי אצלה (כיוון שהגלולות מונעות פצעי בגרות ומסדירות את המחזור). היא שאלה אותי אם קיימתי יחסי מין ואמרתי לה כמובן שלא, למרות שכן קיימתי, מכיוון שאמי הייתה לידי, ולא רציתי שהיא תדע על כך. האם זה מסוכן לי? אני מפחדת שאקבל גלולות שלא יתאימו לגוף שלי. האם יש קשר בין הדברים?

   ד"ר אברמוב עונה:

   הרופאה שאלה כי היא היתה אמורה לבדוק אותך לפני מתן הגלולות אם אינך בתולה. לא נגרם כל נזק מבחינת סוג הגלולות. היא תמיד תוכל לבדוק אותך אחרי שהתחלת את הגלולות בפגישת הבקורת. כדאי שכשתגיעי אליה לבקורת תכנסי הפעם בלי אמא שלך, כך שתוכלי לעדכן אותה.

   אנונימי שואל:

   ראיתי בפרסומות באתרי פורנו שיש מעין משאבה כזאת שיכולה להגדיל את איבר המין של הגבר. חקרתי על זה קצת והבנתי שיש דבר כזה. השאלה שלי האם זה בריא, והאם זה באמת מגדיל ובכמה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   המשאבות האלה אינן יעילות ואינן מומלצות להגדלת איבר המין. אם גודל האיבר שלך הוא מעל 8 סנטימטר בזקפה, הרי שאין בעיה בגודל הפין וחבל להתעסק עם שטויות.

   בת 19 שואלת:

   התחלתי לעשות כושר ושמתי לב שהשדיים שלי גדלו. בנוסף, הם כבר נהיו יותר עומדים. האם זה הגיוני או שאני מדמיינת? שרירי חזה עזרו להם לעמוד ולגדול?

   ד"ר אברמוב עונה:

   שרירי החזה גרמו לך שהחזה התרחב ומסת השריר מתחת לשדיים התעבתה. אין שוני בגודל רקמת השד עצמה.

   ובאים שוב בשבוע הבא כדי לקרוא תשובות לשאלות נבחרות של גולשים