פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה

   למה חברה שלי ואני לא הצלחנו? ולמה אני פשוט לא חרמן אף פעם? ד"ר אברמוב עונה לכם

   בן 15 שואל:

   יש לי על איבר המין נקודת חן חומה בגודל בינוני. רציתי לדעת מה עליי לעשות מכיוון שאני מתבייש להגיד להוריי, ולפנות איתם לרופא לבדיקה. רציתי לדעת האם בכלל יש סכנה בגלל האזור?

   ד"ר אברמוב עונה:

   בדרך כלל נקודות חן שקיימות מלידה אינן מסוכנות, אלא אם הן משתנות, אבל גם באיברי המין יכולות להיות נקודות חן מסוכנות ולכן בכל מקרה אין מה להתבייש. יש לפנות לרופא עור לבדיקה.

   בת 18 שואלת:

   חבר שלי רוצה להתנסות באנאלי. אני ממש מפחדת שיכאב לי או שזה יהיה לא אסתטי, לא נעים ומוזר. איך מתכוננים לפני? איך מוודאים שהכול יהיה בסדר? האם זה תלוי בבחורה? האם זה תלוי באיבר המין של הבחור?

   ד"ר אברמוב עונה:

   א. אם לא בא לך, את ממש לא חייבת להסכים! בסקס מותר הכל, בתנאי ששני בני הזוג רוצים בזה.

   ב. מאחר וחדירה לפי הטבעת יכולה מאוד לכאוב לאישה, חשוב שתשימו וזלין או משחה שמנונית אחרת כדי שהחדירה תהיה יותר קלה.

   אנונימי שואל:

   אני וחברה שלי לפני שבועיים ניסינו לקיים יחסי מין בפעם הראשונה. שנינו היינו ערומים במיטה וכמובן עם קונדום. בפעם הראשונה האיבר מין נכנס ואחרי עשרים שניות אני חושב גמרתי, כמובן שבתוך הקונדום. בפעם השנייה, כמעט שעתיים אחרי, ניסינו עוד פעם בלי קונדום כי לא היה, אבל הגענו למצב שאיבר המין לא נכנס בכלל למרות כל הניסיונות. המחזור של חברה שלי מאחר בארבעה ימים. יש מצב שעשינו משהו לא טוב? ולמה איבר המין לא נכנס?הבנתי ממנה שהיא הייתה לחוצה ומכווצת, או משהו כזה.

   ד"ר אברמוב עונה:

   הסיבה שאיבר המין לא נכנס בפעם השניה היא כי חברתך היתה מכווצת ואולי כואבת ולחוצה אחרי הפעם הראשונה. כשאישה מכווצת את שרירי הנרתיק היא חוסמת את הפתח. זוהי תופעה לא רצונית. בפעם הבאה שתקיימו יחסי מין, השתדל לגרות אותה ולגרום לכך שתהיה מאוד רטובה לקראת החדירה.

   לגבי האיחור במחזור - הסבירות שהיא בהריון קלושה, אבל שתעשה בדיקת שתן ביתית להריון. אפשר לקנות בכל בית מרקחת ללא מרשם רופא.

   בן 14 שואל:

   אני מניח שיש לי איזושהי בעיה. אני לא חרמן. אני לא חושב מחשבות- לא על בנים ולא על בנות. אף פעם לא התאהבתי במישהי. לא השפכתי, ויותר מזה- אין לי את הדחף לאונן. זה הגיוני? נורמלי? בסדר?

   ד"ר אברמוב עונה:

   כנראה שקצב ההתבגרות המינית שלך יותר איטי ואין סיבה לחשוב שמשהו אצלך לא בסדר. קצב ההתבגרות המינית שונה מאדם לאדם, ויש נערים שמתבגרים יותר לאט, ולכן הצרכים המיניים שלהם יתפתחו מאוחר. מאמינה שעד שתגיע לגיל 18 הכל יסתדר.

   ובאים שוב בשבוע הבא כדי לקרוא תשובות לשאלות נבחרות של גולשים