פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   טיול שטני

   אביה פרי כהרגלה לא מצליחה להחליט, אז תעזרו לה. טיולים שנתיים - עונש מאלוהים או כיף חיים?

   בעד:

   הטיול השנתי הוא המאורע הכי כיפי בשנת הלימודים. כל השכבה מקבלת הפסקה של כמה ימים מהלימודים וכמובן שמגרדים יום חופש ביום אחרי שחוזרים (כי אנחנו נורא עייפים, גם אם חזרנו ב5 אחה''צ הביתה).

   שבירת דיסטנס עם המורים גם היא נחמדה ומאפשרת החלפת אווירת הכיתה המעופשת. אך בואו נודה באמת, הסיבה האמיתית ליציאתינו לטיול השנתי בכל שנה היא הכנת חולצות של הכיתה, בליסת כמה שיותר ממתקים וקלוריות, וכמובן... החשוב ביותר, היכרות עמוקה עם המאבטח החתיך.

   הטיולים השנתיים מגבשים את הכיתה ועל אף התכנים הלימודיים שמוחדרים בהם בכוח לעיתים, הם משלבים בעיקר ערכי ציונות ואהבת המדינה. אנחנו נוסעים להרבה מקומות שחלקינו לא היו דורכים בהם אילולא הטיולים. והרי שלפני שאנחנו רצים לחו''ל לא יזיק אם נכיר קצת יותר את הארץ.

   הטיול בכיתה הנכונה יכול להיות להיט אמיתי. אבל אפילו אם הוא לא הטיול המוצלח ביותר שראתה האנושות - עדיין הפסדנו ימי לימודים. תמיד כיף לצאת מהשגרה לכמה ימים ולשנות אווירה.

   אז רוצו לספסל האחורי!

   נגד:

   הטיולים השנתיים מתאפיינים בכמה צורות מרכזיות - אוכל מגעיל, לינה מאכזבת ואפס סיכויים לחזור בלי שקיבלת טראומה מלראות את אחת המורות הקשישות שלך בפיג'מה.

   העליות והמסלולים הלא נגמרים לאותה גבעה ולאותו מכתש בכל שנה כבר נמאסו מזמן, כמות הממתקים עושה בחילה והאוהלים המעופשים מזמן לא שווים את זה. עדיף לפעמים להשאר במזגן בכיתה וללכת לישון בבית.

   אחרי (ובתקווה) שעברנו את הגיל שבו אנחנו מתקשרים מחסוי כל הדרך למורה המלווה, הגיע הזמן להפסיק לצפות למשהו מהטיול השנתי. אפשר להתחיל להחזיק אצבעות לא לקבל קילקול קיבה או פשוט לקנות כמה מנות חמות בתקווה שיהיו מים חמים בחור שתתאכסנו בו הפעם.

   הטיולים משעממים, מלכלכים וכל תועלתם מתבססת על האלבום החדש שתעלה לפייסבוק עם התמונות מהטיול האחרון.
   אם נפלת בכיתה טובה תוכלו להתגבש ולצאת בכוחות עצמכם גם בלי טיול מאורגן, לעומת זאת אם נפלת בכיתה לא טובה - נתקעת איתם בלי הרבה יכולת להתחמק.

   אז רוצו להוציא פטור מהרופא!