פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה

   מה זה בדיוק אורגזמה, ואיך מתמודדים עם שדיים שהם לא באותו גודל? ד"ר ליאורה אברמוב עונה לכם

   אנונימית שואלת:

   רציתי לשאול מה זה בדיוק אורגזמה. אני יודעת בערך אבל לא ממש. היום למשל אני חושבת שהייתה לי אבל אני לא בטוחה- צפיתי בסרט במחשב תוך כדי אוננות (לא הכנסת אצבעות), ובשלב מסוים הרגשתי כמו "דפיקות" באיבר המין, ומין תחושה כזאת של עונג שבחיים לא הרגשתי. אני ממש בקושי הצלחתי לפתוח את העיניים ומצמצתי הרבה... האם זאת האורגזמה? והאם אמורים לצאת נוזלים דרך איבר המין, כמו אצל הבנים?

   ד"ר אברמוב עונה:

   לפי התיאור שלך נראה שאכן חווית אורגזמה. התחושה יכולה להיות קצת אחרת אצל כל אישה, יש נשים שמרגישות התכווצויות בנרתיק, אחרות מרגישות שהגיעו לשיא של עונג, אחרות מתארות זאת כמו תחושת פורקן. רק אצל מיעוט הנשים יש הפרשת נוזלים בזמן האורגזמה, מה שמוגדר כשפיכה נשית.

   בן 15 שואל:

   אני עושה גבות עם פינצטה, ולכן אני צריך לעשות כל יום. אני רוצה למצוא דרך יעילה יותר להוריד, ושאני לא אצטרך להוריד כל יום.

   כמו כן, בזמן האחרון אני נמשך פיזית לילדים מהכיתה. אני רוצה לציין גם שאני נמשך לילדה אחת (רגשית), אבל נהנה יותר לאונן ולחשוב על גברים. האם אני הומו?

   ד"ר אברמוב עונה:

   אפשר להוריד שערות לצמיתות בעזרת לייזר או מחט חשמלית. ההעדפה המינית בגיל ההתבגרות לא תמיד ברורה, ויכולה להיות משיכה לשני המינים, אבל היא אמורה להתעצב בהגיעך לבגרות מינית, כשאז תוכל להיות בטוח למי אתה נמשך יותר ועם מי אתה רוצה לקיים יחסי מין. אם עדיין יהיו לך התלבטויות, תמיד תוכל לפנות לאיש מקצוע כדי לחדד ולהבהיר לך את מצבך.

   בת 16 שואלת:

   יש לי חבר כבר כמעט שנה. בזמן האחרון חבר שלי התחיל לבקש הרבה שאני אעשה לו ביד, ואין לי בעיה עם זה. הקטע הוא שהוא החבר הראשון שלי שהגעתי איתו למצב כזה, ואני לא יודעת איך עושים למישהו ביד. בבקשה תעזרי לי, תסבירי לי איך הולך שם כל הסיפור הזה ומה צריך לעשות- אני לא יודעת למי לפנות.

   ד"ר אברמוב עונה:

   הכי פשוט זה לבקש מהחבר שלך שידריך אותך איך לגעת בו כפי שהוא אוהב. כל גבר אוהב קצת אחרת את המגע, הקצב או עוצמת החיכוך. פתיחות מינית ותקשורת טובה בין שני בין הזוג הם אחד התנאים הדרושים כדי שהמין יהיה מהנה לשני בני הזוג.

   אנונימית שואלת:

   לפני כ-5 שנים, בערך בתקופה שבה התחיל לגדול לי החזה, קיבלתי מכה (בטעות) ממרפק של מישהו ומאז אני שמה לב שהחזה שלי אינו סימטרי. הצד שבו קיבלתי את המכה קטן יותר מהצד השני ואיני מצליחה לטשטש זאת בעזרת חזייה. מה אפשר לעשות והאם זה יכול להשתנות ולהיות סימטרי ?

   ד"ר אברמוב עונה:

   אין קשר בין המכה שקיבלת לבין האסימטריה של השדיים. לא כתבת בת כמה את, אך כנראה בגיל ההתבגרות. בגיל זה תמיד שד אחד גדל יותר מהשני והאסימטריה בין השדיים בדרך כלל מסתדרת בסוף תהליך ההתבגרות. בינתיים העזרי בחזיות מתאימות.

   במידה ותשאר אסימטריה קיצונית בהגיעך לסוף גיל ההתבגרות (בסביבות 18) ניתן יהיה לטפל בזה בעזרת טיפול ניתוחי קוסמטי.

   ונכנסים שוב בשבוע הבא לקרוא תשובות לשאלות נבחרות של גולשים