פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   חג הקורבן

   אל תתנו לאופוריה של החגים לבלבל אתכם- היכונו לחודשיים של יובש נוראי. אמיר בר שבוז מתמיד

   שמחתם? נהניתם? ביליתם לילות ארוכים בעצירות מהאוכל של ראש השנה? כמעט והתעלפתם אל תוך שיח קוצני ביום הכיפורים? קיבלתם פייפר-קאט כשהכנתם אוריגמי מטונף לסוכה?! (אוי, זה הכי כואב)- אם תשובתכם חיובית, ודאי נהניתם עד כה מתקופת החגים המבורכת ומסיפורי מעשיות על נשים שבונות סוכה (כי לחנות ברוורס היא לא מסוגלת, אבל לבנות סוכה קטן עליה, נכון?! נשים). אלא, שמעתה, הנזכרים מעלה עתידים להישאר הרחק בלוח השנה ולפנות את מקומם ל.. אממ.. כלום.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   לחנות ברוורס את לא יכולה, אבל לבנות סוכה כן? וואלה יופי (אילוסטרציות: Shutterstock)

   כמה מר הוא חודש חשוון. כה מר עד שהשנה החליט, על דעת עצמו, להתפרס על שני חודשים לועזיים. כך, מבלי ששמנו לב, אנו נכנסים אל החודשיים הנוראים, שעתידים להיגמר בשלושה בדצמבר, לריח סופגניות באוויר ולקול קריאת: "אוף, אני שונאת סופגניות! זה עושה לי תחת! אתה חושב שהשמנתי?!".

   אלא שעד שנישרף בלהבות החנוכייה, נצטרך למצוא עיסוקים אחרים בשישים הימים הקרבים. אז ללא כל הקדמה מיותרת (בהנחה ששכחתם את 139 המילים האחרונות) קבלו דרכים יצירתיות להעביר את החודשיים הקרבים.

   סופגניות (ShutterStock)
   ארורות תהיו, למה אתן מגיעות רק בדצמבר?!

   חגיגת חגי גוים

   אצלנו היהודים אולי מדובר בחודשיים שקטים, אבל אצל יתר הדתות כל יום טומן בתוכו אורה ושמחה וששון וסקילת נשים. חג הקורבן, ליל כל הקדושים, חג ההודיה, חג הצ'ונג יאנג (נשבע לכם שזה קיים), חג הג'קי צ'אן (לא בטוח בקשר לזה), מעבר לשעון החורף בקנדה, יום ללא ג'סטין ביבר- כל אלו הינם חגים ומועדים של הדתות האחרות, שישמחו אם גם אתם, לאחר תהליך של גיור קל (פחחח, מה זה כבר כריתת דגדגן? שטויות) תיקחו בהם חלק.

   ג'סטין ביבר (GettyImages)
   תחגגו יום ללא ג'סטין ביבר! אבל רק אחרי כריתת דגדגן, כן? (צילום: רויטרס)

   חרשנות בלתי פוסקת

   תקופת הלימודים האינטנסיבית חלה בחודשיים הללו. אלא שהרוב המוחלט בקרב תלמידי ישראל, מעדיף לשכוח עובדה זו. אם חשובה לכם תעודת הבגרות, הפסיכומטרי, ההשכלה הגבוהה והתעסוקה העתידית שלכם- חרשו כאילו אין מחר. רק קחו בחשבון, שבזמן הזה החבר הכי טוב שלכם משגל למוות את חברה שלכם. איזה כיף זה השכלה, הא?

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   בזמן שחרשת

   תרומה לקהילה

   כאמור, בעקבות תקופת הלימודים הקשה הזו, אף בעל עסק נורמלי לא יעסיק אתכם. לכן, האופציה היחידה שנשארה בידיכם היא תרומה לקהילה. סעו לנגב, בלו ימים בעמל כפיים ובזיעת יתר, תרמו לחזונו של בן גוריון ועזרו להפריח את השממה. כך תחושו מה היא רוח תרומה ונתינה אמיתית, אך זכרו שאין צורך לממש את חזונם של כל גדולי האומה הישראלית. בן גוריון זה בסדר, אבל משה קצב?!

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   יההה! מדבר!

   רצח עם

   כי מה כבר נשאר לכם לעשות? לראות "צחוק מהעבודה"?

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   מעדיפים לראות את זה? (צילום: יחצ)