פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מלכות הדרמה

   שני צור מזהירה - הישמרו לא להפוך לנקבות מרושעות! יש הרבה כאלה, הן איומות, ובעיקר מוציאות לבנות שם רע במיוחד

   נשים, נשים, שק של נחשים. יש משהו בג'נדר הזה שהוא כל כולו קולאז' של דרמה הוליוודית, אולי משום האוברדוז של תת-התרבות הזו, של דרמה-קומדיה-רומנטיקה, שקיבלנו עוד מגיל צעיר. ובתוך ערב רב של נחשות שכאלה, תמיד יש את ההיא, נחש בה' הידיעה, כל כולה קורנת מרוע ותאווה לתשומת לב, וכל המרבה (בתשומת לב, ולהקשיב לשטויות שנשפכות לה מהפה, ובלהצטרף לחגיגת הדרמות שלה) הרי זה משובח.

   אבל למה? למה? למה?!!

   קווים לדמותה של הדרמה קווין: מדובר בבחורה ממוצעת לחלוטין מבחינה חיצונית. היא כמו סוכנים חשאיים של המוסד. לא תזהי אותם לעולם, אבל במהרה תמצאי את עצמך נגררת לתוך סחרחרת כאבי ראש ועצבים. הבחורה הזו תרדוף אותך בחלומות ותתקשר להעיר אותך מהם, היא תעשה סרט טורקי מכל רצון קטן שלך להתנער ממנה, היא תגיד לך שהשמנת, שיצא לך פצעון, היא תתחיל עם החבר שלך, עם חברים שלו ובערך עם כל דבר שזז, ובקיצור- היא תמגר כל חלקה טובה בחייך. הישמרי מפניה.

   את תזהי אותה מהר מאוד, את תראי שהדינמיקה ביניכן מסתכמת בלעזור לה. אחרי שיחה של חצי שעה איתה על מה היא אכלה אתמול ולמה הבחור שאיתו יצאה בערב לקח את השערה שהיא השירה לו על הצלחת וזרק אותה לרצפה (רמז- כי זה דוחה) את תרצי לישון שלוש שנים, או לחילופין, לרוץ לאיכילוב ולבקש מהדוק התורן השתלת מוח חדש ופרמוט כרטיס הזיכרון שלך. וגם אם תרצי לברוח, לא תוכלי- היא תמיד תהיה שם, לא-מפרגנת, מציקה, מדכאת. היא תנסה לחקות אותך לפעמים, אבל תשבע שאת זו שמעריצה אותה בסתר. היא דרמה קווין מהזן הקטלני ביותר, מדובר בלהק של נקבות שאסור, פשוט אסור להתקרב אליהן.

   אולי זו בכל זאת לא אשמתן?

   הן כאלה מבלי לשים לב. הייתה לי חברה כזו, אי אז בתחילת התיכון למשך שנתיים. היא רצחה לי את הצורה. היא הייתה קופצת בין בחור אחד לאחר, והופכת להיות קומבינציה של ג'ק המרטש והענק הירוק בכל פעם שהם היו זורקים אותה. היא הייתה מנהלת שיחות, פחות-או-יותר עם עצמה, כי פחות עניינו אותה החברות שלה ויותר עניינו אותה היא, עצמה, והיא עצמה. בשנייה שהבנתי את זה, ברחתי כל עוד נפשי בי. מיותר לציין (או שמא- חשוב לציין) שהיום היא גלמודה. יחד עם שריקת הסיום של התיכון קרתה תופעה מעניינת בשכבה שגרמה לכל אחד מאיתנו לחבוק את אהוביו ולבעוט בשונאיו החוצה מהסיסטם.

   תזהרי מעצמך

   אם כן, הבנו כבר שמדובר במין המסוכן ביותר עלי אדמות. אבל יותר חשוב מכל מגננה או שיטת הדברה של הזן הקטלני הנ"ל שמצאת בספרי עבי-כרס על שיקויים והשמדה המונית- עלייך להישמר מפנייך. כן, כן, קוראת חביבה, יכול מאוד להיות שהנגיף כבר מכלה אותך ברגעים אלה. איך תדעי? את צריכה להתחיל להטות אוזן, לבדוק אם אנשים קוראים לך "דרמה קווין", את צריכה להיזכר כמה מהשיחות שלך עם חברים עסקו בהקשבה מצידך, ובקיצור- לראות כמה אחוזים מהיום מוקדשים לך, ולעומתם- כמה אחוזים מוקדשים לאחרים.

   אז הובהרה הנקודה. להיזהר. לנקוט משנה זהירות. לשמור נגיעה ולהתרחק כמו אישה בדיאטה שעוברת מול קונדיטוריה. כי העוגה עלולה להיראות טוב, אבל יש מצב שמישהו הכניס פנימה רעל עכברים. וגם הגיוני מאוד שלא, אבל הבנתן את הכוונה.