פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה

   האם כדאי לי לקחת ויאגרה? ולמה כואב לחברה שלי? ד"ר אברמוב עונה לכם על הכל

   בת 17 שואלת:

   כבר 3 חודשים לא קיבלתי מחזור. הייתי רוצה לדעת אם יש קשר בין אי קבלת המחזור, לבין החדרת אצבעות לנרתיק?

   ד"ר אברמוב עונה:

   אין קשר בין החדרת אצבעיות לנרתיק לאי קבלת מחזור. הבעיה היא הורמונלית, וכדאי שתפני לרופא נשים לברור הבעיה ולקבלת תרופות שיזרזו את המחזור.

   אנונימי שואל:

   חברה שלי ואני ביחד כבר שנתיים ומקיימים יחסי מין מלאים כבר שנה וחצי. הבעיה היא שחברה שלי לעולם לא גמרה מחדירה, אמנם גמרה מדברים אחרים כמו אוראלי ואוננות. ראוי לציין שאני הראשון שלה והיא שלי. אנחנו מודעים לעניין שרב הנשים לא גומרות מחדירה - אבל זה גם ידוע שהכל עניין של פרטנר וניסיון.

   למרות שאני מאוד מנסה לענג ולפנק היא לא נהנית מחדירה ואף סובלת מכאבים. מה אני יכול לעשות כדי לגרום לה ליהנות לפחות כמוני?

   ד"ר אברמוב עונה:

   קודם כל, צריך לבדוק מדוע כואב לה בחדירה. ברור שכשהחדירה כואבת אי אפשר להנות ממנה ועל אחת כמה וכמה לגמור. מציעה לה לפנות לרופא נשים לבדיקה ולקבלת טיפול. בנוסף, חשוב לבדוק האם היא מספיק רטובה בחדירה, אולי גם מכווצת? נסו להעזר בג'ל סיכוך, או בשמנים(אם אתם לא משתמשים בקונדומים).

   אנונימי שואל:

   מאיזה גיל היית ממליצה להתנסות בויאגרה, והאם ימכרו לי ויאגרה במידה ואני קטין?

   ד"ר אברמוב עונה:

   ויאגרה נועדה לאנשים שיש להם בעיה רפואית של מנגנון הזקפה.
   קשה לי להאמין שלבחור קטין תהיה בעיה שכזו. יותר סביר להניח שאם יש לך בעיה הרי היא נגרמת מסיבה נפשית שנובעת מחרדות ולחצים. אין צורך בשמוש בויאגרה במצב שכזה – אם כבר טיפול, אז פנה לטיפול סקסולוגי.

   בת 16 שואלת:

   ריח איבר המין שלי משתנה ולא קבוע. יש ריחות מאד מסוימים, אבל הם לא זהים. לפי מה הוא משתנה? האם זה קשור ליחסי מין?

   ד"ר אברמוב עונה:

   ריחות משתנים בהתאם לזמן. כשאת לפני או אחרי מחזור, או אם את נוטלת גלולות. ריחות משתנים גם בהתאם לתזונה שלך, ואם יש זיהום חיידקי יש ריח מאוד מסוים. לאחר שפיכה בתוך הנרתיק יש ריח של נוזל הזרע שהוא יחודי.

   ונכנסים שוב בשבוע הבא לקרוא תשובות לשאלות נבחרות של גולשים