פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה

   למה אני פתאום לא גומרת? והאם יש קשר בין אוננות לכך שאני לא מצליח לפתח שרירים? הגניקולוגית עונה

   בת 20 שואלת:

   אני בתולה. האם יש שיטה אחרת, חוץ מיחסי מין, לקרועה את קרום הבתולין?

   ד"ר אברמוב עונה:

   החדרה של עצמים שונים או אצבעות לאיבר המין יכולים לקרוע את קרום הבתולים. קריעה חלקית קטנה יכולה להיות כתוצאה מפעילות ספורטיבית כמו בלט ושפגטים, רכיבה על סוס והחדרת טמפונים.

   בן 17 שואל:

   אני מאונן כבר בערך 4 שנים. בנוסף לכך אני מתאמן שנתיים בחדר כושר ועושה אימוני לב ריאה וגם אימוני סיבולת, במטרה להגדיל את השרירים שלי, ולמרות שאני עושה הכל נכון וגם שומר על תפריט אני לא רואה תוצאות. יכול להיות שהאוננות מעקבת את התפתחות השרירים וגורמת להפרעה?

   בנוסף לכך, אני מעוניין להיגמל מהאוננות ולא מצליח. אני מנסה וכל פעם לאחר חודש או פחות מתחיל להיות לי קרי לילה בתדירות של 1 ל4 ימים. האם יש דרך להוריד את רמת הקרי לילה והפסקת האוננות?

   ד"ר אברמוב עונה:

   אין קשר בין אוננות לבין העובדה שאתה לא מפתח את השרירים כפי שאתה רוצה. האם אתה עושה אימון מבוקר עם מדריך?
   לא ברור לי גם למה אתה רוצה להפסיק לאונן. זהו צורך טבעי לכל בן אדם, ביחוד לבחור בגיל ההתבגרות. העובדה היא שהצורך הוא כל כך פיזיולוגי, שאם אתה לא מאונן יש לך קרי לילה.

   בת 16 וחצי שואלת:

   אני מאוננת במשך כמה שנים, ובעבר כלל לא הייתה לי בעיה, הייתי גומרת כרגיל... אבל בזמן האחרון, בעיקר בחצי שנה האחרונה- אני לא מצליחה להגיע לאורגזמה. אני בתולה, אז לא יצא לי להתנסות בכך עם בן זוג, אבל אני עדיין לא מבינה למה זה קורה. מה אני יכולה לעשות?

   ד"ר אברמוב עונה:

   הבעיה כנראה נפשית, הרי הידע קיים, הגוף לא השתנה ואם לא התחלת לקחת תרופות כלשהן, הרי הבעיה נובעת מחוסר ריכוז, מתח ולחצים של החיים. אולי דווקא מאמץ גדול מידי להגיע לאורגזמה, חוסר פרטיות ועוד.

   בת 14 שואלת:

   הגובה שלי הוא 1.50. קיבלתי מחזור בגיל 9 בערך ורציתי לדעת אם זה משפיע, כי אני נורא רוצה לגבוה ב10 סנטימטרים לפחות. האם גם בעיית משקל קטנטונת משפיעה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   קבלת מחזור מוקדם יכולה להשפיע על הגובה. השחלות מפרישות את ההורמון אסטרוגן הסוגר את מרכזי הצמיחה של העצמות הארוכות. קבלת מחזור בגיל 9 נחשבת למאוד מוקדמת וזה יכול להשפיע. אין קשר לבעיית משקל קטנטונת, אבל פני ליעוץ ולברור אצל רופא ילדים.

   ונכנסים בשבוע הבא לקרוא תשובות לשאלות נבחרות של גולשים