פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה

   למה אני גומר כל כך מהר? ולמה כואב לי כשאנחנו שוכבים? ד"ר אברמוב עונה לכם

   אנונימי שואל:

   כשאני מקיים סקס עם החברה, אני גומר מהר. עניין 3-4 דקות. אפשר לשפר את המצב, בלי משחה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   שפיכה מהירה מוגדרת כפחות מדקה. קיום יחסי מין לעיתים תכופות, או שימוש בקונדומים יכולים להאיט את זמן השפיכה. כמו גם תנוחות שונות (יש גברים שמציינים שיפור כשאישה יושבת עליהם). יש תרגילים המלמדים שליטה על תהליך השפיכה.

   בעברית קיימים שני ספרים טובים המלמדים איך לתרגל טכניקות של שליטה- "פליטת זרע מוקדמת" של הלן זינגר קפלן ו"גבר מין והצלחה" של צבי צוקרמן.

   בת 16 שואלת:

   במשך כמה חודשים הייתי בקטע עם מישהו, לא קיימנו יחסי מין. כן ירדתי לו, אבל כאשר הוא ניסה לענג אותי לא הצלחתי ליהנות מזה ולא הצלחתי לגמור למרות שהייתי רטובה. מה יכול לגרום לפיתרון הבעיה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   האם את יכולה להגיע לאורגזמה באוננות? אם הגעת לאורגזמה לבד הרי שעשית למעלה ממחצית הדרך לפתרון הבעיה... לוקח לפעמים שנה של קיום יחסי מין עד שהאישה לומדת להנות, להרגיש בטחון, לאבד שליטה ולהשתחרר מעכבות בנוכחות בן זוגה.

   בת 18 שואלת:

   אני מקיימת יחסי מין עם החבר שלי כבר מעל חצי שנה. בכל פעם שאנחנו מגיעים לאקט אנחנו מתקשים לבצע חדירה. זה נראה לי מוזר מהסיבה הפשוטה שקיימתי יחסי מין בעבר עם החבר הקודם שלי כשהייתי בת 16, והייתה חדירה מלאה ותקינה. כעת אני סובלת מכאבי תופת והחדירה לא מתבצעת עד הסוף. הייתי רוצה לדעת אם הבעיה היא בי או בחבר שלי? אני גם מפחדת לגשת לרופא נשים להיבדק וגם מפני שההורים שלי לא ממש מודעים לכך שאני מקיימת יחסי מין.

   ד"ר אברמוב עונה:

   לא חושבת שיש לך ברירה אלא ללכת לרופא נשים להבדק...
   יכול להיות שלחבר הנוכחי איבר מין מאוד רחב, ולכן קשה לו לחדור. יכול להיות שאינך רטובה מספיק ולכן כדאי לנסות להשתמש בחומרי סכוך שונים. יכול להיות שיש לך דלקת או מחלה זהומית ולכן כואב לך, ויכול להיות שהתפתחה אצלך תסמונת של רגישות יתר בפתח הנרתיק הנקראת וסטיבוליטיס ומאופיינת בכאבים קשים בזמן נסיונות חדירה.

   נסי עד לבדיקת הרופא להשתמש במשחה מאלחשת שניתן לקנות ללא מרשם רופא בשם אזראקאין5%. מרחי אותה בפתח הנרתיק חצי שעה לפני חדירה. המשחה תרדים את אזור הפתח ואולי זה ימנע את הכאבים.

   בת 17 שואלת:

   בחודש וחצי האחרון יש לי המון המון המון פיפי. וזה לא בגלל שאני שותה הרבה..ממש לא. לפני כחודש עשיתי בדיקת שתן והכול יצא בסדר. אבל הפיפי המוגבר הזה ממשיך וממשיך, אני עושה פיפי ומיד אחרי זה צריכה שוב, יש לי כמות גדולה של פיפי. יש לציין שלא קיימתי יחסי מין.

   ד"ר אברמוב עונה:

   את צריכה לפנות לרופא משפחה לעשות הערכה ובדיקה חוזרת של שתן כללית ותרבית. בדיקות דם שונות כדי לשלול מחלות כליות או סכרת. ובמידה והכל תקין לעבור בדיקה גינקולוגית כדי לשלול קיום פטריה או זהום חיצוני בפתח הנרתיק שיכול לגרום לגירוי להשתנה. במידה ואין ממצא פני לרופא אורולוג.

   ונכנסים בשבוע הבא לקרוא תשובות לשאלות נבחרות של גולשים