פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   טעון שיפור

   בכל זאת, אנחנו חותרים לעתיד טוב יותר. ארבעה כתבים שלנו מספרים מה הם היו משנים ומשפרים. ואתם?

   אסף אשל

   לפי דעתי מערכת החינוך צריכה לעבור סנכרון עם משרד הביטחון. הרי מאז ומתמיד נאמר כי הצבא הופך את הנער לגבר. גבר עם ערכים- אחד כזה שמורה בוודאי הייתה רוצה ללמד. אז למה לא בעצם? בואו נכניס את הדיסטנס לכיתות, ונשנה את האוכל בקפיטריה. כל מה שצריך לעשות זה קנייה קבוצתית של משקפי טייסים ומספיק לוף כדי להאכיל שני צבאות. כל הכבוד לצה"ל – שחינך לנו את הילדים.

   אלאור ליכטצייגר

   הדבר השנוא עלי בבית הספר הוא חוסר ההערכה של המורים כלפי כל תלמיד ותלמיד. הלו, אתם שם- אני יודע שאתם קוראים את זה. מורינו, זה שאתם נולדתם כמה עשורים אחורה, לא עושה אתכם ליותר מבינים מאתנו. בני הדור שלנו יודעים טוב מאוד מה הם רוצה. אנחנו חכמים, ,אז תפסיקו לזלזל. בתכלס? אל תשכחו שאנחנו בכל זאת שותקים כשאתם נכנסים לכיתה ומכבדים אתכם, גם אם הלב אומר אחרת. מי אמר חינוך?

   שיר שלום

   אם נתמקד בדבר אחד שמעצבן אותי בכל פעם מחדש כשאני לומדת בכיתה או חורשת לאיזה מבחן (במיוחד במתמטיקה) הוא שלא רק שהחומר שמלמדים לא מזיז לי אחרי י"ב את הציפורן שברגל ולא תורם לי כלום, אלא גם שאם כבר הוא יכול לתרום, בית הספר לא באמת ילמד אותנו בשיטה של ללמוד ולהבין, אלא ללמוד כמו תוכים ולפלוט בבגרות - כשלמחרת אתה לא זוכר כלום. ימים של למידה וחרישה למבחן, שנה שלמה שהייתי הכי חננה, הכנתי שיעורים והקשבתי למורה הכי חפרן בעולם - יסתכמו בזה ששעה אחרי, כבר לא זכרתי כלום. תכלס, בית ספר תיכון?בדרך הזאת, לא תרמת לי כלום!

   נגה רנאל

   מה שצריך באמת לשנות במערכת החינוך, הוא את היחס. את היחס של התלמידים בינם ובין עצמם, את היחס של המורים אל התלמידים, את היחס של התלמידים אל המורים, את היחס של המורים אל המורים גם הם (למרות שבזה אני פחות מבינה) את היחס של ההורים אל הדרגים הגבוהים. כי רק אם הכל יהיה באווירה קצת אחרת - יצליחו ללמוד וללמד פה כמו שצריך.

   ומה אתם הייתם משנים?