פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   עשרת הדיברות לתחילת הלימודים

   צחקתם, נחתם, התפננתם, השתזפתם, הורדתם 20 קילו או העליתם 15. זהו, נגמר. עשרת הדיברות לחוזר מהחופש

   פתח דבר

   כמו כל דבר טוב בחיים, גם החופש הגדול נגמר. יש לכם טעם של עוד, ואתם רק מחכים לתקופת החגים (והיא די קרובה! הידד!), אבל גם זה לא יספיק. בעל כורחנו נאלצים אנו, הצעירים, לחזור לביה"ס (לא אני. נכון שאתם ירוקים מקנאה?), לשבת בכיתה, וללמוד מלא מלא, כדי שחלילה לא נשכח מה עשה רבשקה שר-הצבא בארץ למי-אכפת-בכלל. אז במקום לשנן את עשרת הדברות התנכ"יות, שננו את עשרת הדברות של zone, לחיים טובים באמת

   אני הוא אל החופש

   שהוצאתיך מארץ הבגרויות בשנה שעברה, ואוציא אותך גם השנה, מתישהו. לא יהיה לך אלוהים אחרים על פניי. לא תתפתה ותפזול לכיוונו של אל המבחנים, לא תעדיף שינון בפעם המאתיים של החומר בהיסטוריה על פני בטלה. שמעתם? תיזהרו ממני, אני כל יכול

   לא תנבור בספרייך

   כי זה משעמם. 12 שנות לימוד, ומה יצא לי מזה? לא הרבה. אל תתייחסו לבגרויות כאילו זה הדבר הכי קשה בעולם, כי זה לא. תהיו בקשר טוב עם המורים שלכם, ותקחו את הכל בקלות. תנו לבגרויות את היחס שמגיע להן- של פיס אוף קייק!

   לא תבריז לצורך עבודה

   אלא רק לצורך בטלה. יעני, לא תישא את שם השם לשווא ותאמר "אני לוקח חופש! אני לא מגיע מחר! אני לא נכנס לשיעור של ליאורה היורקת!" כדי לשבת בספרייה, אלא רק לצורך קפיצה מעבר לגדר המוסד וקיפוץ בין המטעים (אם אתם קיבוצניקים) או בין בתי קפה (אם אתם מהעיר)

   זכור את יום השבת לקודשו

   צאו בשישי ושנו בשבת. אתם עובדים כל כך קשה חמישה ימים- לומדים, מתנדבים, ספורט, לומדים, ספורט, מבחנים, לומדים- אז יאללה, מה רע בקצת אלכוהול, סקס ורוקנרול (כי אנחנו לא מעודדים שימוש בסמים. ואגב- לא תשתה ותנהג הוא נספח של הדיבר הזה. אני אוהבת את הקוראים שלי שלמים)

   כבד את אביך ואמך

   ותעשה להם טובה כשאתה משקר להם שאתה תלמיד יוצא מן הכלל. תנו להם רבעון של נחת לפני שהם יגלו מי באמת שרף את י"א6 בלילה סגרירי באוקטובר.

   לא תבהה בישבנים

   לא של מורתך, לא של בנות הכיתה. אל החופש הוא אל קנא, ורק לו מותר לבהות בישבנים. מעבר לזאת, החוקים נגד הטרדה מינית נוקשים הם, רבותיי. אין "להפיל" את הפלאפון ולצלם מתחת לחצאית, ואין לגעת- אלא לראותם בלבד, ורק לרגע קצר וללא התעמקות. דיבר זה מנוסח בלשון זכר אך מיועד לשני המינים (כי בנות, לא משנה כמה ירון מי"א5 אטרקטיבי בעינייך, ישנם דברים שמקומם בדמיונך המופרע בלבד)

   לא תשמע לשטויות של מורים

   כי בשיחות שליש הם יתחנפו אל אבאמא ויאמרו שאנחנו כאלה מהממים ומושלמים, אבל שמורה פרטי קשה יותר, או הכאה נמרצת של מחבת בראשך יעזרו לשיפור. מאחוריי הקלעים הם יספרו לך שלא ייצא ממך שום דבר בחיים. טוב, זה שקר מוחלט. תפסיקו להקשיב לנשים בגיל העמידה עם שיער מדובלל וחוסר אנושיות שמוציאות עליכם את המרמור שלהן!

   לא תרצח

   כי לא משנה מה הקולות אצלך בראש אומרים... זה אסור.

   לא תהיה בגפך

   כלומר, קח לך אישה ובנה לה בית. מנייר, על שולחן העץ, כדי שתחשוב שאתה רומנטי ותיתן לך מהר. אם אתה, או את, מסוג האנשים שלא מסוגלים להתחייב לבני גורן וגם לפרטנר, יזיזות היא הדרך בשבילכם. אבל אחד כזה לא הייתי ממליצה למצוא בביה"ס. המתח המיני אמנם יכול להיות סקסי בטירוף, אבל אללי, עוד תמצאו את עצמכם נכנעים לו מול כל הכיתה. לא נעים

   תעשו חיים

   כה ציווה אל החופש. יאללה, מי ישמע מה קרה, לימודים. נו באמת. בסוף תקבלו חתיכת קרטון עם ציונים ותגלו שעל זה בזבזתם את השנים הטובות ביותר שלכם. לימודים זה איזי-פיזי, תתעסקו בללכת על הקצה ולהנות מהגיל.