פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה

   המחזור שלך עושה לך בעיות? מפחדת משיעור יתר? ד"ר אברמוב עונה לכם על הכל

   בת 17 וחצי שואלת:

   שמעתי שאחת מתופעות הלוואי שיש לגלולות נגד הריון היא שהן גורמות לשיעור יותר מהרגיל. רציתי לשאול האם זה בסדר לקחת גם גלולות נגד הריון, וגם כדורים נגד שיעור יתר במקביל. ואם לא גלולות נגד הריון, אפשר לקחת גם כדורים נגד שיעור יתר וגם פוסטינור אחרי כל פעם שמקיימים סקס?

   ד"ר אברמוב עונה:

   פוסטינור בפרוש איננו אמצעי מניעה המחליף את הגלולות ואסור לקחת פוסטוינור לעתים תכופות! ישנם סוגי גלולות שמשפיעים מצוין על שיעור יתר, כך שתוכלי להעזר בגלולות האלה גם בקטע של מניעת שיעור יתר וגם כאמצעי מניעה יעיל ביותר. התייעצי עם רופא הנשים שלך איזה גלולות לקחת.

   בת 14 שואלת:

   בפעמים האחרונות שקיבלתי מחזור נורא כאבה לי הבטן, לקחתי כדור וזה עבר. היום זו הפעם השנייה שאני מקבלת מחזור החודש (הפרש של שבועיים). הבעיה היא שאני רואה על התחבושת משהו שחור סמיך וכמעט שאני לא רואה דם. קיבלתי מחזור בפעם הראשונה לפני 3 שנים, כך שהמחזור שלי כבר סדיר. כשאין לי מחזור יש לי הפרשות צהובות. אני מפחדת שזה משהו חמור. מה זה יכול להיות?

   ד"ר אברמוב עונה:

   כנראה שזו הפרעה הורמונלית כלשהי, ולכן את מקבלת פעמיים בחודש. ההפרשה הכהה השחורה שאת רואה על הפד גם היא סוג של דם וסתי. כדאי לפנות לרופא הנשים להסדרת המחזור.

   בת 17 שואלת:

   אני משתמשת בגלולות כבר זמן רב. תמיד כשאני מסיימת חפיסת גלולות לוקח למחזור שלי 4 ימים עד שהוא מגיע. האם ב4 ימים האלה אני עדיין מוגנת מפני היריון? או שאני צריכה להשתמש בקונדום בזמן זה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   את מוגנת בשבוע הפסקה, ואין צורך להוסיף קונדומים, בתנאי שההפסקה מהגלולות לא יותר ארוכה משבוע.

   בן 14 שואל:

   מה אפשר לעשות עם שדיים גבריים? אני עושה ספורט וכמעט ולא אוכל, אבל שום דבר לא עוזר.

   ד"ר אברמוב עונה:

   להערכתי, המבנה של החזה ישתנה בשנים הקרובות ככל שרמות הורמוני המין הגבריים יגדלו. צריך לזכור שההתפתחות המינית ממשיכה עד גיל 18. דיאטה לא תשפיע על מבנה החזה ורק תמנע את חיזוק מסת השריר שלך, וחבל.

   ובואו שוב בשבוע הבא כדי לראות תשובות לשאלות נבחרות של גולשים!