פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   חרישה איטית

   שנת הלימודים מתקרבת בצעדי גורילה עצבנית, והחלטתם שאתם חייבים לשנות תדמית? נועם עם המדריך לחרשן המגניב

   קרה המקרה ונולדת בנאדם עם ראש על הכתפיים, שבאמת ובתמים מעוניין להוציא תעודת בגרות עם ממוצע טוב ופוטנציאל ללימודים גבוהים באוניברסיטה. באסה לך, במיוחד אם עד עכשיו היית עצלן סורר, מבריזן סדרתי ונרדם כרוני. הרי כולם יודעים שסטטוס חברתי חשוב פי מיליון משארית חייך כאדם בוגר. אז אתה מנסה להיות מגניב אבל עם זאת הבנת שאתה חייב להיות חרשן. מה לעשות, זה רע לתדמית. על מנת להתמודד עם הדילמה הקשה מנשוא, הכנתי עבורך מספר עצות תדמיתיות שיסבירו לכל מי ששואל למה אתה פשוט חייב ללמוד. כך תהיה חרשן, מר עצלן - בלי שידעו.

   תאשים את אמא

   אתה שוקד במרץ על הבגרות הקרובה בהיסטוריה, כשלפתע אחד החברים מתקשר ומציע לך צהריים של בטן- גב על החוף. אז אמנם נורא בא לך לגשת לכוסיות ולשאול אותן אם אבא שלהן גנן ועד כמה זה כואב ליפול מגן עדן, אבל ראבק, השעון מתקתק ואתה לא לגמרי סגור על המלחמה הקרה. מה תעשה? תאשים את ההורים. תבכה לחבר שהם מצפים ממך לכל כך הרבה, ושהם לא מפסיקים להפעיל עליך לחץ, ושאתה כמעט קורס ולא מסוגל לשאת את זה יותר אבל שאתה חייב להמשיך כי הם נושפים לך בצוואר. החבר ההמום פשוט ימלמל "אז עזוב אחי, תמשיך ללמוד" ברחמים שישאירו לך עוד כמה שעות של בילוי מסעיר עם החומר.

   אם מישהו שואל, אתה בכלל מכין שליפים

   הילדים הכי מגניבים במבחני הבגרות הם אלה שמשתמשים בשליפים. הם מפעילים טכניקות אסטרטגיות מסובכות, מסתכנים בכך שיתפסו אותם, ובעצם פשוט חיים על הקצה שבין תעודת בגרות טובה למאסר עולם (סתם, לא מאסר עולם, אבל נזיפה מהמנהלת וכאלה).

   מה שהם לא מבינים זה שלהכין שליף טוב זה בדיוק כמו להכין סיכום טוב, רק בלי אווירת החרשנות והחוסר חיים שאופפת את מכיני הסיכומים. הרי שניכם מסכמים את החומר למשפטים קצרצרים ותמציתיים מבלי להחסיר חומר קריטי (וכן, לדעת שהיטלר היה קנצלר גרמניה הנאצית ולא מלך האימפריה העות'מנית זה קריטי). לכן, אם מישהו שואל, אתה בכלל מכין שליפים. ככה גם תהיה סביבך הילה של פורע חוק חסר מעצורים, גם ירדו לך מהגב כשתסכם במרץ את מלכים ב'.

   תשכנע את עצמך שזו הדרך שלך להתחיל עם בחורות

   את אחר הצהריים הקרוב אתה הולך לבלות בקבוצת הלמידה עם הבנות של מגמת ביולוגיה, כי אין על הסיכומים עם הכותרות הוורודות שהן עושות כל כך טוב. אז אתם נפגשים כולכם באיזה בית של מישהי מהן, מתיישבים במעגל ופוצחים בסשן לימודים אל תוך הלילה. לא יהיה לך נעים לא ללמוד, כי אתה לא רוצה שהן יחשבו שאתה דביל. אני יודעת שזה נשמע גיי, אבל אם רק תשווק את זה בצורה הנכונה אנשים עוד יתפסו ממך זיין על. משפט כמו "אחי, תשכח מללכת לשחק כדורגל, אני הולך לשבת עם כל הכוסיות של מגמת ביולוגיה" יחולל פלאים לתדמית החברתית שלך.

   בהצלחה בשנת הלימודים הקרבה, אל תשכחו טו בי קול אט סקול!