פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה

   למה מופיעים לי פצעים אחרי שאני מורידה שיערות בשעווה? ולמה לא היה לי קרי לילה? ד"ר אברמוב עונה לכם

   אנונימית שואלת:

   שכבתי עם החבר ולקחתי פוסטינור אחרי יותר מ72 שעות. רציתי לדעת אם זה משפיע? כמו כן, גם לא קיבלתי מחזור זה זמן מה. האם יכול להיות שאני בהריון?

   ד"ר אברמוב עונה:

   הדרך הכי פשוטה לבדוק אם את בהריון זה לעשות בדיקת שתן להריון. אפשר לקנות בכל בית מרקחת ללא מרשם רופא להשיג אחת. אם הבדיקה שלילית, הסיבה כנראה שהפוסטינור גרם לאיחור במחזור. כדי למנוע מקרים כאלה כדאי לפנות לרופא נשים להתאמת אמצעי מניעה.

   בת 18 שואלת:

   בתחילת הקשר שלנו חבר שלי היה גומר מהר מאוד כשהייתי עושה לו ביד, אבל בזמן האחרון זה הרבה יותר קשה ולוקח הרבה יותר זמן, ואני לא יודעת אם יש משהו שאני עושה לא בסדר, למרות שהכול אותו דבר. למה קשה לו לגמור?

   ד"ר אברמוב עונה:

   אולי תשאלי אותו? הדרך הבדוקה ביותר להבין מה קורה זו לשמוע ממנו. לפעמים הסיבה יכולה להיות חוסר ריכוז, מתחים, אולי הוא מוטרד ממשהו, אולי הוא זקוק לגירוי קצת אחר? יכול להיות שמה שהיה מספיק מגרה בתחילת הקשר כיום כבר פחות מגרה.

   בן 17 שואל:

   אני בן 17 ומעולם לא היה לי קרי לילה. האם זה נורמלי?

   ד"ר אברמוב עונה:

   מה שקובע אם המצב תקין זה התפתחות סימני המין שלך (תשעורת, הגדלת הפין והאשכים, שינוי בקול). אם כל אלה בדרגת התפתחות תקינה, הרי שאין משמעות אם יש או אין קרי לילה. זה לא חייב להופיע אצל כל הנערים.

   בת 19 שואלת:

   אני מורידה שיערות באיבר המין באמצעות שעווה. לאחרונה מופיעים לי מין עיגולי שומן קטנים, או משהו לא ברור – זה לא ממש חצ'קונים אבל זה עיגולים בולטים עם נוזל בפנים. זה אומר שאני צריכה להפסיק? זה כן חצ'קונים? מה זה יכול להביע?

   ד"ר אברמוב עונה:

   החצ'קונים האלה שאת מתארת מקורם מבסיס השערה, כך שכנראה יש קשר להוצאת השיער על ידי שעווה. יכול להיות זיהום בבסיס שורשי השיער. התיעצי עם רופא עור ובינתיים עשי הפסקה קלה מהשעווה.

   ובואו שוב בשבוע הבא לקרוא תשובות לשאלות נבחרות של גולשים