פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   בדרכים

   נועם עובר מעצמאות אחת לאחרת, ובדרך מהרהר ומשתף אתכם. ואיפה המישהי הזו, שתחבק? את שלכם כבר מצאתם?

   לפני כמה ימים האזנתי לאיזו תחנת רדיו נידחת שרק אותה הרדיו שלי קולט, והייתה שם תכנית מעניינת על עצמאות. תקנו אותי אם אני טועה, אבל כל בן אדם מחפש את העצמאות שלו. מצד שני, אנחנו מחפשים מערכת יחסים שקצת לוקחת אותה מאיתנו.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   אז מה אנחנו מחפשים בעצם? נועם פנחסוב (צילום: יחצנים)

   כל אחד מחפש את החופש ומגיל צעיר אנחנו נכנסים למסגרות, לפעמים גם נקלעים לכאלה שלא בחרנו בעצמנו, מחפשים עבודה בכדי להתפרנס ומוצאים את עצמנו בתוך מערבולת של אי חופש.
   יכול להיות שחופש זה להיות מחויב למסגרת? אולי כי זה מה שנותן לנו את המוטיבציה לקום בבוקר ולהתקיים מיום ליום? יכול להיות שעצמאות זה למצוא את בן או בת הזוג שלך, שאיתה תבלה את השנים הקרובות או את המשך שארית חייך עצמאות אומרת להקים משפחה, להביא ילדים לעולם ולפרנס אותם בכבוד, או אולי להיות לבד, רווק נצחי, שמוכר ציורים ודברים שהוא יוצר בדירת הסטודיו הצנועה שלו? מה זה עצמאות? מה זה חופש?

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   איך זה שאני מחפש תשובה ולא מוצא?

   תקופה לא קצרה הייתי לבד. מאוד לבד. גם כשהייתי נמצא בחברת 20 או 80 אנשים, הייתי לבד. הרגשתי כלוא בתוך עצמי, ממש לא הייתה לי עצמאות. הייתי עסוק בלשאול את עצמי מתי מישהי תתאהב בי, ותרצה לישון איתי, ולחבק... חיפשתי משהו, אולי את אותה העצמאות.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   גם אתם לפעמים חושבים על המישהי הזו?

   ואפרופו חיפוש, המילה הזו מאוד מזכירה לי את המילה חופש.
   אף פעם לא הייתי בטיול של חצי שנה - שנה, אבל ממה שאני רואה ומבחין אצל מי שעושה את זה בסביבתי, תמיד יש את הטענה והמשפט הקבוע שאומרים לפני טיול כזה: "אני הולך לחפש את עצמי". אתה הולך לחפש? או שאתה הולך לחופש? כנראה שזה בא ביחד.

   אני אישית אוהב לאהוב ולהיות נאהב, ואפילו מצאתי את העצמאות שבזה. מאחל וממליץ לכל אחד ואחת.