פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מחפש אהבה?

   יוני מסתכל ימינה, מסתכל שמאלה – ומגלה שהדרך האמיתית לחיפוש אהבה היא מבלי לחפש כלל

   אנשים מחפשים אהבה בהמון דרכים שונות. אני לא מדבר על הדרכים הפתטיות, הברורות מאליו, שמוכרים לנו בפרסומות, כמו אתרי היכרויות או קורסים לפיתוי בחורות. אני מדבר על מצבי התודעה השונים של חיפוש האהבה והזוגיות, ועל הדפוסים שאנחנו מפתחים בתקופות חיזור כמו זו של תחילת הקיץ. קחו לדוגמא חבר טוב שלי, שתקוע בלי חברה כבר שלוש שנים. למרות שהפרידה מהאקסית שלו לא הייתה קשה במיוחד, הוא היה מבריז לי ולשאר חבריו באופן קבוע מבילויים ויציאות, בטענה שהוא עדיין מבולבל וצריך קצת לנוח. מבחור מעודכן שהיה מודיע לכולם על המסיבות הכי שוות הוא הפך תוך כמה ימים לאחד שאפילו לא טורח להגיע אליהן. כשהיינו נפגשים הוא היה מספר על הבדידות שלו, על הרצון לפגוש מישהי, אבל מהצד היה נראה שהוא דווקא נהנה מההסתגרות עם המוזיקה העצובה והסרטים הישנים. מאז עברו שנתיים והוא עדיין ממשיך להעביר את הזמן כמו עכבר שמתחבא עמוק בתוך החור ומחכה לחתולה שתוציא אותו משם. ואין הרבה מה לעשות בעניינו, כי ככה הוא מחפש אהבה.

   לעומתו, חברה טובה שלי תמיד מכריזה בקול שהאהבה נמצאת אי שם בחוץ, שרק צריך לצאת, למצוא אותה ולאחוז בה חזק. היא תמיד הראשונה לרקוד בהופעות ומסיבות, לפרלטט בברים, להוריד לגרון עוד ועוד שוטים במפגשי חברים. מי שמביט בה, קולט את החזות השמחה והקלילה שהיא מציגה, לעולם לא יוכל לנחש שכך היא מסתירה את העצב שלה. גם אחרי שכמה מכרים שניסו להתחיל איתה סיפרו על הדחייה הקרירה שזכו לה, לא הצלחתי להבין מה בדיוק קורה שם. בתמימותי, ניסיתי להכיר לה חבר טוב שלי, בחור מקסים ומנוסה, אך היא נפנפה גם אותו. רק אז נזכרתי בפרידה הכואבת שעברה לפני יותר משנה מבחור שבגד בה והבנתי שההתנהגות המשוחררת שלה נובעת אך ורק מהרצון לנקום בו, להוכיח שהתגברה. שאין הרבה מה לעשות בעניינה, כי היא בכלל לא מחפשת אהבה.

   ויש חבר אחר שמכור לריגוש הזמני של הפלרטוט עד כדי כך שהוא אפילו לא טורח לחכות למסיבות והופעות. איתו, גם טיול עם הכלב הופך לחוויה מסעירה, בעיקר בזכות הכמות העצומה של הבחורות שהוא עוצר לידן, לשאול מה השעה, לבקש את מספר הטלפון, אפילו להחמיא סתם. בטלפון שלו יש עשרות שמות ומספרים של בחורות, שלחלקן הוא בכלל לא מוצא זמן להתקשר. והוא באמת עסוק מאוד, בעיקר בתחזוק הקשר עם לא פחות מארבע נערות – אחת בחו"ל, אחת דתייה שומרת נגיעה, ושתיים חברות טובות - שהוא נמצא במערכת יחסים איתן. אבל גם מעלליו הרבים לא מפריעים לו להצהיר בפני שהוא מחפש משהו רציני, אהבה אמיתית, מישהי ללכת איתה לישון. ניסיתי לעזור לו להתמקד, לסנן ולהתרכז בזו שמוצאת חן בעיניו באמת, אבל אף פעם לא באמת מצאנו אחת כזו. ושוב הבנתי שאין מה לעשות, כי ככה הוא מחפש אהבה.

   ואני? אני, גם בתקופות העצובות והבודדות ביותר, משתדל לא להקדיש לכך יותר מדי מחשבה. הניסיון לימד אותי שהאהבה מגיעה דווקא ברגעים בהם לא מצפים לה. בינתיים אפשר ליהנות מסרט טוב, מעוד לילה עם חברים, מבירה קרה, לדעת שבסך הכול אין יותר מדי לעשות בעניין. וככה בדיוק מוצאים אהבה.

   ציור שצייר יוני בן חורין (יוני בן חורין)