פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה

   מה מותר ומה אסור לעשות עם קונדום? ולמה החבר שלי לא נהנה מחדירה? ד"ר ליאורה אברמוב עונה לכם

   בן 17 שואל:

   חברה שלי ואני התמזמזנו, עד שהייתי צריך לשירותים. אז הלכתי לשירותים והורדתי את הקונדום, ואז ושמתי אותו מחדש. קיימנו יחסי מין וגמרתי בפנים (עם הקונדום). האם יכול להיות שהיא נכנסה להריון? האם מותר בכלל לשים ולהוריד את הקונדום?

   ד"ר אברמוב עונה:

   רצוי לא להוריד את הקונדום בזמן התעלסות ולהחזיר את אותו קונדום, בגלל הטיפות המופרשות מבלוטות השופכה טרום השפיכה, שיכולות לעיתים להכיל מספר תאי זרע. אבל לשאלתך האם יש סכוי שהיא בהריון – התשובה היא שהסבירות נמוכה ביותר.

   בת 17 שואלת:

   התחלתי לקחת גלולות לפני כארבעה חודשים עקב המלצת רופא משפחה לטיפול בכאבי מחזור קשים ומחזור לא סדיר. לפני כחודש אשפזו אותי בתל השומר עם כאבי ראש חזקים מאוד, והפסיקו לי את הגלולות כדי לשלול את המערבות שלהן בכאבים. לאחר שעשו לי ניקור מותני, הכאבים נחלשו ואני מעוניינת להתחיל לקחת גלולות שוב. יש לי חבילה חדשה של גלולות שעדיין לא פתחתי עוד מהמרשמים הקודמים שניתנו לי.

   רציתי לדעת אם לאחר הפסקה של חודש אפשר להתחיל לקחת שוב גלולות באופן עצמאי בסוף המחזור העכשיווי, ללא פגישה נוספת עם גניקולוג?

   ד"ר אברמוב עונה:

   מה היה סיכום האישפוז? האם הכאבים יוחסו לגלולות או לא? חשוב שיהיה אישור של הנוירולוגים לשמוש בגלולות, במידה והסיכום הוא שאין קשר בין הגלולות לכאבי הראש, הרי שאת יכולה לקחת את אותן גלולות. התחילי ביום הראשון של המחזור שיגיע. במידה ואין מסקנה חד משמעית, הייתי מעבירה אותך לגלולות עם המינון הכי נמוך שיש.

   בת 17 שואלת:

   יש לי חבר בן 20 כבר חצי שנה, והוא הראשון שלי. אני לא גומרת ולא מגיעה לכלום, וחבר שלי חושב שהבעיה בו. הוא מנסה לשפר ולעשות דברים אחרים, וכלום לא עוזר. אני לא נהנית בכלל. הסברתי לו מה יעזור ואיך אני אוהבת, אבל בכל זאת אני לא מצליחה להגיע לעונג. כשאני אומרת לו שהוא לא מספק אותי, הוא נפגע ממש. מה הבעיה שלי, ואיך אפשר לפתור את זה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   צריך להפריד בין שני המצבים – האם את לא מגורה כלל ולא רטובה ולא נהנית מכל המשחק המיני? או שאת מתגרה ונהנית ופשוט לא מגיעה לאורגזמה?

   האם את יודעת להגיע לאורגזמה באוננות? אם כן, צריך זמן להרגיש בטחון ונינוחות עם בן הזוג ולדאוג לתקשורת מינית פתוחה ויעילה. לפעמים יכולה לקחת שנה שלמה עד שמגיעים להתאמה מינית טובה.

   בת 18 שואלת:

   כשאני וחבר שלי שוכבים הוא טוען שהוא לא נהנה מהחדירה. אף פעם לא שמעתי על משהו כזה. שנינו חדשים בעניין וחסרי ניסיון, זה קשור לזה? אליי? אליו? מה קורה פה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   לפעמים כשגבר מתרגל לטכניקה מסוימת של אוננות, קשה לו להנות מהתחושות של החדירה. האם הוא נהנה מצורות אחרות של מגע? מין אורלי? חיכוך ידני?כדאי שיראה לך מה גורם לו להנאה. יכול להיות שזה עניין של זמן, ויכול להיות שאם הבעיה לא תפתר- צריך לפנות ליעוץ מיני.

   ובואו שוב בשבוע הבא לקרוא תשובות לשאלות נבחרות של גולשים