פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   חכם בשמש

   מה עושים דתיים שמתים על הים? הולכים לחוף מעורב או לא? תכלס, אלאור יודע שמי שחזק, יהיה חזק בכל מצב

   אני אלאור, אני בן 17 ואני דתי. אז חלק מכם יפרשו את זה כפחד, כבורות, חלק יחשבו: "מה לעזאזל הוא עושה כאן". עוד כל מיני סטיגמות שהכתיבו לנו החברה והחיים יעברו בראשכם. בימים אלה, כשהקיץ ממש הגיע ללא כל ספק, החלטתי לכתוב על אחד הדברים שאני הכי אוהב, ושיש לגביהם הרבה מחלוקות בחברה הדתית. הים.

   ים יבשה

   אני מאוד אוהב את הים. זה אומר שחצי חופש שלי מבוזבז על רביצה על החול עם כמה חברים, בגיחות ארוכות למים וכמובן, אתם יודעים, מלא שטויות. אישית אני שונא את החורף, פשוט כי קר וגם כי אי אפשר ללכת לים, וכשסוף סוף מגיע הקיץ מתחילות כל ההתלבטויות, כמו שחשבתם, בגלל שאני דתי.

   יש הרבה אנשים שכשישמעו שבן אדם הוא דתי, הם ישר יגידו "דוס". אבל זה לא ממש ככה, יש גם אמצע. אני דתי, אני בבני עקיבא, אני בבית ספר דתי אבל יש לי גם חברים חילוניים, אפילו כמה ידידות חילוניות. ממש מולטי טאלנט.

   החברה הדתית מורכבת מאנשים ששומרים נגיעה, כאלה שלא, כאלה שמדברים עם חילוניים, כאלה שלא וכמובן כאלה שהולכים לים מעורב וכאלה שלא.

   מי שחזק, חזק

   נחזור, בנימה זו, לאותה התלבטות. בכל שנה היא עולה ואי אפשר להתעלם ממנה, מהמקום שלי. ים מעורב או נפרד? יש אנשים שבאמת מאמינים שים נפרד ימנע מאדם להסתכל למקומות שהוא לא צריך להסתכל בהם, ושמדובר בפתרון טוב. אבל למה להכתיב לכולם? אדם בעל אופי חזק לא צריך עזרה מבחוץ בשביל להישאר נאמן לעצמו.

   אני למשל, באמת לא מוצא לנכון ללכת לים נפרד. אני לא מעוניין להבדיל את עצמי מהחברה, אני בעד להיות חלק מהכלל. מבחינתי אני אדם שמחונך לחוזק נפשי, שלא צריך הגנות חיצוניות, שיכול להגן על עצמו. אבל עם ההחלטות, מגיעות ההשלכות. תחשבו כמה זה לא נעים שאנשים שדווקא מאמינים בחוף נפרד, ישמעו שהלכתם לחוף מעורב. הם יתחילו לדבר עליכם, אתם תופיעו במדורי הרכילות הלשוניים של החברה, ומן הסתם תבלוט יותר מהיתר.

   תעשו מה שאתם רוצים. תמיד

   הבעיה המרכזית בחברה הדתית היא שכולם חושבים על מה שאחרים יחשבו עליהם במקום לעשות את מה שהם חושבים לנכון. גם השנה החלטתי ללכת לחוף מעורב. אני נהנה, זה מה שאני רוצה ואני לא חושב על מה שיחשבו עלי אחרים. ככה זה צריך להיות, לא? עכשיו רק נשאר להתמודד עם כל השאר.