פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   בדרכים

   הפתעה - נועם פנחסוב שרוף על כדורסל (?!). ולאן אתם בורחים כשאתם צריכים קצת שקט מכל הסערות שמסתובבות בראש?

   לדעתי ומניסיוני, כשבוחרים מקצוע לחיים, כזה שאתה מממש את עצמך באופן מוחלט ומרגיש מסופק ותשוקה לקום בבוקר לעשות אותו - צריך להתמקד בו ורק בו. אני חושב ודי בטוח שככה זה בכל מקצוע, במקרה שלי זה המוסיקה. הרבה יגידו שזה קל להגיד, וישאלו את אותן שאלות שכל הזמן חוזרות על עצמן. "איך מתפרנסים מזה?", "איך מופיעים?", "איך החיים"?.
   והכל נכון, והכל גם באמת בא במקום. לכל מוזיקאי יש את החשש הזה, גם אם הוא הבן של שרי אריסון ופול מקרטני.

   השאלה אם נותנים לחשש ולפחדים האלה לעצור בעדנו או שנלחם בהם ונגשים את חלומותינו. הרי בסופו של יום, בכל דרך שבה נבחר יהיו לנו מכשולים ומעצורים ומלחמות שיכולים להקשות או מצד שני גם יכולים לבגר, לחזק, ללמד ולעצב את אישיותנו. אני חי את חיי כמוזיקאי ולקחתי בחשבון את כל הפחדים, החששות, החרדות, המכשולים, הנפילות אבל גם לקחתי בחשבון את הסיפוק, אהבה, נתינה, תשוקה וכל הטוב בלהיות אמן.

   אז איך בורחים?

   לפעמים אני מוצא את עצמי בדירתי הקטנה או באולפן ההקלטות או כל מקום אחר, מתעסק בטקסטים, לחנים, אהבות, אכזבות, כעסים, חיוכים ומגיע למסקנה שכל הדבר הזה אולי קצת גדול עליי. כל הרגשות האלה לפעמים הופכים לסערה משוגעת שאתה חושב לעצמך איך תצא ממנה עכשיו, בשביל מה בכלל נכנסתי לזה והקדשתי לזה זמן, אולי עדיף להתעלם. ברוב הפעמים אני לא שולט בסערות האלה שמגיעות אליי ומתחילות לסובב את גלגלי המוח ומשפטים מתחילים להתרוצץ לי כמו רולר בסוף סרט ותווים מתערבבים אחד בשני כמו ציור שנראה כמו קשקוש הזוי.

   זו הרגשה מדהימה שקשה לתאר אותה במילים, למרות שמאוד ניסיתי. ממליץ לנסות את זה בבית. מצאתי לעצמי דרך מילוט שמשכיחה ממני מדי פעם את כל הר הרגשות הזה והסערות שמחכות להתפרץ בכל רגע. אני חובב כדורסל מושבע, בעיני זה משחק אינטליגנטי, מותח ומושך. בפה מלא אני יכול לומר שאם לא הייתי מוזיקאי בטח הייתם מוצאים אותי משחק בקבוצה בדרג הראשון בליגת העל או אולי אפילו באירופה (נו, תנו לי לפרגן לעצמי).

   ולאן?

   בשורה התחתונה, אני ממליץ לכל אחד, לא משנה במה הוא עוסק, למצוא שעתיים ביום כדי לצאת קצת מהשגרה ומהמטענים שהוא צבר במהלך היום או השבוע ולנקות את הראש במשהו שונה ומרענן.

   נתראה בשבוע הבא,
   נועם.