פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מוות מוות בכי בכי?

   אנחנו יודעים כמה אתם מדוכאים ולחוצים, אז גייסנו את כתבי הzone הנאמנים על מנת שיעזרו לכם לצלוח את תקופת הבגרויות הנוראה

   רשימת הקושי - שיר שלום

   בגרויות?! מה באמת, זה כבר הגיע? זה שיש חודשיים של קצת יותר לחצים, לא אומר שמאבדים בדרך את החיים. קחו דף, תעשו רשימה לקראת כל בגרות, ותחלקו אותה לפרקים. ליד כל פרק תרשמו: קשה, בינוני, קל, וכמה שעות דרוש ללמוד לכל פרק. תכינו טבלה עם ימי השבוע ותתחילו לרשום כמה שעות אתם יכולים להקדיש כל יום ללמידה, כשאתם מתחשבים בחיים שצריך לזכור בדרך. ואז לכל יום תשבצו פרק, כשמתחילים מהכי קשה, כדי להגיע ליום לפני הבגרות ורק לחזור על החומר, ללכת לים ולהירגע. בהצלחה!

   סטאדי גרופ - שני צור

   סטאדי גרופ, אין ספק, הוא רעיון המאה. קבוצת למידה היא כמו אורגיה, רק חינוכית - מוחותינו המתפתחים מתחככים זה בזה בהנאה, ולמדים אינטראקציה אפלטונית מהי. סמנו את החומר במרקרים צבעוניים, וקשטו את רשימותיכם בפרחים מלבלבים ואנימציות משעשעות. החליפו איש עם רעהו, וקוו לציון תלת-ספרתי (או דו ספרתי גבוה, מה שבא.)

   שיטת התת מודע - שיר פינטו

   הדרך שלי ללמוד היא להקליט בעצמך את כל החומר בפלאפון או במכשיר הקלטה, ולשמוע את ההקלטה מאה פעם. לשמוע בדרך לבצפר, בשיעור משעמם, באוטובוס, בתור לרופא ועוד. אחרי ששמעת במשך כל היום את ההקלטה, בלילה לפני שאתה הולך לישון אתה לוקח את הסיכומים, שם אותם מתחת לכרית ומנסה לחלום על החומר של הבגרות.

   סינג'ור - אלון נירגד גיא

   הטיפ שלי הוא למצוא את הגאון התורן שאשכרה מבין את החומר, להתעלק עליו ולהכריח אותו ללמד אותך את כל מה שהוא יודע. בתמורה, אפשר להציע לגאון מה שיש ברשותכם: מעמד חברתי (במידה ויש לכם כזה), עוגיות הולנדיות (להגיש עם כוס חלב), או כסף (רק במידה שאין לכם מעמד חברתי וגם לא עוגיות הולנדיות).

   בני זוג לבגרויות - עדי רבין

   אמנם הבגרויות לוחצות לנו את החיים, אבל כפי שאתם שמים לב, בבית ספר אנחנו בטח לא נמצאים. כמעט בכל הימים הולכים לישון מאוחר וקמים מאוחר, ובתכלס נשארו לנו רק כמה שעות בודדות ללמידה במהלך היום. אני אומרת - נצלו את הזמן, כי זה בדיוק הרגע הנכון למצוא לכם חבר או חברה לתקופת הבגרויות שישכיח מכם את כל הסינוסים, הקוסינוסים וכל השטויות שבצפר מנסה לדחוף לנו לראש, ויכניס לכם סופסוף קצת עניין וטעם לזמן הקרוב (אולי זה מה שיעזור לנו לעבור את הבגרות בלשון בהצלחה).

   מעי גס - תמיר זוהר

   הרבה אנשים שואלים אותי: "תמיר, איך אתה מצליח לחיות בנחת, ברגעים בהם עתיד השכלתך מונח על כתפייך?". אני עונה - בעיות מעיים. שתי פרוסות מרוחות בשמן מנוע, מהוות מקור טוב למעיים טובים. בזכות בעיות מעיים, תוכלו לצאת לנוחיות ללא הרף בהמלך הבגרות, ולהיעזר בעשרות הסיכומים שהדבקתם על האסלה. בהצלחה.

   מדיטציה - טל מוסקוביץ'

   הגעתי לי"ב חופשי, מאושר ומלא בזמן פנוי, כשלפני 4 בגרויות בלבד: ספרות, אזרחות, אנגלית ומקצוע נורא ואפל נוסף, הנקרא פיזיקה. מכאן אתם ודאי מבינים שי' וי"א היו דחוסות בלא מעט לחץ. קודם כל, קחו נשימה עמוקה ותירגעו. במקום לחשוב מחשבות אובדניות, תעשו הפסקות של כמה שעות בלמידה, לכו לים, תמצאו איזה פינת דשא כיפית, תסתכלו על השמיים ותירגעו. הכל נראה יותר ברור כשנרגעים, אפילו פיזיקה.

   ומה הטיפים שלכם?