פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   יזיזות אמת

   ההגדרה המלאה של מיחזור בחורות על פי יוניפדיה, או: איך האקסיות של יוני דפקו לו את המוח. לגמרי

   בזמן האחרון נהיה יותר ויותר אופנתי לחשוב ולדבר במונחים אקולוגיים. בכל סוף שבוע מתקיימים שווקי קח-תן של בגדים משומשים, שהפכו ללהיט בקרב תיכוניסטיות יודעות דבר. שקיות בד, שפעם נחשבו לאלטרנטיבה מסורבלת יחסית לשקיות הניילון, נמכרות בעשרות שקלים לאחר שמוצמדים להן הדפסים של להקות אופנתיות ומותגים מובילים. מוצרי סחר הוגן, כמו אמריקן אפרל, מועדפים בקרב צעירים על רשתות גדולות שידועות כמנצלות. שוק הפשפשים הפך למתחם הכי שווה בסופי השבוע של תל-אביב בגלל רהיטיו המעופשים, אפילו שהוא בכלל נמצא ביפו. והכי חשוב, כולנו כבר התרגלנו לרדת עם הזבל פעמיים – אחת לפח הרגיל, ואחת לפח של מיחזור הנייר בקצה הרחוב, לזה שלידו עומדות את השכנות הכי יפות. 

   המגמה הזו לא מספיקה כדי להציל את העולם היפה שלנו, אבל היא בהחלט חיובית, ומשותפים לה כמה עקרונות פשוטים שאחד מהם הוא מיחזור. תהליך המיחזור, על פי וויקיפדיה, הוא תהליך שבו לוקחים מוצר משומש, כמו בקבוק פלסטיק או דף נייר פשוט, מפרקים אותו ומחזירים אותו למצב של חומר גלם המשמש לייצור חומרים חדשים. בעזרת נייר ישן נוכל לייצר נייר ממוחזר, ובעזרת פלסטיק מבקבוקים נוכל לייצר קרטוני ביצים. לדעתי, כולנו ממחזרים באיזושהי צורה, ולפעמים ממש אין לה קשר לאיכות הסביבה.  

   לאחרונה, למשל, שמתי לב שאני לוקח חלק בפעילות מיחזור מסוג שונה, שאפשר לקרוא לה מיחזור בחורות. מיחזור הבחורות הוא ללא ספק מועיל יותר ממיחזור פלסטיק, אך לפעמים מוביל באופן בלתי צפוי גם למיחזור רגשות, מה שיכול להפוך אותו להרסני ופוגע. תהליך מיחזור הבחורות, לפחות על פי יוניפדיה, הוא תהליך כימי שבו לוקחים בחורה איתה הייתם בקשר בעבר, ויוצרים איתה קשר מחודש ובו מפרקים את כל הזכרונות והדברים היפים שהיו לכם ביחד עד שמגיעים לחומר הגלם. חומר הגלם הטהור הוא כמובן סקס, ובו משתמשים כבסיס ליצירת קשר חדש, ממוחזר. בתהליך מיחזור מסוג זה הכרחי להיפרד מחומרים לא רצויים כמו עומק, רגש או רומנטיקה, במטרה ליצור בסיס מיני יציב, חדש, טהור ומלוכלך. 

   חשוב לציין שקשרים מסוג זה, בהם אני נתקל לאחרונה יותר ויותר, הם בדרך כלל הוגנים. שני הצדדים מסכימים מראש על אופי הקשר, ונכנסים לתהליך המחזור בכוונה שלמה ליהנות מהמוצר הסופי, ובכל זאת כמעט תמיד זה מצליחים להסתבך בדרך. לפעמים רגשות וזיכרונות שאינם מתפרקים כהלכה, מצליחים להסתנן אל המוצר המיני הסופי, לבלבל את המוח ולערער את הלב. לפעמים יוצא שמתמכרים לקלות בה אפשר למחזר בחורה, ותשוקת החיים מתנוונת עד כדי כך שנפגע החשק להכיר בחורות חדשות. אבל גם כשנדמה שקשר כזה עובד כמו שצריך, אסור לשכוח שבסך הכל מדובר במיחזור. תהליך בו לוקחים את הדבר האמיתי והופכים אותו לסתם חיקוי מעובד.

   ציור צייר יוני בן חורין (יוני בן חורין)