פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פרסומת אחת ודי

   איך יודעים שבא אביב? מסתכלים סביב סביב, אוכלים גבינה ומפרסמים בטירוף מוצרי חלב. סער גיט מפורסם

   שיר ילדים מיתולוגי שואל איך יודעים שבא אביב. אם נעתיק את הפורמט הגאוני של שיר הקאלט הזה ונשאל את אותה שאלה תמימה לגבי חג השבועות, לא יהיה קשה למצוא את התשובה. בעולם נטול תמימות ורווי טכנולוגיה, אפשר לדעת אותה בעיקר ע"י צפייה בהפסקות פרסומות של תכנית גאונית כמו "קצר משפחתי". אף אחד לא באמת יעשה את זה, אבל בימים האחרונים דווקא הגיעו של חג הגבינות המקופח והדחוי מורגש היטב עם המון פרסומות שדוחפות לנו העיניים כל מיני מוצרים שמנסים נואשות להכניס אותנו לאווירה פסטורלית ולבנה. סביר להניח שאת המוצרים האלה נקנה גם בלי פרסומות שישכנעו אותנו - ולו רק כי הם חלק מהשגרה שעיצבנו גם בלי פרסומות - ועדיין, תמיד עושה טוב לצ'אקרות החגיגיות שבתוכנו לראות כל מיני אנשים מנסים לעשות את זה.

   המצויינת

   "דה וסה פיפל" הם חבורה אנרגטית ומוזיקלית של אנשים לבנים בוהקים, שמצליחים ליצור מוזיקה של ממש, אבל רק בעזרת השפתיים. סביר להניח שלא ידעתם שהבובות הלבנות ששרות בקולן הערב כל כך שיר עם גרוב מרגיע שנורא עושה חשק לבלוע איזו חבילת קוטג' בפרסומת הנוכחית ל"שטראוס" הן בבעלותו הבלעדית של האיש והאגדה מ"רמזור", ליאור כלפון.

   מלבד טבילת האש הראשונה שלהן בעולם הפרסום הישראלי המבעבע, הן גם הפכו לטלאנטיות זוהרות במיוחד בכל העולם - והכל בניצוחו של איצקו שלנו. בפרסומת החדשה של "דנונה" אין הרבה תוכן או עבודת תסריט משובחת, אבל האווירה, האיש המוזר שאוכל יוגורט כשהוא בין אדמה לשמיים ובעיקר הביצוע שלהן מצליח להפוך את היוגורט התמים למונופול של ממש, ואת הפרסומת למצויינת בלי יותר מדי עבודה.

   המצחיקה

   "טרה" ממשיכה בקו הביזארי והקולע שלה, גם אם זה אומר שצריך לגלוש לתוך החגיגות המסורתיות של שבועות. אחרי שדיבר עם פרה ופיתח איתה תיאוריות עמוקות לתוך הלילה, מנשה נוי החליט שהוא מנצח על חבורה של ילדים בשיר "ארץ זבת חלב ודבש", עם שינוי קוסמטי קל בשיר ("ארץ זבת חלב חלב חלב". קטעים איתו) ועצבים חיננים על איזה מתחכם שמעיר לו על זה. מכל העסק הקצת צולע על הנייר, יצאה אחת הפרסומות המצחיקות של השנה - הרבה תודות לנוי ולפרצוף העצבני שהוא מעיף למצלמה בסוף.

   המטומטמת

   הפרסומת לקולקציית "השטוזים" המהודרת רצה כבר המון זמן על המסך. בהתחלה היא עוד הייתה מרעננת איכשהו, אבל לאחרונה נראה שהיא יותר מטרידה עם מגנינה מעצבנת וקליטה מדי, ברדק גדול של צבעים ו"דייט עם קרוקדיל" שלא מצליח לומר הרבה, מלבד לשאול מה הולך שם. מצד שני, לא בטוח שזה ימנע מילדים להתנפל על הלהיט החדש בתחום היוגורטים.

   חג שבועות שמח וטעים לכולם!