פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פרפר פרפר פרח חי

   אביה פרי מתווכחת עם עצמה - עכשיו זה הזמן להתפרפר וליהנות, או שדווקא טוב לדבוק באדם אחד? אתם קובעים

   בעד

   אין הרגשה יותר כיפית מלהיות אהובים ומלאהוב, והרי שזה הזמן שלנו להתנסות ולהשתפשף. בתקופה שבה יש לחץ מכל כיוון נחמד תמיד שיש כתף נוחה ומוכרת לשים עליה את הראש ולהרגיש ביטחון. לעבור תקופות קשות ביחד, לעודד ולצעוד יד ביד בלי פחד. הריגוש שמביאה עימה תחילתה ההדרגתית של מערכת יחסים בחיתוליה הוא בלתי ניתן לתיאור -הגישושים, התקוות, הציפיה...

   אף אחד לא מצפה לחתונה, אבל אהבות נעורים רבות יכולות להתקיים מבלי לכבות במהרה. תמיד יש אדם שאפשר לספר לו ולשתף אותו, בן אדם שסומך עליך כמו שאתה סומך עליו.
   התנסות בגיל צעיר יותר יכולה רק לסייע, להיות לכלי עזר בעתיד. אדם אהוב שאפשר לשקוע במחשבות עליו בשיעורים משעממים, להיפגש איתו ולשמוח על שזכית בו.

   כל אלו חשובים מאוד בדינמיקה הזוגית בהמשך החיים, דבר שיכול בהחלט להיות מושפע מניסיונות אחרים של בני הזוג.
   פלירטוטים, אס.אמ.אסים חמודים, מפגשים מלאי משמעות – הרי הם שעוזרים לנו לשמור על שפיות. הפרפרים בבטן והאושר הצרוף לא שייכים רק לאנשים מבוגרים!

   נגד

   מערכות יחסים, בוסריות ככל שיהיו, לא יכולות להתחמק מריבים שאט אט מביאים לפרידה, שמובילה לשברון לב. בשביל מה זה טוב? יהיו לנו את כל החיים להישבר, לכאוב, גם לאהוב.
   זאת התקופה ליהנות, להתפרק, לעשות קצת שטויות. כשעתידנו והנורמות החברתיות צופות לנו חיים במסגרת של נישואים, הרי יש לצפות שננסה להתחמק מכך ככל האפשר בצעירותינו. והרי הרדיפה התמידית הזו לעולמם של המבוגרים מלווה אותנו בכל תחומי החיים – האם איננה מעט מיותרת וחסרת טעם? זה הזמן שלנו להתבגר וליהנות.. לא לאחוז בכוח במחויבות ובהשקעה שדורשת מערכת יחסים רצינית.

   בןבת זוג לוקחים חלק רציני מאוד בחיי זוגם. במודע או שלא, הדבר מגיע לעיתים על חשבון הלימודים, הזמן הפני עם חברים אחרים והקרבות נוספות בשל אילוצים. אף אחד מאיתנו לא רוצה למצוא את עצמו משלים בגרויות בגלל שבילה ללא הפסק עם החבר או החברה, וגם לא לשקוע בדיכאון-תיכון בגלל אהבה נכזבת או פרידה.

   לכל דבר יש זמן בחיים, הרדיפה הבלתי נגמרת של כולם אחרי בןבת זוג מתישה וחסרת טעם בגיל הזה.