פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פרסומות אחת ודי

   אי אפשר להרים מדור פרסומות ראוי לשמו בלי להתעצבן מפרומואים, נכון? בקרוב – סער גיט

   ברוכים הבאים לעולם הפרומואים. אתם רואים אותם כמעט כמו שאתם רואים פרסומות, אולי כי בהגדרה פרומו הוא פרסומת לכל דבר. הוא זה שימשוך אתכם לראות את התחקיר האפל על אבי נמני או יזמין אתכם לצפות, השד יודע למה, בחבורת האלה שמתיימרים להיות מצחיקים אבל בפועל מפציצים אותנו בבדיחות קרש ("צחוק מעבודה", אם תהיתם), והוא זה שיכול לעשות את ההבדל בין באזז מהדהד לאדישות מחרישה. כמה שיותר מצחיק ועוקצני יותר טוב, כמה שפחות ג' יפית שיק עדיף. השאלה אם יש מספיק כאלה.

   זה שמצחיק

   על פניו, ערוץ הספורט הוא די נישתי, למרות שבפועל הוא רחוק מלהיות כזה, ולו רק בגלל שהוא נותן מכנה משותף מהוקצע ורחב להרבה מאוד כאלה עם המחלה הידועה בשמה, התמכרות למשדרי ספורט. מהמחלה הזאת הם עושים יופי של כסף וממנפים אותה לתודעה עמוקה, לשני ערוצים בתשלום, וגם למחלקת פרומואים מקורית ושוברת שיגרה, שמנפקת כמעט מדי שבוע פרומואים שיכולים לעשות בית ספר לאלה השחוקים מערוץ 2. הפעם, בפרומו לשידור המשחק של מכבי תל אביב מול פרטיזן בלגרד במסגרת רבע גמר היורוליג, צולם אחד הפרומואים המפילים שנראו במחוזותינו, כשכל הקבוצה הופכת לגדוד חיילים לא ממושמע ופיני גרשון למפקד הכוח הסמכותי. שרק נמשיך לראות בימוי, תסריט וביצוע שכזה גם בעתיד.

   זה שמרגיז

   "סופר נני" עלתה בשבוע שעבר לעונה חדשה, שתנסה שוב לעשות מחינוך ילדודס פראיים בון טון ולמקסם מחדש את אומנות הייעוץ החינוכי להורים. הפרומו השני לעונה זו מספר לנו על פרק שבמרכזו אבא אגואיסט שאוהב בעיקר לישון, אבל בפועל רק מעלה לנו את הפיוז ונותן לנו דחף פנימי ובלתי נשלט להעיף לו כאפה מצלצלת, לצד הסופר ננילה שמטיפה לו כי "הוא חי בללה לנד". ואם את כל זה גיבשנו רק בחצי דקת מסך, כנראה שהפרומו הזה עושה עבודה משביעת רצון.

   וזה שמרגש

   "מה אתם הייתם עושים", התכנית רבת הרעש וסימני השאלה המוסריים זכתה לפרומו נטחן ששיווק אותה כל שתי שניות במשך השבוע שעבר. גם הפרומו הזה, בדומה לקודם, לא ניחן ביצירתיות יתר או בחשיבה מחוכמת מאחוריו. אלא שגם הוא מצליח לעשות את העבודה בצורה חלקה, וכל זה רק עם קריינות דרמטית, קטעים מתאימים ושיא בדמות האישה הבלונדינית ההיסטרית ההיא, שצועקת ש"היא גרה פה קרוב". הכט משיב לה שהיא ענקית, וגורם לנו בעל כורחנו לראות את הסרט המבוים שהפיק באורך מלא.