פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פרסומת אחת ודי

   מה גזים יכולים לעשות לך, ומה קורה כשממזמזים לבובה את הציצים? סער גיט מפרסם

   אפשר לראות הרבה יותר מדי מפורסמים שמפרסמים. פעם אלה היו יאיר לפיד ועדי אשכנזי, אבל בזמן שבו הם החליטו שזה כבר מבייש להם את הפירמה, עושים את זה הרבה מפורסמים אחרים שחושבים שזה דווקא מכניס אותם חלק לתעשייה. רוב הפרסומות שהם לוקחים על עצמם מזייפות, צולעות ומדדות לעבר סופן ומביישות את 30 השניות שהן השתלטו עליהן. זה לא קורה רק בגללם אלא בגלל קופריירטים שנרדמו בשמירה ויצרו פרסומות ברמה משמימה ומביכה, ועכשיו, דווקא בזמן שבו נחכה לכמה פרסומות שלא מוציאות שם עגום לחלטורה (ותודה לר. קופמן) זה הזמן להמר - כמה זמן ייקח לאלירז שדה, פותנה ג'אבר מחומוס אכרם ואלין לוי לנצל את דקות התהילה כמו שצריך בדרך לקמפיין?

   המטומטמת

   בלי לפגוע ב- RC קולה, מחלקת השיווק שלה צריכה להתאמץ כדי שנעדיף לקנות את המוצר שלה. יש לה מתחרה מספיק חזק ומבוסס כדי שלא נעשה את זה, ולפחות ע"פ הפרסומת - החשק להכניס לבטן את הגזים ה"מיוחדים" שלה, בהגדרה עדינה, לא גדלבמיוחד. הביצוע אמנם לא ישראלי, אבל זאת כנראה הנחמה היחידה בפרסומת שמראה לנו איך איש פותח את הבקבוק רק כדי לראות שכל הגזים עפים למעלה. זה היה אמור להיות מצחיק, אבל כרגע זה בעיקר חסר פואנטה.

   המפוספסת

   לפני כחודשיים ירדה מהאוויר "רמזור", אולי הסיטקום הישראלי הכמעט היחיד שאפשר לצפות בו ועוד להתגאות על זה לחבר'ה. אדיר מילר הצליח ליצור סדרה שסוחפת קונצזוס של מחמאות מכולם - כולל מבקרים שפשוט מחכים לך בפינה כדי לנעוץ שיניים - ועשה את זה עם תסריט פשוט ודמויות קאלט שלפני שהכל התחיל לא היו מפורסמות במיוחד. ב"משביר לצרכן", אותה חנות שלאיש לא ברור מה היא בדיוק מוכרת, נורא רצו כנראה לרכב, גם אם זה קצת באיחור, על גלי ההצלחה ולקחת את המשפחה הכי משעשעת בישראל לפרונט השיווקי שלה.

   בפרסומת אפשר לצפות בביקור משפחתי של המשפוחה בחנות עם אותם אלמנטים מוכרים מהסדרה, בה איצקו חוטף צעקות מלילך, ודניאל המתוקה בעיקר עושה מה בא לה. הכיוון היה שנון ונכון עד מתבקש, אבל בפועל משהו שם היה רק ליד, ולנו נראה שהיה אפשר להוציא הרבה יותר מפרזנטורים כל כך רלוונטים ומצחיקים. בקיצור, אנחנו מחכים לטייק 2.

   והמפוספסת יותר

   במזרחי טפחות אהבו, כנראה בעקבות הצלחת הפרסומת הקודמת, להתלבש שוב על דביר בנדק, הקירח המצחיק והעגלגל ובעיקר הכישורני, לעוד פרסומת שתעיף אותנו לרצפה. נו, כמו שעשתה הפרסומת הקודמת. הפעם הושיבו אותו למשחק מונופול משפחתי שבמהלכו הוא שוב יצליח להצחיק אותנו עם ערימות החיינדלעך שלו. כמו בפרסומת הקודמת. הפעם, כמה חבל, זה לא יצא כמו בפרסומת הקודמת. מה שכן, לפחות הפוטנציאל שם- אז אם תמשיכו לנסות העסק עוד עלול להתקמבק.

   בשבוע הבא - ספיישל פרומואים.