פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פרסומת אחת ודי

   סער גיט אוהב חצוצרות, פסנתרים ואת אסי כהן. בואו להתפרסם איתנו

   פרסומות הן לא עסק משתלם. הן עולות המון למפרסם, כמעט תמיד יותר ממה שהוא רוצה לתת והרבה יותר מדי ביחס לתמורה שהן נותנות לו. בחישוב פשוט ומעשי אפשר לגלות שהן גוזלות ממנו ימבה של שטרות על בערך 20 שניות, כשהדיל נהיה עבה יותר ככל שהשעה הולכת ונעשית פריים-טיימית. דקה אחר-כך, אם נשאל אתכם מה ראיתם, ספק אם תשכילו לזכור אותן. בשביל זה צריך ליצור מוצר עם פאנץ' מחודד, ואם קנית במקרה את פרסומת הגמר של האח הגדול – כדאי שתיפרד מפי 2 כסף.

   חברת בזק, אם אתם זוכרים, התבייתה על פרסומת כזאת, ונאלצה להיפרד מ-200 אלף שקל על הדקה שכבשה בזמן ש-40 אחוזי רייטינג היו מרוחים על הרצפה מול המסך כדי לראות את אלירז על רקע הקונפטי. עכשיו עולה השאלה אם אתם זוכרים מה היא פירסמה. פוסטר של פותנה יישלח לעונה נכונה.

   המצחיקה

   "בינלואמי" החליטו לא להרים השקעה גרנדיוזית בפרסומות שלהן. בלי לוקיישן מפעים או רעיון מתוחכם, הם הביאו את אסי כהן ונתנו לו לעשות את מה שהוא יודע. התוצאה היא קמפיין ארוך שהולך באותו קו מבריק בו כהן, שמגלם פרסמואי ביזארי, מנסה לחבר גי'נגלים מגוחכים לנוכח המבטים המצחיקים שנועצים בו אלה שמנהלים את הבנק. וכשכהן עושה משהו, אפשר להעמיס פנימה גם את הכישרון הנדיר שלו. הביצוע הקולע והתסריט הופכות את הפרסומות של הבינלאומי למהודקות יותר בכל פעם מחדש, כשהפעם הפופקרן עומד במוקד. כן ירבו.

   המפוספסת

   גם ב"לאומי קארד" בונים בקמפיין השיווקי שלהם על פרזנטורים יעילים, וכשרואים את יובל סגל וקרן מור מפתה להדביק עליהם את הקרדיט הזה. בניגוד לפרסומת הקודמת הפעם הייתה ניכרת הפקה רצינית מאחורי הפרסומת הנוכחית של קארד עם תזמורת, חצוצרות, ערימת ניצבים ממושמעים וגם רעיון מצויין, ובניגוד אליה במבחן התוצאה משהו התפספס בדרך ולא הגיע לפואנטה. עוד קצת התמדה ואולי נצליח לצחוק יותר.

   המתוחכמת

   "אייס" הצליחו לשלב בפרסומת שלהם את כל מה שבלתי אפשרי לערבב ביחד, ויצא להם משהו שהוא לא פחות ממוצלח. הטוויסט הצליח לפגוע, הסלוגן התחבר עם המסר ואיכשהו נכנסו לתוך העסק גם מספרים ומחירים של מערוך ומחבת, שבדרך-כלל מצליחים להרדים אותנו. טוב, ככה זה שרוצים להכניס בראש לפורץ. פשוט עושים מזה פרסומת.