פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פרסומת אחת ודי

   מי מכבס את מרגול ולמה מסטיקים זה עסק מפוקפק? סער גיט מפרסם אתכם ואיתכם

   מלבד דירוגים שוליים ולא בהכרח מעניינים שמנסים לתת לפרסומות נפח ולהפיח את הריקנות הציבורית ששוררת מעליהן (אהמ אהמ, אהמ אהמ), עושה טוב לדעת שעוד מישהו שם עליהן עין, גם אם היא לא בהכרח ורודה. ארגון "ויצו" בחר השבוע זה השנה השנייה את הטופ 10 הלא מחמיא של הפרסומות הסקסיטיות ביותר שהיו על המסך.

   לא מדובר בפידבק חם על פרסומות מסוקסות שמזילות מהן מסרים מיניים, אלא על דגש שחור שמדביק להן תוויות שליליות, ומכתיר אותן כפוגעניות ומעליבות. ברשימה נמצאות גם פרסומות שבמבט ראשון נראות לכם ולמי שיצר אותן לא מזיקות לסביבה, אבל וועדת שופטות על טהרת הנשיות המתפרצת קבעה שעדיף היה להפוך אותן לפחות גסות.

   אתם יכולים לחשוב שזה מוגזם, פרימיטיבי או קטנוני כשאתם רואים ברשימה הזו את הפרסומת המבריקה עם החברות הבלונדיניות מהמירוץ למיליון, אבל נראה שההתייחסות הרצינית של "ויצו" לעניין מחפה על זה. ביום רביעי ייערך הגמר החגיגי שבו תוצא לגרדום הפרסומת הבוטה של השנה. לא נראה שמישהי מהמועמדות חושקת בכתר. הבעיה שאין להן את היכולת לפרוש.

   המביכה

   מרגול יכולה להיות פרזנטור יעיל אם משתמשים בה נכון, ולא נופלים במלכודת שהסגנון המרגולי האגרסיבי שהעם מכיר מציב בפני פרסומאים. לפרסם אבקות כביסה זה חתיכת תיק מתיש ומפהק, שהרבה עד כה לא הצליחו לסחוב על הגב באלגנטיות הרצוייה. חברת הכביסה הלא מיינסטרימית "אריאל" בחרה בה כקלף שיווקי מסקרן לכאורה, אבל בפועל כישורי המשחק של מרגולינה מנפיקים פרסומת שהיא בעיקר מביכה. התסריט שנרקם במיוחד עבורה הוא מתבקש - ועדיין היה צריך לעבור ליטוש לפני שהוא עולה לשידור. אנחנו נמשיך לחכות לכוכב נולד 8.

   המצחיקה

   לא מזמן העלה משרד ההסברה, אחד המשרדים הבעייתים והמושמצים בכחולבן, עוד ניסיון לעשות משהו טוב מעמדת הפתיחה הבעייתית ממנה הם מתחילים לעשות את אחת העבודות המורכבות והשחורות שיש. כשאתה מנסה להגן על המדינה שלך, זה תמיד יצא קצת פופוליסטי וקצת בלתי ניתן לעיכול. אם זאת ישראל, העבודה נהיית שחוקה ומעייפת יותר, ועם זה עולה האתגר ליצור מוצר הסברתי הולם. לפעמים זה אפילו נראה כפוי טובה בגלל שזה בלתי אפשרי. הרבה ציניות הופנתה לקמפיין הבזק האחרון שהמשרד העלה לשידור בכל הערוצים, זה שמנסה להראות שאנחנו לא זזים ממקום למקום עם גמלים. אבל למרות ההאשמות והבוז, לא הכל שחור שם. עם גישה ראוייה וכוונה טובה ונכונה דווקא יצא להם תשדיר שהוא גם קולע, גם משקף המציאות בצורה מספיק מדוייקת בחצי דקה וגם מצליח לתפוס. אחר כך אל תגידו שאי אפשר לעשות עבודה טובה בהסברה.

   המטומטמת

   חברת מאסט הוציאה מוצר פרקטי ומבריק כאחד: מסטיק עם טעם שלא נגמר אחרי שנייה וחצי. היה להם פוטנציאל ליצור פרסומת שתכבד אותו, אבל במקום להיות מקוריים ומצטיינים הם בחרו לעשות אנימציה של פירות וירקות על מדף ולא למנף את מה שהיה להם ביד. ערוץ הופ זה בדלת ממול.