פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פרסומת אחת ודי

   סער גיט יודע ששמן זית לא יכול באמת להיות טעים, ושנמאס לו מפרסומות לקוטג'. המדור שיפרסם אתכם

   לא הרבה פרסומות מצליחות באמת לגעת בנו, רק כי אנחנו ישראלים. חוץ מפרסומות שמנסות לגרום לנו להיות גאים בעצמנו עם קוטג', לחם וחביתה כמו זאת האחרונה חסרת המעוף של תנובה, למשל, דווקא הפרסומת האחרונה לקמפיין נייקי העולמי - שלא עלתה לשידור בטלוויזיה - מצליחה לעשות את זה יותר מהכל, ובלי הרבה מאמץ.

   אין לה ביצוע שקופץ מעל הפופיק, אלא רק פרנזטור אחד משלנו עם צלילים ותסריט שנוגעים לנו בנקודה הרגישה, אז אנחנו טופחים לעצמנו על החזה. כל מה שהם היו צריכים זה לבחור בפינצטה הספורטיבית שלהם את עמרי כספי, והשאר כבר יעבוד. כספי הוא לא רק הישראלי הראשון בנ.ב.א, אלא גם הישראלי הראשון שזוכה לעמוד בפרונט של חברה כמו נייקי, ועוד בכל העולם. "לכל ילד יש חלום, אבל רק מעט לא מפחדים להגשים אותו", עולה הכתובית בין פלאשבקים רצים של כספי במדי קבוצות הנוער בהן שיחק. עם מיני קליפ שמוציא את עמרי ווינר והתרפקות על ביקור של הילדון במדיסון סקוור גראדן, אי אפשר שלא להביט בסגירת המעגל האירונית הזאת, לנגב את דמעת האושר... ולרוץ לקנות נעליים ב-500 ש"ח. ככה משווקים מוצר.

   המתוחכמת

   הפרסומת האחרונה של אורנג', זאת שכבר מזמן לא הצטיינה בביצוע שיווקי שנון במיוחד, מחזירה לה קצת את הכבוד - אבל נראה שעדיין בחברה התקשורת הכתומה היו צריכים להשקיע בשביל שזה יקרה. כדי לעשות את זה, יצרו הקופרייטרים שלהם פרסומת שלא בהכרח מזכירה פלאפון דור 3 באווירה שלה, כשרק הטוויסט בסוף מקשר את הפרסומת למוצרים שהיא רוצה למכור.

   בפרסומת, שמזכירה סרט תעודה משפחתי על 3 אחים עם שמות שמתחילים באות W יש את כל האלמנטים שהופכים פרסומת ללא רעה. היא גם לא בנאלית בהשוואה לאחיותיה ועדיין - למרות הקריצה שהפרסומת שולחת לקהל שלה והקליק עם הצרכנים, לא יהיה מוגזם לצפות למשהו שהוא מעבר לסתם מתוחכם בעתיד מאורנג'. מצד שני, לפחות העסק לא נראה מטומטם כמו הפרסומת הבאה.

   המטומטמת

   פה למשל יש כמעט הכל, מעבר למעלות היחסיות של הפרסומת למעלה. לכאורה מנסים בטוטו, אלה שמנסים למכור לנו טופס נייר עם ריבועים ליצור פרסומת עם אתנחא מחוייכת. בפועל קצת חבל שיצא להם משהו שמזכיר ברמתו את המוצר אותו הם מתים למכור לנו, כי אחרת איזה קומפלינט תחלקו לפרסומת שמראה לנו שני אוהדי הפועל פתח תקווה קופצים אחרי גול ואז גורמים לתקרה שמתחתיהם לקרוס? מה? מי? מו? מה אתם רוצים? התשובה: כנראה שמישהו באמת חשב שהקול של יורם ארבל ימשיך לעשות את העבודה.

   המביכה

   שתי פרסומות נותנות פייט צמוד אחת לשנייה על תואר המביכה של השבוע. סיטואציה בעייתית, כי בשתיהן הביצוע הכאילו קולע יצא כזה שמותיר אותנו עם חיוך מבוייש ואדום על הלחיים - וקשה להחליט.

   אחת משאירה אותנו מגרדים בראש עם סלוגן רעוע כמו "זיתא עם? זה טעים!" (די, קרעתם אותנו, תמשיכו) ואלרגיה זיתים לשארית חיינו ואחת מראה לנו איך אנשים משועממים קולעים יחידות תפו צ'יפס לשקית ומצפים שעכשיו נשתכנע לנשנש "תפוח אדמה בשקית". המסקנה: דור נבון צריך להפסיק לקריין טקסטים שיווקים ולחזור לג'וב בארץ נהדרת.