פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   יום הדין

   טל מוסקוביץ' נשלח לצפות בסרט "יום האהבה", וחזר לא מאוהב בכלל. אהבה זה לחלשים

   ובכן, חבר'ה, ולנטיינס נגמר אתמול. לכל אלה מכם שמאוהבים עד מאוד ונמצאים בעיצומה של מערכת יחסים דביקה ודוחה עד בחילה, זוהי בטח בשורה מבאסת למדי. אבל למי מכם שנמצאים כרגע לבד, ומסתכלים בקנאה-ספק-זלזול על חבריכם שבזוגיות, זוהי ודאי בשורה משמחת. אני אודה שגם בשבילי זו בשורה משמחת, לא שלא נהניתי ביום האהבה, אלא מפני שלא נהניתי מהסרט הנושא את אותו שם – Valentine's Day או בתרגום העברי המפתיע משהו – יום האהבה.

   בגרסא מקוצרת מאוד, "יום האהבה" הוא סרט המגולל שלל סיפורים של אנשים מאוהבים ומאוהבים פחות (כמובן, כמו בכל סרט הוליוודי צפוי למדי, הם מחליפים תפקידים במהלכו) בלוס אנג'לס ביום האהבה. בסרט מככבים כל הכוכבים הכי חמים והכי שווים בהוליווד כרגע: החל מ2 הטיילורים (לאוטנר וסוויפט), ממשיך בג'סיקה בייל ואן התאווי ונגמר בג'וליה רוברטס, בראדלי קופר וג'ניפר גארנר. אה, ואשטון קוצ'ר. והרשימה עוד ארוכה.

   לא הגעתי לסרט הזה עם ציפיות גבוהות במיוחד. בדרך כלל, שדוחפים אל תוך מסך קולנוע אחד הרבה מאוד שחקנים גדולים, זה פשוט לא עובד. יותר מדי אגואים גדולים, יותר מדי כשרונות גדולים שאף אחד מהם לא מקבל את היכולת שלו להתבטא בתוך התפקיד הקטן שלו בתוך הסרט הגדול הזה. אם פעם יצא לכם להכין קוקטייל מזעזע של קולה, גלידה, קטשופ ושלל רטבים אחרי ביקור במסעדה (בתקווה שהתקופה הזו מאחוריכם), ברור לכם שהטעם לא משהו. ובדיוק כך מתנהג הסרט הזה. יש בתוכו כל כך הרבה דברים שבפני עצמם נפלאים, וביחד? קצת פחות.

   ובכל זאת, למה כן?

   כי עדיין מדובר ברשימת שחקנים מרהיבה שהתאחדה לה לתוך מסך אחד בשביל יום אהבה אחד. אם הם שם, אולי גם לנו כדאי להיות. ומעבר לכך, הסרט מבריק במספר רגעים מצחיקים. ובינינו, מי הולך לראות סרט ביום האהבה כדי באמת לראות אותו? אתם שם בשביל מי שאתם הלכתם איתו ובשביל מה שאתם הולכים לעשות איתו (אלא אם אתם אני, ואתם הולכים לצפות בסרט על מנת לבקר אותו. אבל אתם לא אני, נכון?).

   ושוב, למה לא?

   כי יש ברגעים אלה בקולנוע סרטים הרבה יותר מוצלחים ואם אתם כבר מתעלים על עצמך, מוותרים על הורדה פיראטית ומחליטים להוציא 35 ¤ מכספכם על כרטיס, תעשו את זה על סרט שבאמת שווה את ההוצאה. קומדיות רומנטיות כאלה יש בשפע, 20 פעם ביום בכל ערוץ בממיר שלכם. לכו על משהו קצת יותר איכותי.

   והמסקנה?

   ובכל זאת, אתמול היה יום אהבה. ואני, קצת סלחן מטבעי ובעיקר בימים כאלה. אם נושבת בכם הרוח הרומנטית וכל מה שאתם מחפשים זה קיטש כבד דחוס לשעתיים, רק כדי להתרפק על האהבה שכבר יש לכם – הסרט הזה הוא אופציה לא רעה בכלל. אם אתם מחפשים קצת יותר – תישארו בבית. יס והוט יספקו לכם אחלה סרטים גם מבלי לזוז מהספה.