פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הספר הלבן ביום חמישי השחור?

   חרדת בחינות נוראית? למדתם מלא אבל שכחתם הכל? מאי, מרדנית בחינות ידועה, מרגיעה. כי זה מה זה לא ביג דיל

   כולנו מכירים את השלב הזה, לפני או תוך כדי המבחן, שחשבנו שאנחנו שולטים בחומר ואז לפתע פתאום, לא משנה אם חרשתם כמו גמלים במדבר יהודה וחלמתם חלום ארוטי על אלגוריתמים ודודה צילה רוקדים במעגל בצפון הודו, הכל נמחק.

   מי היה אביו של יונה הנביא? פרנקלין רוזוולט היה פילוסוף גרמני מוכשר עם שפם, שנטה לפדופיליה? דוד וגוליית נצפו מקיימים יחסי מין באוטו של דוד, אחרי הטיול השנתי? כן, הכל נכון. אבל בכל זאת מישהו אי שם למעלה החליט שבשביל לשרוד בחיים צריך בגרות (זה לא נכון, אל תאמינו לכל מה שאומרים לכם), לכן כמה עצות שיעזרו לכם לשרוד את חרדת הבחינות הזו, ולזכור שלאבא של יונה הנביא קוראים אמיתי, ויש הטוענים שזה כינוי לאליהו הנביא. ויונה הוא זה שאכל אותו לוויתן, כן.

   להרגע בבקשה

   כל ההפחדות הללו שבלי תעודת בגרות לא תגיעו למקום טוב בצבא, לא תתקבלו ללימודים, לא תאבדו את בתוליכם, לא תמצאו עבודה, תהיו הומלסים קירחים עם התמכרות עזה לגז מזגנים ורחת לוקום ואז תנושלו מהחברה באופן הקשה ביותר – שטויות.

   לא שאני נותנת לכם לגיטימציה לקרוע את ספרי הלימוד שלכם וללכת לעסוק בזנות, כדי שבגיל 30 יהיו לכם שמונה ילדים והרפס בכל הגוף, אבל תורידו לחץ. תמיד אפשר לעשות מועד ב', ואתם לא תעבדו עד גיל 200 בעבודה בזויה רק אם נכשלתם במבחן אחד בהיסטוריה. קחו בחשבון ששום דבר הוא לא סוף העולם, אף אחד לא מגרזן אתכם בשנתכם, ואפשר לקחת הכל באיזי. כשסוף העולם יגיע, אתם תדעו. הוא לא נראה כמו משוואה ריבועית.

   תמציאו שיטת לימוד יעילה

   לא, לשבת עם 15 חברות, לראות פורנו לסביות ולדבר על הבולבול של אורן מרדכי מי"א5, זו לא שיטת לימוד יעילה. לא, לשבת עם החברה שלך ולחקור את נפלאות המין הנשי כשמדי פעם אתם מדברים באנגלית כדי לתרגם ספלינג, לא שיטת לימוד יעילה. לא, לשבת ולהטביע את יגונכם באלכוהול ובסוף להתאבד באמבטיה בעזרת תנור ומזלג, לא שיטת לימוד יעילה.

   תמצאו איזה חברה חרשנים שיהיו יותר מפוקסים מכם, תחליטו על זמן מסוים בו אתם מתרכזים, בלי הפרעות. תקראו את החומר כמו ספר, תמציאו שירים בחרוזים על השפל הכלכלי הגדול, תשוחחו על הנושא עם עצמכם. אל תעבדו על עצמכם, אתם לא יכולים "ללמוד" ובעצם לעשן אופיום עם כל החברים שלכם, ואז לבכות שקיבלתם נכשל.

   תפנו ללב של המורה שלכם

   לפעמים, במידה ואתם לא סתם עצלנים טיפשים עם אלצהיימר, אולי באמת מסתתרת בעיה, אי שם. אולי באמת יש לכם חרדת בחינות, ואולי אתם צריכים לטפל בזה. נסו לבכות למורה שלכם, אולי זה יצליח.

   תנסו!

   נסו לשאוב ממעמקי הזיכרון פיסות מידע קטנות מהשיעור. לא מצליח? בסדר, לא נורא. מקסימום תכתבו למורה מכתב מרגש בסגנון: "ראיתי אתמול חתול מת וזה עשה לי טראומה, אפשר לעשות מועד ב' אולי?".

   תנסו שוב!

   תנסו לכתוב את מה שאתם כבר יודעים, אך תעבו את תשובותיכם. למשל, במקום "יעל זיינה לסיסרא את הצורה ופתחה לו ת'מוח עם יתד כמו בהמה", תכתבו: "לאחר שיעל הזמינה את סיסרא אל האוהל הנחמד שלה, שהיה עשוי מפיסת בד תנ"כית ועץ תנ"כי גם כן, היא הציעה לו חלב למרות שביקש רק מים, דבר שמרמז לנו על נדיבותה הגדולה וליבה הרחב. לאחר שנרדם, הרגה יעל את סיסרא בעזרת יתד שנשלח אל רקתו הקטנה, וכך קרה שסיסרא מת. זה היה מאד עצוב ורמז לנו על כך שיעל היא אישה תחמנית וקרת לב, ותכננה כל זה מלכתחילה, בלה בלה בלה בלה בלה, איזה רצח קר לב, בלה בלה בלה בלה בלה". תאלתרו, תזרמו, נו.

   בהצלחה!