פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   אחידה נגד מאה

   שמעתם שמהשנה הבאה כ-ו-ל-נ-ו עולים על תלבושת אחידה. מאי מעדיפה למות, איה לגמרי בעד. ומה דעתכם? בואו להצביע

   מאי מתנגדת

   כשבבית הספר התיכון שלי אסרו על הגעה בגופיות, זעקה נשמתי השמיימה ומחיתי כל עוד נפשי בי. לא הסכמתי לשום סוג של דיכוי מכל סוג שהוא, לאחר שכל משך החטיבה נאלצתי להגיע עם חולצה אחידה כמו ילדה טובה (שגם אותה גזרתי והפכתי לסוג של תועבה גזורה ו"אופנתית" כמו 1986, בערך).

   אמנם יש תמיד את הטענה שהילדים שלא יכולים להרשות לעצמם לא יכולים להתהדר במלבושים נפלאים כל יום, וכשבית הספר הופך להיות חצר השווצה כאילו היה סט של גוסיפ גירל ישנם אותם האנשים ללא היכולת להרשות לעצמם "תצוגת אפנה בכיתה", כפי שהמורה שלכם לתנ"ך בוודאי היתה מגדירה את זה.

   אבל לא, אנחנו לא באמת על הסט של גוסיפ גירל, ולאף אחד לא איכפת מה תלבש – אם לא בא לך להשקיע בזה. אבל יש כאלה שכן רוצים להשקיע, כן חשוב להם להביע עצמם דרך מחלצותיהם וכן בא לצאת קצת מהקופסא, במיוחד אם מערכת החינוך כבר מספיק כובלת. אני לא מעודדת הגעה בחזיית פאייטים, מכנסונים מעור נחש ומגפי פלטפורמה של 68 סנטימטרים, אבל לבוש חופשי (ומתקבל על הדעת – שום כיסויי פטמות, כן?) הוא מתבקש.

   איה מצדדת

   השאלה הנצחית שמדירה שינה מעיניי, טורדת את חלומותיי והורסת את בקריי, היא 'מה אני אלבש היום'. כזאת אני, שטחית, רדודה ונטולת רבדים. ועל כן לא היתה מאושרת ממני כשקמתי הבוקר ושמעתי את הידיעה המרעישה, שהחל מהשנה הבאה תונהג תלבושת אחידה בכל בתי הספר בארץ.

   תקראו לי חנונית, תגידו שאני פקאצה, תשפילו אותי בטוקבקים אם אתם רוצים. נמאס לי לבזבז את השנים היפות ביותר בחיי בתהייה מה ללבוש היום, מה ללבוש מחר, מה ללבוש ליומולדת שלי, וכל זה רק בשעות הלימודים. נמאס לי להוציא את כל הכסף שאני מרוויחה בבייביסיטר על בגדים (לבצפר!), נמאס לי לריב עם ההורים שלי ולהתחנן שיקנו לי עוד גופייה מהממת (לבצפר!), ונמאס לי ממורים (האמת, מורה ספציפי אחד) שבוהה לי במחשוף (בבצפר! איכס).

   לא עוד ילדות צפוניות עם בגדים ממותגים פי מיליון משלי. לא עוד רכילות על מי לבושה בול אותו הדבר כמו בשבוע שעבר. מהיום, כולנו חיילים בצבא התיכון, ורק היצירתיים שבינינו ידעו איך לצרף את האקססוריז הנכונים ולהפוך את התלבושת המחרידה לקולית. לא כמה כסף יש לאבא, אלא כמה סטייל אמיתי יש לך. ובמלחמה הזאת לא העשירים מנצחים. הידד .