פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה

   למה אני והחבר שלי רוצים אבל פשוט לא מצליחים לעשות סקס? ד"ר ליאורה אברמוב עונה על השאלות שלכם

   בת 18 שואלת:

   יש לי חבר מבוגר ממני. אנחנו מנסים כבר כמה זמן לקיים יחסי מין אבל הוא פשוט לא מצליח לחדור.. בכלל. אני בתולה בעוד שהוא מנוסה בקטע הזה, כך שאני מניחה שהוא יודע מה הוא עושה. אני מאוד רוצה, כך שזה לא גורם של אי רצון שמפריע בדרך וזה די מייאש.. יכול להיות שיש אצלי איזה שהיא בעיה? אפשר לפתור את זה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   יכול להיות שאת מכווצת מאוד (לא באופן מכוון) ומקשה עליו את החדירה, או שיש בעיה עם פתח הנרתיק שלך – אולי הקרום מעובה מאוד, או שיש מחיצה בפתח שהופכת את הכניסה לצרה. אני מציעה לך לפנות לרופא נשים לבדיקה.

   בת 14 וחצי שואלת:

   יש לי חזה מאוד קטן וכמעט בלתי מורגש. לאף אחת מהמשפחה אין חזה גדול, אבל אני סובלת משיעור יתר בכל חלקי הגוף. מה עלי לעשות?

   ד"ר אברמוב עונה:

   פני לרופא ילדים והתייעצי איתו. השדיים עוד יכולים לצמוח עד גיל 18 לערך, ולא כתבת אם קבלת כבר מחזור והאם הוא סדיר, כך שקשה להבין האם השלמת את תהליך ההתבגרות המינית שלך. לגבי שיעור יתר, זה יכול להיות מסיבה הורמונלית או גנטית, וכדאי לעשות הערכה הורמונלית בבדיקות דם.

   בן 16 וחצי שואל:

   היי, אני מקיים יחסי מין כבר שנתיים ואני לא אוהב להשתמש בקונדום. רציתי לדעת אם כשאני מקיים יחסי מין ואני בא לגמור (כשהשפיכה עומדת לצאת) אני מוציא את איבר מין וגומר מחוץ לאיבר מינה של חברתי, היא יכולה להיכנס להריון מהחומר השקוף שיוצא לפני השפיכה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   לצערי כן. אם אתה לא מעונין להשתמש בקונדומים, אולי החברה שלך תרצה לפנות להתאמת גלולות. שיטת המשגל הנסוג איננה בטוחה ואיננה מגינה מהריון, ויש הרבה הריונות לא רצויים כתוצאה מכך.

   ובואו שוב בשבוע הבא לקרוא תשובות לשאלות נבחרות של גולשים