פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   קוף מוזיקלי

   תמיר זוהר לא רוצה להשפיל את המוזיקה הישראלית, אבל מה כבר אפשר לעשות כשמעיין בוזגלו חודדה מחליטה לצרוח שיש לה לאב בוי?

   בשבוע החולף חל יום הולדתו ה-60 של אחד מנכסי הצאן והברזל של המוזיקה הישראלית – שלמה ארצי. לרגל המאורע התגייסו כל תחנות הרדיו וערוצי הטלוויזיה והשמיעו ממיטב שיריו. בשבוע בו הושמע שלמה ארצי למעלה מ-400 פעם ברדיו ובטלוויזיה (לפי נתוני 'מדיה פורסט'), אפשר לחשוב שכבר הגענו לאחרית הימים. עם זאת, מוזיקה מחורבנת יש בשפע, וגם השבוע אאלץ לבעוט בה מעט. שלושה קופים חכמים הם שלושת החברים היחידים שלי והם מחליטים מה לא שומעים, רואים או אומרים.

   עדיף לא לשמוע

   כשאחי הקטן חגג תשעה אביבים, היה לו מנהג מציק לאלתר שירים מעצבנים על בני הבית. הוא היה נעמד במרכז הסלון ומנסה בכוח להמציא חרוזים מטומטמים ומנגינה שבכלל לא קשורה. שלומי סרנגה, מסתבר, עלה על זה לפניו. בשירו החדש "כל הנשים יפות", אף מילה לא מתקשרת לזו הסמוכה לה. המילים נשמעות כאילו נתלשו משיר אחר לגמרי, וקולו המתאמץ להחריד של שלומי הורס גם את הלחן. ואם כבר הלחן, מדובר במנגינה שסובלת מעודף דרמטיות עד שיכולה להחליף את נעימת הפתיחה של מרקו כשתהיה חולה.

   עדיף לא לראות

   הקליפ החדש של שאקירה מתחיל ממש כמו הסרט הידוע "סיפורי נרניה: האריה, המכשפה וארון הבגדים". שאקירה קמה לה מהמיטה ומתקדמת אל עבר החלון הפתוח. היא מביטה אל הירח המלא, כשלפתע, מבלי הזהרה מוקדמת, היא מחליטה להיכנס אל ארון הבגדים. אך אבוי, שוד ושבר, ארון הבגדים הופך לפתע למערת בשר טחון ענקית (!!!) ושאקירה מתחילה לרקוד בתוכה משל הייתה אי.טי. ריקוד כזה הזוי לא נראה מאז ריקודיה של פנינה רוזנבלום ב"רוקדים עם כוכבים". לפיכך, הצפייה באחריותכם בלבד. וואלה! zone מסירים אחריות מכל בעיה נפשית העלולה להיגרם בעקבות הצפייה.

   עדיף לא להגיב

   בחיי שרציתי לכתוב על עוד אחד שחש את עצמו זמר. אלא שהחיים מספקים לנו סיפורים קשים ופרשיות מסעירות, מהם לא ניתן להתעלם. עם כל הצער, אני נאלץ לחשוף בפניכם את הדבר הנורא ביותר שקרה למוזיקה הישראלית – מעיין בוזגלו חודדה שרה את "לאב בוי" של דנה אינטרנשיונל. איזה שילוב משגע – שיר בלתי נסבל מבוצע על ידי אישה בלתי נסבלת. באופן מפתיע, גם כשהיא שרה מעדיפה מעיין לצרוח ומצליחה להשכיח לרגע כמה נוראית המוזיקה הישראלית. המלצתי אל ראש הממשלה, פרק את צה"ל ובמקום יחידות עילית שלח קטע זה לאויבינו היקרים. זה כבר יהרוג אותם.