פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הצלצול הוא בשבילי

   כאילו שחסרות הצעות חוק נגד הנוער, הנה אחת נוספת – איסור על הכנסת פלאפונים לכיתה. תמיר זוהר רוטט

   בטח שמתם לב שיצאנו למאבק כנגד שנאת החינם כלפי הנוער. אם לשפוט לפי הצעות החוק שמונחות כל יומיים על שולחן הכנסת, בני הנוער של היום הם ברברים לא אחראיים, המהווים פושעים בפוטנציה שרק מחכים לשדוד עוד זקנה. כדי למנוע זאת מציעים חברי הכנסת שלל הצעות חוק משעשעות. כי מה זה לנסות לשחרר את גלעד שליט או להציע הצעות חוק למיגור העוני בישראל, אם אפשר לכתוב כמה שטויות חסרות בסיס על דף ולהצדיק את עבודתך כשר לענייני בולבול אקבולבול.

   והנה מגיע תורו של ח"כ חיים כץ מהליכוד (זה בסדר, גם אנחנו לא יודעים מי זה) לנסות את מזלו בהתעללות בבני הנוער. לפי הצעת החוק שניסח, לתלמידים יהיה אסור להיכנס עם טלפונים ניידים לשטח בית הספר. הסיבות המרכזיות, לפי הנכתב בהצעת החוק, הן מיגור נזקים בריאותיים הנגרמים כתוצאה משימוש בטלפון סלולרי, ושמירה על מהלך למידה תקין בשיעורים. שמירה על מהלך למידה תקין? בשביל זה לא צריך להוציא את הפלאפונים, מספיק להוציא חצי מהמורים שלי לפנסיה.

   סמסים עוד לא הרגו אף אחד

   בריאות התלמידים היא לא הסיבה האמיתית להצעת החוק. אם הייתה בריאות התלמידים בראש מעיניו של ח"כ כץ, הוא היה דואג להוריד תחילה את אנטנות הענק מגגות גני הילדים ובתי הספר היסודיים, או אולי לדאוג שצוות רפואי ישהה בבתי הספר. שליחת סמסים במהלך ההפסקות לא תהרוג אף אחד. מחוסר בציוד רפואי דווקא כן.

   ואם הבעיה היא מהלך לימודים לא תקין – מדוע לא חשב חבר הכנסת הנכבד על הצעה לשיפור תנאי לקויי הלמידה? או לחילופין על הוספת שעות חיזוק למתקשים במערכת, על השתלמויות בנושא הוראה נבונה למורי ישראל או על החלפת מערכת החינוך של ישראל בזו של כל מדינה אחרת (כולל אירן). האמינו לי, הכל יהיה יעיל הרבה יותר מאשר לכלוא את הסחות הדעת של תלמידי ישראל בקופסה.

   גם עטים ודפדפות מבלבלים אותנו

   מישהו בעצם מאמין שלא תהיינה הסחות דעת אחרות, ברגע שיילקחו הפלאפונים מידיהם של התלמידים? אם כך, כדאי להוסיף להצעת החוק גם איסור על החזקת נייר בשיעור, כדי למנוע משחקי איקס-עיגול. בנוסף, יש לאטום את כל חלונות הכיתות בישראל, כדי למנוע מאיתנו להביט בנוף היפה הנשקף מבחוץ, בזמן שהמורים הורסים את עור התוף שלנו.

   המחשבה האמיתית מאחורי הצעת החוק, היא שבני הנוער אשמים (שוב) בהישגים הגרועים של מערכת החינוך. לא המורים, לא חומר הלימוד ולא שיטת ההוראה הגרועה. הודעות "ערה?" הן – הן המחרבות את עתיד החינוך בישראל.